Valmieras Ziņas

Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā

Šodien, 16. novembrī pirmizrādi Latvijas kinoteātros, tostarp kino “Gaisma” Valmierā, piedzīvo leģendārās režisores un scenāriju autores Rozes Stiebras animācijas filma “Saule brauca debesīs”. LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties multfilmas tapšanas aizkadros un noskatīties intervijas ar radošo komandu.

“Saule brauca debesīs” ir pēc latviešu tautas folkloras motīviem tapusi vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Latvijas animācijas filmu klasiķe, režisore Roze Stiebra stāsta, kā izvēlējusies piemērotākās latviešu tautasdziesmas un kā no tām tapis multfilmas stāsts. Roberts Vinovskis, filmas producents, uzver – animācijas filmas stāsts ir daudzslāņains. Tajā ir gan mitoloģijas nianses, gan izklaidējošs saturs, kas būs saprotams arī pavisam maziem skatītājiem.

Saules meitu un citus tēlus radījusi filmas galvenā māksliniece Ilze Vītoliņa. To visu pārzīmējuši un kustīgās bildēs pārvērtuši datormākslinieki Georgs Āva un Dzintars Krūmiņš, animatore Dace Liepa un citi. Aizkadru video skatītājiem ir iespēja ielūkoties mākslinieku darba procesā, pacietīgi un vērīgi izzīmējot un apstrādājot katru detaļu. Mākslinieku darba augļus un Rozes Stiebras ieceres kopā savijusi filmas izpilddirektore Inga Prauliņa.

“Saule brauca debesīs” muzikālo noformējumu veidojis komponists, grupas “Dzelzs Vilks” solists Juris Kaukulis, kuram šī bija pirmā šāda veida pieredze. J. Kaukulis atklāj, kā komponējis un ierakstījis mūziku, eksperimentējot ar dažādiem mājās atrodamiem sadzīves priekšmetiem. Skatītājiem ir iespēja arī klausīties J. Kaukuļa komponētos un iedziedātos darbus.

Animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadra video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri