Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola saņem licenci divu jaunu maģistra programmu īstenošanai

Šodien, 30. maijā, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīra licences divām jaunām Vidzemes Augstskolas maģistra studiju programmām: “Mediju un informācijas pratība” un “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas”.

“Abu studiju programmu saturs ir tapis tiešā sadarbībā ar darba devējiem. Sekojot līdzi tehnoloģiju un sabiedrības attīstības tendencēm, šo programmu absolventi, ne tikai veiksmīgi iekļausies darba tirgū, bet jau studiju laikā būs liels atbalsts sabiedrībai, darbojoties praksēs un lietišķajā pētniecībā,” 

norāda Vidzemes Augstskolas rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš.

Programmā “Mediju un informācija pratība” uzmanība tiks pievērsta mūsdienu globalizētajai, digitalizētajai un mediētajai videi un tam, kā iegūtās zināšanas pielietot dažādu ar medijpratību un informācijas pratību saistītu problēmu risināšanai. Studiju programmas saturs balstās uz komunikācijas zinātnes pamatjautājumu padziļinātu apguvi, kontekstā ar citu sociālo zinātņu un humanitāro zinātņu aktuālajām atziņām. Tās ietvaros studenti attīstīs izpratni par indivīdu, sabiedrības un tehnoloģijas mijiedarbības ekonomiskajiem, politiskajiem un sociālajiem aspektiem.

Savukārt programmā “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas” sniegs zināšanas par virtuālās un papildinātās realitātes (VR/AR) tehnoloģijām, to pielietojumu un lomu inovācijās. Tās ietvaros, studentiem būs iespēja strādāt pie aktuālajiem nozares izaicinājumiem un sadarboties ar tajā strādājošajiem profesionāļiem, kas ļaus iegūt jaunas zināšanas, attīstīt prasmes un kompetences veicot trīs-dimensiju satura pārvaldīšanu, programmēšanu, modelēšanu u.c.

Studiju programma “Mediju un informācijas pratība” ilgs 1,5 gadu (ja pirms tam iegūts profesionālais grāds) vai 2 gadus (ja pirms tam ir iegūts akadēmiskais grāds). Pēc programmas absolvēšanas tiks iegūts akadēmiskais maģistra grāds komunikācijas zinātnē. Programmas “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas” studijas ilgs 1,5 gadu un pēc absolvēšanas tiks iegūts profesionālais maģistra grāds virtuālās realitātes un mobilajās tehnoloģijās.

Dokumentu pieņemšana 2018/2019. akadēmiskajam gadam pamatstudiju (koledža, bakalaurs) programmās norisināsies vienotajā pieteikšanās sistēmā www.latvija.lv no 25. jūnija līdz 10. jūlijam, bet visās maģistra studiju programmās pieteikšanās notiks elektroniski Vidzemes Augstskolas vietnē no 25. jūnija līdz 10. jūlijam. Vairāk par uzņemšanu var uzzināt šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri