Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 32 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 29. aprīļa plkst. 6.30 līdz 2.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu (no tiem 11 kūlas ugunsgrēki), deviņus uz glābšanas darbiem, bet pieci bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 18.45 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Naukšēnu pagastu, kur dega pirts 40m2 platībā. Notikuma vietā strādāja Rūjienas un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Naukšēnu ugunsdzēsēji. Plkst. 21.00 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 14.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jauno ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu ēkā dzīvokļa vannas istabā dega veļas mašīna un sadzīves mantas 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas kāpņu telpas bija evakuējušies 15 cilvēki. Plkst. 14.44 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Palsmanes pagastā, kur vienstāvu dzīvojamā mājā pie apkures krāsns dega paklājs 0,1m2 platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās), Valmieras novada Valmieras pagasta Valmiermuižā, kur dega riepas 2m2 platībā, Smiltenes novada Trapenes pagastā, kur dega atkritumi 0,5m2 platībā, kā arī Valmieras novada Skaņkalnes pagastā, kur dega lapu kaudze 9m2 platībā.

Piektdien plkst. 17.20 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ļaudonas pagastu, kur dega šķūnis 250m2 platībā, kā arī kūla 700m2 platībā. Plkst. 21.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Nedēļas izskaņā Vidzemē dzēsti vēl 11 kūlas ugunsgrēki:

 • Madonas novada Indrānu pagastā 36m2 platībā;
 • Madonas novada Bērzaunes pagastā 50m2 platībā;
 • Rubeņu ielā Limbažos 310m2 platībā (kūla un zaru kaudze);
 • Gulbenes novada Beļavas pagastā 802m2 platībā (kūla un zari);
 • Madonas novada Aronas pagastā 11m2 platībā;
 • Smiltenes novada Gaujienas pagastā 400m2 platībā;
 • Smiltenes novada Blomes pagastā 1 hektāra lielā platībā;
 • Stacijas laukumā Valmierā 600m2 platībā;
 • Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā 50m2 platībā;
 • Celtnieku ielā Smiltenē 200m2 platībā;
 • Alūksnes novada Ilzenes pagastā 400m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Sestdien Cēsu novadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam, kurš pastaigas laikā dabas takās bija salauzis kāju. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo cilvēku  uz nestuvēm nogādāja līdz ~2km attālumā esošo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportlīdzekli.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā un Bišu ielā Gulbenē, kur māju dūmvados dega sodrēji, kā arī Rūpniecības ielā Madonā, kur  pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa. 

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD kopumā saņēma 252 izsaukumus – 151 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 67 bija kūlas ugunsgrēki un trīs meža ugunsgrēki, 63 uz glābšanas darbiem, bet 38 izsaukumi bija maldinājumi.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri