Valmieras Ziņas

“Valmiermuižas alus”: Latvijas simtgadē aldariem paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu

Latvijas simtgadē vietējām alus darītavām paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu, aģentūrai LETA, komentējot nākamā gada perspektīvas alus nozarē, teica alus darītavas “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis Aigars Ruņģis.

“Nākamais gads – Latvijas simtgade – ir iespēja mazajām alus darītavām un visām alus darītavām kopā vēlreiz skaļi aktualizēt to, ka alus vienmēr ir bijis latviešu nacionālais dzēriens. Tamdēļ gribas ticēt un cerēt, ka latviešiem uz svētku galdiem, biežāk būs Latvijā brūvētais alus un latvieši kā ciema kukuli radiem, draugiem un biznesa partneriem visā pasaulē vedīs Latvijā darītu alu,”

sacīja Ruņģis, piebilstot, ka ikviens Latvijā var popularizēt vietējo alu pasaulē. Arī ministrijām, vēstniecībām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un valsts amatpersonām ārvalstu vizītēs un, uzņemot ciemiņus Latvijā, ir iespēja celt galdā Latvijā darītu alu, kas ir valsts tradīciju sastāvdaļa, un tādā veidā popularizēt Latvijas alu pasaulē.

Viņš piebilda, ka tādējādi nākamgad Latvijas alus darīšanas tradīcijas un brūvēšana turpinās attīstīties un, iespējams, Latvija pēc 20 gadiem kļūs tikpat zināma, pasaulē atzīta un novērtēta kā Beļģija, Čehija vai kādas citas tradicionālas alus valstis.

“Mūsdienu mediju vidē to ir iespējams sasniegt mazliet ātrāk. To, kas Čehijai prasīja 200 gadus, Latvija var paveikt nākamajos 20 gados. Tāpēc es raugos uz nākamo gadu ļoti cerīgi,”

teica “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis.

Viņš teica, ka šis ir pirmais gads kopš “Valmiermuižas alus” ir ļoti labi pārstāvēts lidostā “Rīga”.

“Pēc pārdošanas apmēriem, ko mēs redzam, mūsu darītais, Latvijas brūvētais alus ir ļoti iecienīts, to labprāt ņem līdzi kā ciema kukuli vai dāvanu. Arvien vairāk cilvēku izvēlas vest uz citām valstīm Latvijas garšas un alu,”

sacīja Ruņģis.

“Valmiermuižas alus” saimnieks norādīja, ka alus darītava nākamgad turpinās attīstīties, tostarp ieguldīt jaunu garšu alū. Tomēr plašāk investīciju plānus būs iespējams izpaust nākamā gada janvārī.

“Nākamajā gadā mēs noteikti turpināsim ieguldīt attīstībā un es ticu Latvijas alus augšupejai. Gribētos novēlēt, lai mēs vairāk brūvētu alu Latvijā un vairāk to eksportētu,”

teica Ruņģis.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: K.Baumaņa 3 un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-15 Darba sākšanas datums: 2019-07-15 Kontaktpersona: Dace Amona Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri