Valmieras Ziņas

VIDEO: Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas gada mākslinieki

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai gan aizvadītais gads, tāpat kā gads pirms tam, bijis sarežģīts, kur pandēmijas ierobežojumiem klāt nākuši arī teātra rekonstrukcijas izaicinājumi, Valmieras teātrī darbs nav apstājies ne mirkli, un neskatoties uz grūtajiem apstākļiem, ir tapušas brīnišķīgas izrādes ar patiesi augstvērtīgiem aktierdarbiem. Šogad diemžēl izpalika ikgadējais skatītāju balsojums, jo pilnvērtīga izrāžu spēlēšana nebija iespējama, taču Valmieras teātra kolektīva iekšējais balsojums norisinājies nemainīgi. Un šī gada laureātus pie apsnigušās Krodera ābeles ar video starpniecību paziņoja Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Gada aktrise” titulu kolēģu vērtējumā ieguvusi Elīna Vāne par izcilu tēlojumu izrādēs “Labie cilvēki”, “Ģimene” un “Osedžas zeme”, kā arī Klinta Reinholde, kura bijusi arī noslogotākā aizvadītās sezonas aktrise un spējusi uzrunāt ar savu darbu ļoti dažāda žanra iestudējumos – “Nākošpavasar”, “Inišmoras leitnants”, “Ģimene” un “Osedžas zeme”.

Kungu kategorijā titulu “Gada aktieris” dalīja Mārtiņš Meiers par nemainīgi augstvērtīgu darbu iestudējumos “Inišmoras leitnants”, “Dzīvais ūdens”, “Jaunākā brāļa vasara”, “Nākošpavasar” un Aigars Apinis par daudzveidīgajiem un niansētajiem tēliem izrādēs “Inišmoras leitnants”, “Ģimene”, “Labie cilvēki”, un “Osedžas zeme”.

Aizvadītajā sezonā, neskatoties uz neziņu, kad izrādes varēs redzēt skatītāji, tapa tiešām ļoti labas izrādes, ko pierāda arī balsojums, jo cīņa bija sīva un uzvarētājus šķīra vien dažas balsis. Evita Ašeradena: “Izšķirties par tikai četriem labākajiem bija ļoti grūti. Jo šajā sezonā bez jau nosauktajiem uzvarētājiem bija gan Ievas Puķes brīnišķīgā trauslā Blānša, gan Ineses Pudžas izdzīvotāja Stella Tenesija Viljamsa “Ilgu tramvajā” Edmunda Freiberga režijā, gan jaunā režisora Toma Treiņa iestudētais “Nākošpavasar”, kur pēkšņi traģikomisku un negaidītu tēlu radīja Ingus Kniploks. Mums bija Tālivalža Lasmaņa Priesteris “Dzīvajā ūdenī” un, protams, izcili radītais Daces Everss mātes tēls Treisija Letsa lugā “Osedžas zeme”. Vēl brīnišķīgi ansambļa darbi bija paaudžu drāmās “Ģimene”, “Jaunākā brāļa vasara” un asiņainajā trillerī “Inišmoras leitnants”, un galu galā Reiņa Botera versija par iekļaujošo sabiedrību “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi”.”

Tā kā svarīgs notikums aizvadītajā sezonā bija ar Valmieras teātra jaunā aktieru kursa ienākšana, kuriem visiem bija lomas gan sava diplomdarba izrādēs, gan pirmās lomas Valmieras teātra izrādēs kopā ar saviem vecākajiem kolēģiem, likumsakarīga ir arī nominācija “Gada jaunais skatuves mākslinieks”, ko ieguva aktrise Diāna Krista Stafecka par savu sniegumu izrādēs “Lepnās kāzas”, Meklētāji”, Labie cilvēki” un “Jaunākā brāļa vasara”, gan par kolēģes Elīnas Hanzenas lomas profesionālu un atdevīgu pārņemšanu izrādē “Ardievas ieročiem”.

Sezona ir bijusi lieliska padarītā darba ziņā, bet skumja un izaicinoša, jo tikšanās ar skatītājiem bijusi liegta un joprojām tā ir ierobežota. Bet esam laimīgi par katru tikšanās reizi tepat teātrī vai uz skatuvēm visā Latvijā.

Īpašs paldies par atbalstu laureātu sveikšanā teātra ilggadējiem draugiem Valmieras novada pašvaldības domei un Latvijas vadošajam piena pārstrādes uzņēmumam Food Union.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā virtuves strādnieku (profesiju klasifikatora kods 9412 02). Galvenie pienākumi - veikt dažādus palīgdarbus virtuvē un kafejnīcā. Nepieciešams COVID-19 derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Piedāvājums attiecināms arī uz Ukrainas civiliedzīvotājiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: • darba līgums uz nenoteiktu laiku; • dienas darbs, summētais darba laiks; • atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; • stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (stundas tarifa likme no 4.07 EUR/h); • papildus piemaksas un prēmijas; • darba devēja apmaksātas apmācības; • veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); • Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2022.gada 10. jūnijam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas Gunas Ozoliņas, tel. 20039902. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā ERGOTERAPEITU Galvenie amata pienākumi: • veikt pacienta/klienta funkcionālā stāvokļa novērtēšanu; • veikt iegūto datu analīzi, izmantojot ergoterapijas tehnoloģijas; • sastādīt individuālo rehabilitācijas plānu atbilstoši pacienta/klienta vajadzībām; • vadīt ergoterapijas individuālās un grupu nodarbības; • apmācīt pacientus/klientus ikdienas aktivitātēs un izglītot par vides pieejamību, ergonomiku un tehniskajiem palīglīdzekļiem Prasības kandidātiem: • profesionālā bakalaura grāds veselības aprūpē ar kvalifikāciju – ergoterapeits vai pēdējā gada students specialitātē; • reģistrēts ārstniecības personu valsts reģistrā; • vēlams ergoterapeita sertifikāts; • augsta atbildības sajūta; • spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • valsts valodas zināšanas; • vēlamas svešvalodu zināšanas. Jaunā kolēģa ieguvumi: • darba līgums uz nenoteiktu laiku; • dienas darbs, summētais darba laiks un akordalga par padarīto (1800-2200 EUR mēnesī par 1 slodzi); • atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; • stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; • papildus piemaksas un kompensācijas; • darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; • veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); • stabila, droša un sakārtota darba vide; • Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA “Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201 līdz 2022.gada 10.jūnijam. Sīkāka informācija pie Rehabilitācijas centra vadītājas Kristīnes Matukas pa tālr.: 28716807 vai Personāla vadības daļas vadītājas Sanitas Kandeles pa tālr. 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/

Mūsu partneri