Valmieras Ziņas

“Valmiermuižas alus”: Latvijas simtgadē aldariem paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu

Latvijas simtgadē vietējām alus darītavām paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu, aģentūrai LETA, komentējot nākamā gada perspektīvas alus nozarē, teica alus darītavas “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis Aigars Ruņģis.

“Nākamais gads – Latvijas simtgade – ir iespēja mazajām alus darītavām un visām alus darītavām kopā vēlreiz skaļi aktualizēt to, ka alus vienmēr ir bijis latviešu nacionālais dzēriens. Tamdēļ gribas ticēt un cerēt, ka latviešiem uz svētku galdiem, biežāk būs Latvijā brūvētais alus un latvieši kā ciema kukuli radiem, draugiem un biznesa partneriem visā pasaulē vedīs Latvijā darītu alu,”

sacīja Ruņģis, piebilstot, ka ikviens Latvijā var popularizēt vietējo alu pasaulē. Arī ministrijām, vēstniecībām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un valsts amatpersonām ārvalstu vizītēs un, uzņemot ciemiņus Latvijā, ir iespēja celt galdā Latvijā darītu alu, kas ir valsts tradīciju sastāvdaļa, un tādā veidā popularizēt Latvijas alu pasaulē.

Viņš piebilda, ka tādējādi nākamgad Latvijas alus darīšanas tradīcijas un brūvēšana turpinās attīstīties un, iespējams, Latvija pēc 20 gadiem kļūs tikpat zināma, pasaulē atzīta un novērtēta kā Beļģija, Čehija vai kādas citas tradicionālas alus valstis.

“Mūsdienu mediju vidē to ir iespējams sasniegt mazliet ātrāk. To, kas Čehijai prasīja 200 gadus, Latvija var paveikt nākamajos 20 gados. Tāpēc es raugos uz nākamo gadu ļoti cerīgi,”

teica “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis.

Viņš teica, ka šis ir pirmais gads kopš “Valmiermuižas alus” ir ļoti labi pārstāvēts lidostā “Rīga”.

“Pēc pārdošanas apmēriem, ko mēs redzam, mūsu darītais, Latvijas brūvētais alus ir ļoti iecienīts, to labprāt ņem līdzi kā ciema kukuli vai dāvanu. Arvien vairāk cilvēku izvēlas vest uz citām valstīm Latvijas garšas un alu,”

sacīja Ruņģis.

“Valmiermuižas alus” saimnieks norādīja, ka alus darītava nākamgad turpinās attīstīties, tostarp ieguldīt jaunu garšu alū. Tomēr plašāk investīciju plānus būs iespējams izpaust nākamā gada janvārī.

“Nākamajā gadā mēs noteikti turpināsim ieguldīt attīstībā un es ticu Latvijas alus augšupejai. Gribētos novēlēt, lai mēs vairāk brūvētu alu Latvijā un vairāk to eksportētu,”

teica Ruņģis.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri