Valmieras Ziņas

Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā

Šodien, 16. novembrī pirmizrādi Latvijas kinoteātros, tostarp kino “Gaisma” Valmierā, piedzīvo leģendārās režisores un scenāriju autores Rozes Stiebras animācijas filma “Saule brauca debesīs”. LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties multfilmas tapšanas aizkadros un noskatīties intervijas ar radošo komandu.

“Saule brauca debesīs” ir pēc latviešu tautas folkloras motīviem tapusi vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Latvijas animācijas filmu klasiķe, režisore Roze Stiebra stāsta, kā izvēlējusies piemērotākās latviešu tautasdziesmas un kā no tām tapis multfilmas stāsts. Roberts Vinovskis, filmas producents, uzver – animācijas filmas stāsts ir daudzslāņains. Tajā ir gan mitoloģijas nianses, gan izklaidējošs saturs, kas būs saprotams arī pavisam maziem skatītājiem.

Saules meitu un citus tēlus radījusi filmas galvenā māksliniece Ilze Vītoliņa. To visu pārzīmējuši un kustīgās bildēs pārvērtuši datormākslinieki Georgs Āva un Dzintars Krūmiņš, animatore Dace Liepa un citi. Aizkadru video skatītājiem ir iespēja ielūkoties mākslinieku darba procesā, pacietīgi un vērīgi izzīmējot un apstrādājot katru detaļu. Mākslinieku darba augļus un Rozes Stiebras ieceres kopā savijusi filmas izpilddirektore Inga Prauliņa.

“Saule brauca debesīs” muzikālo noformējumu veidojis komponists, grupas “Dzelzs Vilks” solists Juris Kaukulis, kuram šī bija pirmā šāda veida pieredze. J. Kaukulis atklāj, kā komponējis un ierakstījis mūziku, eksperimentējot ar dažādiem mājās atrodamiem sadzīves priekšmetiem. Skatītājiem ir iespēja arī klausīties J. Kaukuļa komponētos un iedziedātos darbus.

Animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadra video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri