Valmieras Ziņas

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu (1)

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par krāpšanu, kuras rezultātā īpašniekam nodarīti 750 eiro lieli materiālie zaudējumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Šā gada aprīlī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 177.panta, proti, par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana).

Veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesa ietvaros, tika noskaidrots, ka 2019.gada martā kāds vīrietis izmantojot cietušā uzticību, ar viltu izkrāpa portatīvo datoru 750 eiro vērtībā. Aizdomās turamais, nosūtīja viltotu maksājuma uzdevumu par naudas pārskaitījumu.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Policija atgādina, ka, izvēloties slēgt darījumus attālināti, it īpaši, ja izmantoti sludinājumu portāli, vienmēr rūpīgi jāizvērtē iespējamie riski. Valsts policija iesaka darījumus slēgt klātienē un pārliecināties par preces kvalitāti, kā arī, ja tomēr izmantoti internetbankas maksājumi, preci nodot pircējam tikai pēc tam, kad saņemta samaksa. Tāpat būtu ieteicams piefiksēt preces pirkšanas-pārdošanas faktu un pārdevēja-pircēja datus, jo tādā gadījumā būs iespējams vieglāk pierādīt iespējamo krāpšanu vai nekvalitatīvas preces iegādi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    ta es nesaprotu - 03.07.2019 Atbildēt

    ja Valmierā ir skola, kur apmāca cilvēkus strādāt ar datoru, vadīt biznesu, būt pieklājīgiem un vienmēr augt un attīstīties, kā tas ir iespējams? Kā teica pasniedzējs, ja ir paziņojums, tad nav divu domu, kā tā ir.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri