Valmieras Ziņas

Vidzemē par ugunsdrošību mājoklī konsultējās 74 iedzīvotāji

2.decembrī no plkst. 14.30 līdz 18.30 ikviens iedzīvotājs, kuram bija jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tika aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vidzemē konsultācijas tika sniegtas 19 daļās un posteņos. Iespēju uzzināt neskaidro par ugunsdrošību savā mājoklī izmantoja 74 vidzemnieki – vislielākā interese tika novērota Gulbenē (18), Valmierā (10), Alūksnē (10), Jaunpiebalgā (7) un Madonā (7). Vairums no apmeklētājiem uz konsultāciju bija ieradušies ar savu jau iegādāto dūmu detektoru un gribēja pārliecināties, ka tas atbilst ugunsdrošības noteikumos iekļautajām prasībām – ir CE marķējums, atbilstība Eiropas standartam EN 14604, kā arī instrukcija latviešu valodā, kā arī pašam dūmu detektoram uz korpusa atrodas testa poga. Cilvēkus interesēja arī praktiskas lietas – kā ierīci piestiprināt pie griestiem un kā ievietot bateriju dūmu detektorā.

Jautājumi tika uzdoti arī par dūmu detektoru dažādajām cenām, kā arī vietām, kur tos var iegādāties. VUGD nodarbinātie skaidroja, ka dūmu detektorus var iegādāties jebkurā elektropreču, saimniecības preču vai pārtikas preču veikalā, kā arī specializētajos ugunsdrošības aprīkojuma veikalos. Vienkāršāko modeļu cenas ir aptuveni 5 līdz 10 eiro, taču piedāvājums ir ļoti plašs. Būtiski atcerēties, lai būtu CE marķējums un atbilstība standartam.

Iedzīvotāji izmantoja iespēju noskaidrot- kur savā mājoklī uzstādīt dūmu detektoru. VUGD skaidroja, ka Ugunsdrošības noteikumu prasības nosaka, ka dzīvoklī jābūt vismaz vienam dūmu detektoram, bet privātmājā detektoram jābūt katrā stāvā, taču ugunsdzēsēji glābēji rekomendē tos uzstādīt katrā telpā, kurā guļ un visvairāk uzturas mājinieki. Netiek rekomendēts dūmu detektoru uzstādīt vannas istabā, tualetē, kā arī virtuvē, jo tā darbību var izraisīt tvaiki, piemēram, brīdī, kad tiek kāsti kartupeļi.

Konsultāciju diena norisinājās tieši 30 dienas pirms stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju – ja vēl ir palikušas neskaidrības, nākt ciemos un jautāt, jo mūsu kopējais mērķis ir dzīvot drošākā vidē!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri