Valmieras Ziņas

Vasaras nodarbinātības programmā iesaistījās 320 skolēni

Šajā vasarā Valmieras pilsētas pašvaldības nodarbinātības programmā piedalījās 320 skolēni. Skolēni tika nodarbināti visdažādākajos darbos, ne vien labiekārtošanas un sakopšanas darbos, bet tika uzticēti arī atbildīgāki pienākumi, kas iespēju robežā piemeklēti viņu prasmēm un interesēm, pietuvinot mērķtiecīgai nākotnes karjeras izvēlei.

Skolēnu vasaras nodarbinātībā tika aicināti pieteikties jaunieši no 13 līdz 19 gadu vecumam, kuri mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs un kuru dzīvesvieta deklarēta Valmierā. Skolēni strādāja piecpadsmit darba dienas. Bērniem vecumā no 13 līdz 14 gadiem bija iespēja strādāt četras stundas dienā (līdz 20 h nedēļā). Jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem varēja strādāt līdz septiņām stundām dienā (līdz 35 h nedēļā), savukārt pilngadīgajiem jauniešiem bija iespēja strādāt līdz astoņām stundām dienā (ne vairāk kā 40 h nedēļā). Darbs tika organizēts trīs periodos no 29.jūnija līdz 28.augustam.

Lai paplašinātu skolēnu darba iespējas, šogad vasaras nodarbinātības programma tika īstenota divās apakšprogrammās. Pirmajā programmā darbu bērniem vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā no 2020. gada 1.janvāra, darbu piedāvāja Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes, piemēram, Valmieras pilsētas pašvaldības pansionāts “Valmiera”, Valmieras izglītības iestādes, Valmieras muzejs, Valmieras integrētā bibliotēka, Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde un citas.

Savukārt otrā programmā piedalījās jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri mācās Valmieras vispārējās vai profesionālās ievirzes izglītības iestādēs. Šajā programmā darba vietas nodrošināja dažādi Valmieras uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Jauniešiem tika dota iespēja ne vien iepazīt darba vidi, bet arī gūt pieredzi viņiem interesējošā sfērā, kas vairāk saistīta ar tādām jomām kā zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika (STEM mācību priekšmeti), piemēram, SIA “Izglītības un attīstības centrs Universum”, SIA “Valmiermuižas pils”, SIA “4 mīļas ķepas”, restorāns “Delizia”, SIA “Gimi”, SIA “Valpro”, SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, SIA “Tirdzniecības nams Kurši”, Valmieras novada fonds, AS “Valmieras piens”, basketbola biedrība “Valmiera Summer Cup”, SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Ej un arr”, SIA “Jaunlaimītes”, SIA “Vidzemes televīzija”, zvērinātas tiesu izpildītājas Līgas Kavītes birojs, “iDEA HOUSE event”, SIA “Blank design”, SIA“Citur” un citi.

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā iesaistījās Valmiera tehnikuma 2.kursa audzēkne Ance Biša un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2.kursa audzēkne Samanta Čepule. “Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā apgūstu interjera dizainu. Skolēnu vasaras nodarbinātības laikā skolā iegūtās zināšanas varēju pielietot praksē. Veidoju afišām un sociālo tīklu ierakstiem dizainu, pielāgoju vizuāļus dažādiem izmēriem un formātiem, izstrādāju logo, bet vislabāk man patika palīdzēt iekārtot bērnu stūrīti pasākumu ciklam ģimenēm ar bērniem ietvaros,” par darbu “iDEA HOUSE event” stāsta Samanta. “Lai gan Valmieras tehnikumā apgūstu grāmatveža profesiju, darbs “iDEA HOUSE event” nebija tieši saistīts ar grāmatvedību, tur strādāju ar datu ievadi, informācijas meklēšanu un apkopošanu, kā arī palīdzēju iekārtot bērnu stūrīti pasākumam. Tomēr sev uzticētos pienākumus vērtēju ļoti pozitīvi, arī grāmatvežiem ir jāprot strādāt ar lielu datu apjomu. Vasaras nodarbinātības programma ļāva izkāpt no komforta zonas un izaicināt sevi,” stāsta Ance, kura šajā vasarā praksē darbojās arī grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumā SIA “Gimi”. Abas meitenes pastāstīja, ka vasaras nodarbinātības programma ir neatsverama iespēja, lai gūtu pieredzi un iemācītos ko jaunu. Ja būs iespējams labprāt vasaras nodarbinātības programmā iesaistīsies arī nākamajā gadā un iesaka to darīt arī saviem vienaudžiem.

Valmieras novada fonds vasarā nodarbināja 6 jauniešus. “Sākotnēji jaunieši iepazinās ar Valmieras novada fonda darbību, lai rastos izpratne par organizācijas mērķiem un struktūru, saredzētu kopsakarības veicamajos darbos, kā arī saprastu komandas nozīmi darba veikšanā. Jaunieši tika piesaistīti pie dažādiem projektiem, gatavoja prezentācijas un veidoja vizuālo noformējumu fonda organizētajiem pasākumiem. Priecājamies par pozitīvām atsauksmēm no skolēnu puses par Valmieras novada fondā pavadīto laiku. Daļa no skolēniem izrādīja interesi arī turpmāk iesaistīties Valmieras novada fondā kā brīvprātīgie un darboties Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijā,” stāsta Valmieras novada fonda sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Dēnava.

Arī SIA “Valpro” pozitīvi vērtē skolēnu nodarbinātības programmas dalībnieku darbu un attieksmi. “Jaunības prieks un pozitīvā dzīves uztvere ļauj ātri un viegli apmācīt darba specifikai un darba izpilde ir ļoti atzinīgi vērtējama. Skolēni, izvēloties vasaras nodarbinātības programmu, vēlas ne vien iepazīt profesiju, bet arī, piemēram, sakrāt naudu kādam savam sapnim, ir jaunieši, kas strādā, lai palīdzētu ģimenes kopējam budžetam. Esam gandarīti, ka varam sniegt jauniešiem iespēju apgūt pirmās darba prasmes, mācīt darba tikumu, kā arī gūt izpratni par naudas vērtību un izglītības nozīmi,” pauž SIA “Valpro” ražošanas meistare Vija Magone.

Šogad SIA “Vidzemes slimnīca” skolēni darbojās Klientu apkalpošanas nodaļā un Uzkopšanas nodaļā. “Ar skolēnu palīdzību galvenokārt sakopām slimnīcas apkārtni. 90% skolēnu, kuri strādāja slimnīcā ir strādīgi un ar augstu atbildības sajūtu pret darbu,” pastāstīja SIA “Vidzemes slimnīca” Uzkopšanas nodaļas vadītāja Aija Bille-Ļeščova. Klientu apkalpošanas nodaļā šovasar aktīvi darbojās 3 skolnieces. “Viņu galvenie darba pienākumi bija katru dienu salasīt pēc ārstu pieņemšanas sarakstiem pacientu ambulatorās kartiņas. Vēlāk no pieņemšanām atnestās kartes atreģistrēja slimnīcas informācijas sistēmā un kārtoja kartes ambulatoro karšu arhīvā. Skolnieces ļoti čakli un aktīvi piedalījās arī citos reģistratūras darbos, kas tika uzticēti. Skolēnu darbs vasaras nodarbinātības programmā vērtējams kā ļoti noderīgs,” stāsta SIA “Vidzemes slimnīca” Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Jurdže.

“Šogad SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” skolēnu nodarbinātības programmā spēra soli tālāk par ierastajiem tehniskās palīdzības darbiem un iesaistīja vecākos jauniešus bērnu nometņu organizēšanā. Ļoti priecājamies par motivētajiem jauniešiem, kuri bija neatsverams palīgs gan praktiski nometnes darba organizēšanā, gan arī saturiski, ļaujot jauniešiem ģenerēt idejas un tās īstenot. Pārsvarā skolēni veica sporta darbu organizēšanu, nedaudz sanāca darboties un gūt ieskatu arī kultūras sfērā un fizioterapijā. Ar jauniešiem noslēgumā tika pārrunāta darbu gaita, viņi atzina, ka šāds darbu formāts ir ļoti vērtīgs un noteikti jāturpina. Jaunieši jutās novērtēti un gandarīti, ka viņiem tika uzticēta atbildība un dota iespēja sevi pierādīt,” pauž SIA “Vidzemes Olimpiskā centra” projektu vadītāja Jolanta Dukure

Vasaras nodarbinātības programmā lielākā daļa iesaistīto skolēnu apmeklēja arī individuālās karjeras konsultācijas, kas ļāva padziļināti izprast nākotnes karjeras virzienu un mērķtiecīgi strādāt, lai to sasniegtu.

Šis gads vasaras nodarbinātības programmā 181 bērnu atlīdzība tika finansēta no “Urban Innovative Actions” programmas inovāciju projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe, Nr. UIA03-250, NextGen), piesaistot vairāk nekā 80 515 EUR no projekta līdzekļiem. 139 skolēnu atlīdzības tika finansētas no Valmieras pilsētas pašvaldības līdzekļiem – 41 804 EUR.

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmas mērķis ir radīt jauniešiem iespēju apgūt nepieciešamās darba prasmes un iemaņas, iegūt darba pieredzi, saņemot atalgojumu un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku.

Vasaras nodarbinātības programmu skolēniem Valmieras pilsētas pašvaldība organizē jau septīto gadu pēc kārtas. To līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Izglītības iestāde) aicina darbā Direktora vietnieku izglītības jomā metodiskajā darbā uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā), darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera. Ja Tev ir vēlme: Izglītības iestādē īstenot programmu (profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās) satura izstrādes, licencēšanas, akreditācijas pārraudzīšanu; vadīt izglītības programmu kvalitātes attīstības procesu; ieviest Izglītības iestādē inovatīvu kompetenču pieejas balstītu izglītības saturu un izglītības programmu kvalitātes vadību (t.sk. mūžizglītības izglītības programmu satura izstrāde); koordinēt sadarbību ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, uzņēmējiem un dizaina nozares pārstāvjiem mācību prakšu un kvalifikācijas darbu izstrādē; sagatavot profesionālo kvalifikācijas eksāmenu saturu un organizēt eksāmenus; sniegt atbalstu un konsultēt pedagogus metodiskajā darbā; plānot un koordinēt pedagogu profesionālo pilnveidi un pieredzes apmaiņu; piedalīties Izglītības iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādē; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk kā 2 gadi vai vēlama pieredze administratīvajā darbā kultūrizglītības jomā; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; angļu valodas zināšanas; labas prasmes darbā ar Microsoft Office, kā arī prasme izmantot interneta iespējas un datu bāzes; pozitīva un radoša attieksme pret darbu; labas saskarsmes un sadarbības prasmes; prasme vadīt pārmaiņas un risināt problēmsituācijas; mēs piedāvājam: atalgojumu 1218,60 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (saskaņā ar Ministru kabineta 05.07.2016. noteikumiem “Pedagogu darba samaksas noteikumi”); profesionālo izaugsmi un sociālās garantijas; darbu radošā un motivētā komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e pastu: vdmv@valmiera.edu.lv līdz 2020.gada 12.novembrim. Tālrunis informācijai 29450076 vai e-pastā: inese.metrina@valmiera.edu.lv Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-11-12

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SĒTNIEKUS Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, tai skaitā: zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās. Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā pamata izglītība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, bruto darba alga no EUR 430.00. Pieteikties līdz 2020.gada 15.novembrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 28663305.

Mūsu partneri