Valmieras Ziņas

Veikta Burtnieku Vecās kapsētas kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte

Lasīšanas laiks: 2 min

Projekta ietvaros veikta Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu Burtnieku Veco kapu kapličas (valsts aizsardzības Nr. 6900) un Burtnieku Veco kapu vārtu (valsts aizsardzības Nr. 6901) arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, lai turpmāk varētu plānot to saglabāšanu, atjaunošanu un pieejamības nodrošināšanu apmeklētājiem. Darbus veica SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, informē Valmieras novada pašvaldība.

Burtnieku Veco kapu kapliča un vārti celti laika posmā no 1777. gada līdz 1779. gadam. Kapličas ēkai sākotnēji bijis četrslīpu jumts ar saduru vienā punktā, klāts ar dakstiņu segumu. Zem kapličas atradās pagrabi ar apbedījumiem. 1929. gadā kapliča bijusi tik sliktā stāvoklī, ka Burtnieku draudzes Padome to pārdeva nojaukšanai, tomēr pēc draudzes locekļu protesta un apņemšanās ziedot līdzekļus, pārdošanas līgums tika atcelts. Par katru veikto ziedojumu sastādīts protokols, kurā fiksēts ziedotāja vārds, uzvārds, dzīves vieta, ziedotā summa naudā vai būvmateriālos un ziedotāja paraksts. No 30 ziedojumu protokoliem saglabājušies 21. Domājams, ka šīs atjaunošanas laikā kapliča ieguva jumtu ar skaidu segumu.

Nākamie atjaunošanas darbi kapličā un vārtos notikuši ap 1984. gadu. 1998. gadā remontēts kapličas jumta segums un grīdā ieklātas betona plāksnes ar nolūku objektu pasargāt no mantračiem un kapeņu apbedījumu meklētājiem. Jau pavisam drīz, 2005. gadā, veikta kapličas un vārtu restaurācija. Kapličai labots jumts, nomainīti logu stikli, restaurētas durvis, veikta sienu špaktelēšana un krāsošana. Vārtiem jumts nosegts ar ruberoīda segumu, bet vārtu ailas aiztaisītas ar dēļu vairogiem. 2006. gadā vārtu konstrukcija nostiprināta, savelkot to ar tērauda uzlikām sienām un stūriem. Vēlākos gados ieguldījumi nevienā no ēkām nav veikti, kā dēļ arī kapliča ir sliktā tehniskā stāvoklī, bet vārti – nu jau avārijas stāvoklī.

Pārdomāti un pakāpeniski atjaunošanas pasākumi pārvērstu abas ēkas par sakoptu, arhitektoniski interesantu, vienkāršu, bet nozīmīgu objektu tuvākajā apkārtnē.

Burtnieku Veco kapu kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte veikta Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Burtnieku vecās kapsētas kapličas un vārtu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte” ietvaros. Projekts sekmē kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu, pārmantošanu un popularizēšanu. Projekta mērķis ir veicināt kultūrvēsturiskā mantojuma Burtnieku Veco kapu  kapličas un vārtu saglabāšanu, attīstību un pieejamību esošajām un nākamajām paaudzēm.

Kopējās projekta izmaksas ir 3280,07 EUR, t.sk., 1500,00 EUR Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums un 1780,07 EUR Valmieras novada domes līdzfinansējums.

Projekta īstenošanas laiks: 2021. gada 1. jūlijs – 2021. gada 30. oktobris.

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mācību projektu speciālists (profesiju klasifikatora kods 2424 02)  uz noteiktu laiku (līdz 2025.gada 31.maijam) Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1200 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Tavā pārziņā būs: Sagatavot pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības) programmas ievietošanai e-apmācību platformā Nodrošināt metodisko palīdzību e - apmācību platformā pieaugušo izglītības procesā iesaistītajiem Inovatīvu apmācības metožu ieviešana iesaistīto darbinieku darbā Plānot un veikt izglītības iestādes pieaugušo izglītības programmu satura ievietošanu e -apmācību platformā Nodrošināt pieaugušo izglītības programmu īstenošanu e-apmācību vidē Tev nepieciešams : Pirmā līmeņa augstākā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams IT, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā) Pieredze e-apmācību vai līdzīgas sistēmas/ platformas administrēšanā Teicamas prasmes darbā ar biroja tehniku, MS Office programmām un vizuālā materiāla apstrādes programmām (vizualizācijas, video) Zināšanas par interaktīvā e-apmācību vizuālā satura veidošanu un noformēšanu Redaktora prasmes saturam latviešu valodā Atbildības sajūta un precizitāte, ļoti labas organizatora prasmes un komunikācijas spējas Elastība, spēja uzņemties iniciatīvu savas kompetences ietvaros, strādāt individuāli un komandā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Ļoti labas angļu valodas zināšanas Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva T:28656012 Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Var pievienot arī sociālo tīklu saites, ja tur redzams Jūsu radīts saturs. Pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mācību projektu speciālists” līdz 2023.gada 10.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: MĀCĪBU PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: Dace Careva

Mūsu partneri