Valmieras Ziņas

Vanesa Buldinska: “Grūti nepamanīt, ka Valmiera ļoti rūpējas par sportistiem.”

Lasīšanas laiks: 6 min

Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā (AKSSC) trenējas vieni no Latvijas labākajiem jauniešiem savos sporta veidos. Šobrīd tie ir četrpadsmit sportisti trīs sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā un BMX riteņbraukšanā. Vislielākā pārstāvniecība sportistu vidū Valmierā ir BMX riteņbraukšanai, kur par augstiem sasniegumiem cīnās gan meitenes, gan puiši. Šeit no Zemgales trenēties pārnākusi arī BMX sportiste Vanesa Buldinska.

No kurienes nāc un kā uzsāki savas sportista gaitas?

Esmu dzimusi un uzaugusi Jelgavā. No pašiem pirmsākumiem un līdz šim brīdim pārstāvu BMX Jelgavas klubu ‘’Mītavas kumeļi.’’ Bērnībā brālis jau kādu laiku bija nodarbojies ar BMX, taču man sākumā nemaz nebija liela interese par to. 7 gadu vecumā, aizbraucot paskatīties brāļa sacensības Cēsīs, nelikos mierā un gribēju tikt arī pie sava BMX riteņa. Un tā tas arī notika – Cēsīs dabūju savu pirmo “Author” riteni un mani nevarēja dabūt prom no trases. Mans pirmais treneris bija Gundars Pētersons. Kaut gan pie viņa trenējos īsu brīdi, viņa treniņu metodes man vienmēr paliks atmiņā. Piemērs – bija jāuzstāda jauns personīgais trases apļa laiks, un par to balvā varēja iegūt kausu, kas deva lielu motivāciju dot uz pilnu jaudu. Tā es arī tiku pie sava pirmā kausa. Milzīgs paldies arī Uldim Balbekam, kurš man deva iespēju – no bērna kājas mani uzaudzināja līdz augsta līmeņa sportistei.

Kā tu nokļuvi Valmierā, AKSSC sastāvā?

Mani uzrunāja Ivo Lakučs. Jau no pirmsākumiem esmu apbrīnojusi Ivo un visu darbu, ko viņš ir ieguldījis BMX sporta veidā. Nebija divu domu vai pārcelties uz Valmieru, jo tikt tāda līmeņa trenera paspārnē bija liela iespēja, kuru noteikti nevarēja laist garām. Lielu paldies gribu teikt arī trenerim Mikam Puķītim, ar kuru uzsāku BMX gaitas Valmierā.

Kādi tavi iepriekšējie sasniegumi, tavuprāt, ir bijuši kā priekšnoteikums iekļūšanai AKSSC sastāvā?

Jauniešu vecumā esmu gandrīz vienmēr iebraukusi Eiropas čempionāta finālos. Esmu daudz dzirdējusi no trenera, ka viņš mani redz kā vienu no tehniskākajām braucējam, un tāpēc viņš saskatīja manī iespēju kļūt par top līmeņa braucēju.

Kas tavā līdzšinējā karjerā un ikdienā ir tas, kas tev palīdz sasniegt savus mērķus? Kas ir tavs dzinulis un motivācija?

BMX ir mana sirds lieta. Uz riteņa es jūtos neaprakstāmi, un nekas cits man nespēj dot tādas sajūtas. Bez riteņa es nejūtos es pati. Vienmēr esmu bijusi vienpate, un, ja pati netikšu galā ar savām emocijām un pārliecību, neviens cits tur nepalīdzēs. Ja uznāk kāds motivācijas trūkuma vilnis, atceros visu tālo un grūto ceļu, kuru esmu gājusi un kā tas mani ir aizrāvis.

Arī treneris Ivo Lakučs man bijis savā veidā kā psihologs. Ja man bija kāda nedrošības sajūta galvā, viņš mācēja manas domas salikt atpakaļ vietā, tā, kā tam jābūt.

Vai sākotnēji varēji iedomāties vai redzēji sevi kā profesionālu sportistu?

Par profesionālo karjeru sāku domāt, kad pārvācos uz Valmieru, tas ir 15 gadu vecumā. Mērķi bija augsti, bet uz tiem tiecāmies pakāpeniski, lai uzlabotu dažas fiziskās spējas, pie kā iepriekš nebija tik daudz piestrādāts. Visi apstākļi bija jau kā profesionālam sportistam – noteikts dienas grafiks, uzturs un miega režīms. Un man šāda ikdiena ļoti patika, sapratu, ka es to vēlos darīt arī nākotnē.

Pastāsti par savu sportistes ikdienu!

Trenējamies mēs nelielā grupiņā – es, Kristens Krīgers, Rinalds Kārkliņš un treneris Ivo Lakučs. Ivo ir ne tikai lielisks treneris, bet viņš ir, kā jau teicu, arī kā psihologs, padomdevējs un draugs. Viņš māk pateikt īstos vārdus, kas liek mums aizdomāties un aizvest domas pareizajā virzienā. Arī komandas biedri dod lielu motivāciju gan treniņos, gan sacensībās. Visbiežāk treniņi tiek pavadīti visiem kopā, taču ir treniņi, kurus aizvadu patstāvīgi. Trenējamies kopā gandrīz katru dienu. Daudz treniņi tagad tiek aizvadīti arī mājas apstākļos. Atmosfēra ir pozitīva, dzenam viens otru uz priekšu, nebaidāmies pieminēt kļūdas, ko viens otrā redzam.

Dzīvoju dienesta viesnīcā un treniņu apstākļi ir augstā līmenī. Ir viss, kas nepieciešams. Ir pasaules līmeņa trase, kurā tagad ir arī svaru zāle. Par tādu centru varējām tikai sapņot, bet nu tas viss ir mūsu acu priekšā. Ļoti noderīga ir iespēja izmantot Sporta Veselības Centra pakalpojumus. Ir pirts un sauna, kurā var lieliski atjaunoties un sagatavoties nākamajiem treniņu cikliem. Esmu pateicīga par katru no šīm iespējām.

Kā vērtē Valmieras pilsētas sporta infrastruktūras attīstību?

Ir grūti nepamanīt, ka Valmieras pilsēta ļoti rūpējas par sportistiem. Treniņu iespējas ir daudz. 5 gadu laikā, kopš šeit dzīvoju, ir daudz kas mainījies. Tika atvērta “Valmiera Fitness” svaru zāle, tiek atjaunots Jāņa Daliņa stadions, tika uzbūvēts jauns augsta līmeņa BMX centrs, uzlabots Vidzemes Olimpiskais centrs. Šeit ir viss kas vajadzīgs sportistam, lai veiktu kvalitatīvus treniņus ar visu nepieciešamo inventāru.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem, kopš esi iekļauta AKSSC sastāvā!

Kad atnācu uz Valmieru, ar treneri nolēmām, ka mērķis nav sasniegt augstus rezultātus sacensībās, bet mērķi bija likti uz fizisko formu un tehniku, pie kurām agrāk tika mazāk piestrādāts. Tikai pēc šī mērķa sasniegšanas izvirzījām mērķus sacensībām. 2017.gadā ieguvu 3.vietu Eiropas Čempionātā juniorēm. 2018.gadā ieguvu 12.vietu Eiropas Čempionātā elites grupā. 2019.gadā izdevās iekļūt Pasaules kausa posma pusfinālā, kas attiecīgi ir 14.vieta. Un tajā pašā gadā, neskatoties uz nesen gūtām traumām, ieguvu 12.vietu Eiropas Čempionātā elites grupā. Un šo gadu laikā vairākkārt esmu iebraukusi Eiropas kausu finālos.

Kā izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Mācos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā par BMX treneri. Tā kā skola ir tikai reizi nedēļā, to var lieliski apvienot ar treniņiem.

COVID19 – ko tev tas mainījis sportista ikdienā vai ceļā uz kāda mērķa sasniegšanu? Kāda ir tava turpmākā darba stratēģija un mērķi, ņemot vērā šī vīrusa klātbūtni?

Ikdiena ir ļoti mainījusies. Nācās paplašināt redzesloku un saskatīt iespējas, kuras iepriekš netika saskatītas. Ir vairāk jādomā un jāpielāgojas esošajiem apstākļiem. Bija jāizdomā alternatīvas dažiem treniņiem, kurus nevarējām pildīt ierobežojumu dēļ, bet ar trenera palīdzību mums viss lieliski izdevās. Tomēr pandēmija nav mainījusi manus mērķus.

Kopš atnācu uz Valmieru, mans mērķis vienmēr ir bijis piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Protams, šis mērķis sastāv no daudziem mazākiem – vienmēr izdarīt maksimumu treniņos, kā arī sacensībās, būt disciplinētai, radīt pozitīvu iespaidu par sevi kā sportisti un vienkārši cilvēku.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Gribu teikt neizsakāmu lielu paldies AKSSC par iespēju būt daļai no šīs programmas. Tā ir iespēja, ko noteikti nevar laist garām. Šeit noteikti viss tiek noorganizēts augstākajā līmenī un netiek aizmirsts par nevienu sportistu. Noteikti šādiem centriem ir jābūt, lai sportisti no Latvijas varētu nest gan Valmieras, gan Latvijas vārdu visā pasaulē. Šāds centrs, manuprāt, ir dzinulis jaunajiem braucējiem tiekties uz augstākiem mērķiem un pierādīt sevi, lai būtu iespēja pavadīt treniņus augstā līmenī.

Liels paldies visiem, kas man ir bijuši blakus visu šo gadu laikā! Paldies visiem treneriem, fizioterapeitiem, draugiem, ģimenei un Latvijas Olimpiskajai vienībai! Paldies AKSSC par šo lielisko iespēju!

Novēlu visiem neapstāties pie pirmajām grūtībām, darīt to, ko vēlas sirds, un sekot saviem sapņiem!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Mūsu partneri