Valmieras Ziņas

ViA notiek Senioru akadēmijas atvērtā lekcija

Šodien Vidzemes Augstskolā notika Senioru akadēmijas atvērtā lekcija par privatizācijas jautājumiem un aktuālo Latvijas attiecībās ar Krieviju.

Par jautājumiem, kas Latvijas tautsaimniecību un mūsu pozīcijām uz pasaules valstu fona, klātesošajiem stāstīja ekonomikas zinātņu habilitētais doktors Pēteris Guļāns. Viņš savā uzrunā klātesošajiem pauda pārliecību, ka praksē Latvijas tautsaimniecības situācija uz pasaules fona kļūst arvien dramatiskāka.

Savukārt par Krievijas un Ukrainas attiecībām un izrietoši arī Krievijas-Latvijas attiecībām savā vērtējumā dalījās pirmais atjaunotās Latvijas Republikas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns. Viņš savā uzrunā pauda pārliecību, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins par savu lielāko misiju uzskata “Krievijas zemju” apvienošanu, lai gan jautājums ir atklāts – kur sākas un kur beidzas “Krievijas zemes”?

“Tas mums ir patiess gods – redzēt šeit gan mūsu viesus, gan uzņemt Senioru akadēmijas pārstāvjus, jo bez senioriem mums nebūtu augstskolas, Valmieras pilsēta nebūtu tāda, kāda tā ir šobrīd. Un Valmieru šobrīd Latvijas līmenī uzskata par vienu no veiksmes stāstiem, neskatoties uz to, ka te nav ne cauruļvadi, ne ostas ienesīgas. Valmiera ir Vidzemes sirds un, protams, tas ir jūsu ieguldījums,” uzrunājot Senioru akadēmijas pārstāvjus, sacīja Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Senioru akadēmija ir nevalstiska organizācija ar sabiedriskā labuma statusu, un to vada Burtnieku novada domes deputāts Kārlis Greiškalns. Kā Senioru akadēmijas vadītājs atzina portālam “Valmieras Ziņas”, akadēmija izveidota pēc neatkarības atgūšanas, apvienojoties privatizācijas vilni pārdzīvojušo uzņēmumu vadītājiem un neļaujot uzņēmumus privatizēt.

Patlaban Senioru akadēmijā apvienojas pensijas vecumu sasniegušie, ar Valmieru un tās vēsturi un attīstību saistītie 32 pastāvīgie dalībnieki, kā arī vairāki aktīvisti, kas iespēju robežās apmeklējot vien konkrētas nodarbības. Kā pastāstīja K.Greiškalns, Senioru akadēmija tiekas reizi mēnesī, dodoties vizītē pie uzņēmumiem un rīkojot pārrunas un lekcijas. “Un novecojam skaisti” smej akadēmijas prezidents. Savukārt lektori ik reizi tiekot pieaicināti no malas, lai pastāstītu par aktuālām un Valmieras un tuvējās apkārtnes seniorus interesējošām tēmām un rosinātu diskusijas par tām.

2013.gadā Senioru akadēmija atzīmēja desmit gadu jubileju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri