Valmieras Ziņas

“Valmiermuižas alus”: Latvijas simtgadē aldariem paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu

Latvijas simtgadē vietējām alus darītavām paveras labas iespējas popularizēt alu kā latviešu nacionālo dzērienu, aģentūrai LETA, komentējot nākamā gada perspektīvas alus nozarē, teica alus darītavas “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis Aigars Ruņģis.

“Nākamais gads – Latvijas simtgade – ir iespēja mazajām alus darītavām un visām alus darītavām kopā vēlreiz skaļi aktualizēt to, ka alus vienmēr ir bijis latviešu nacionālais dzēriens. Tamdēļ gribas ticēt un cerēt, ka latviešiem uz svētku galdiem, biežāk būs Latvijā brūvētais alus un latvieši kā ciema kukuli radiem, draugiem un biznesa partneriem visā pasaulē vedīs Latvijā darītu alu,”

sacīja Ruņģis, piebilstot, ka ikviens Latvijā var popularizēt vietējo alu pasaulē. Arī ministrijām, vēstniecībām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un valsts amatpersonām ārvalstu vizītēs un, uzņemot ciemiņus Latvijā, ir iespēja celt galdā Latvijā darītu alu, kas ir valsts tradīciju sastāvdaļa, un tādā veidā popularizēt Latvijas alu pasaulē.

Viņš piebilda, ka tādējādi nākamgad Latvijas alus darīšanas tradīcijas un brūvēšana turpinās attīstīties un, iespējams, Latvija pēc 20 gadiem kļūs tikpat zināma, pasaulē atzīta un novērtēta kā Beļģija, Čehija vai kādas citas tradicionālas alus valstis.

“Mūsdienu mediju vidē to ir iespējams sasniegt mazliet ātrāk. To, kas Čehijai prasīja 200 gadus, Latvija var paveikt nākamajos 20 gados. Tāpēc es raugos uz nākamo gadu ļoti cerīgi,”

teica “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks un valdes loceklis.

Viņš teica, ka šis ir pirmais gads kopš “Valmiermuižas alus” ir ļoti labi pārstāvēts lidostā “Rīga”.

“Pēc pārdošanas apmēriem, ko mēs redzam, mūsu darītais, Latvijas brūvētais alus ir ļoti iecienīts, to labprāt ņem līdzi kā ciema kukuli vai dāvanu. Arvien vairāk cilvēku izvēlas vest uz citām valstīm Latvijas garšas un alu,”

sacīja Ruņģis.

“Valmiermuižas alus” saimnieks norādīja, ka alus darītava nākamgad turpinās attīstīties, tostarp ieguldīt jaunu garšu alū. Tomēr plašāk investīciju plānus būs iespējams izpaust nākamā gada janvārī.

“Nākamajā gadā mēs noteikti turpināsim ieguldīt attīstībā un es ticu Latvijas alus augšupejai. Gribētos novēlēt, lai mēs vairāk brūvētu alu Latvijā un vairāk to eksportētu,”

teica Ruņģis.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri