Valmieras Ziņas

Veikta Burtnieku Vecās kapsētas kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte

Lasīšanas laiks: 2 min

Projekta ietvaros veikta Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu Burtnieku Veco kapu kapličas (valsts aizsardzības Nr. 6900) un Burtnieku Veco kapu vārtu (valsts aizsardzības Nr. 6901) arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, lai turpmāk varētu plānot to saglabāšanu, atjaunošanu un pieejamības nodrošināšanu apmeklētājiem. Darbus veica SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, informē Valmieras novada pašvaldība.

Burtnieku Veco kapu kapliča un vārti celti laika posmā no 1777. gada līdz 1779. gadam. Kapličas ēkai sākotnēji bijis četrslīpu jumts ar saduru vienā punktā, klāts ar dakstiņu segumu. Zem kapličas atradās pagrabi ar apbedījumiem. 1929. gadā kapliča bijusi tik sliktā stāvoklī, ka Burtnieku draudzes Padome to pārdeva nojaukšanai, tomēr pēc draudzes locekļu protesta un apņemšanās ziedot līdzekļus, pārdošanas līgums tika atcelts. Par katru veikto ziedojumu sastādīts protokols, kurā fiksēts ziedotāja vārds, uzvārds, dzīves vieta, ziedotā summa naudā vai būvmateriālos un ziedotāja paraksts. No 30 ziedojumu protokoliem saglabājušies 21. Domājams, ka šīs atjaunošanas laikā kapliča ieguva jumtu ar skaidu segumu.

Nākamie atjaunošanas darbi kapličā un vārtos notikuši ap 1984. gadu. 1998. gadā remontēts kapličas jumta segums un grīdā ieklātas betona plāksnes ar nolūku objektu pasargāt no mantračiem un kapeņu apbedījumu meklētājiem. Jau pavisam drīz, 2005. gadā, veikta kapličas un vārtu restaurācija. Kapličai labots jumts, nomainīti logu stikli, restaurētas durvis, veikta sienu špaktelēšana un krāsošana. Vārtiem jumts nosegts ar ruberoīda segumu, bet vārtu ailas aiztaisītas ar dēļu vairogiem. 2006. gadā vārtu konstrukcija nostiprināta, savelkot to ar tērauda uzlikām sienām un stūriem. Vēlākos gados ieguldījumi nevienā no ēkām nav veikti, kā dēļ arī kapliča ir sliktā tehniskā stāvoklī, bet vārti – nu jau avārijas stāvoklī.

Pārdomāti un pakāpeniski atjaunošanas pasākumi pārvērstu abas ēkas par sakoptu, arhitektoniski interesantu, vienkāršu, bet nozīmīgu objektu tuvākajā apkārtnē.

Burtnieku Veco kapu kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte veikta Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Burtnieku vecās kapsētas kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte” ietvaros. Projekts sekmē kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu, pārmantošanu un popularizēšanu. Projekta mērķis ir veicināt kultūrvēsturiskā mantojuma Burtnieku Veco kapu  kapličas un vārtu saglabāšanu, attīstību un pieejamību esošajām un nākamajām paaudzēm.

Kopējās projekta izmaksas ir 3280,07 EUR, t.sk., 1500,00 EUR Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums un 1780,07 EUR Valmieras novada domes līdzfinansējums.

Projekta īstenošanas laiks: 2021. gada 1. jūlijs – 2021. gada 30. oktobris.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri