Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 1. novembra plkst. 6.30 līdz 2. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 8.41 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Aronas pagastu, kur dega vienstāva angāra tipa ēkas siena, sienas siltinājums un būvkonstrukcijas 5m2 platībā. Plkst. 9.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saules ielu Madonā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja ēku, kā arī veica pārrunas ar dzīvokļa saimnieci, ka nepieciešams pārbaudīt apkures iekārtas, veikt dūmvada tīrīšanu. Plkst. 12.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa ugunsdrošību, tādējādi arī parūpējoties par savu un apkārtējo drošību. Regulāra sodrēju tīrīšana no dūmvada, pareiza apkures ierīču ekspluatācija un to tehniskā stāvokļa novērtēšana ļaus izvairīties no ugunsgrēkiem apkures sezonas laikā.

Šorīt tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums, automašīnā iespiests cilvēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka avarējusi vieglā automašīna, tajā iesprostots cilvēks. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, cilvēks no automašīnas tika atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 49 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri