Valmieras Ziņas

Valmierietim Emīlam Krastam zelta medaļa Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

Latvijas skolēni 3. starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, kas no 7. līdz 13.septembrim tiešsaistē norisinājās Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) telpās, izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Latvijas pārstāvji sacentās ar 130 skolēniem no 29 pasaules valstīm un kopvērtējumā ieņēma 4.vietu, informē Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa.

“Šogad komandas mērķis bija iegūt vismaz trīs medaļas, kā arī iekļūt starp 10 labākajām valstīm. Mums tas izdevās ar uzviju! Patiess gandarījums, ka Latvijas skolēni kopvērtējumā pārspēja spēcīgas komandas no Polijas, ASV, Indijas un Ķīnas. Savukārt ar Brazīliju un Krieviju vienmēr esam bijuši sīvā konkurencē,”

panākumus Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē komentē Latvijas delegācijas vadītājs un LU BVEF lektors Mārtiņš Danusēvičs.

Zelta medaļu šī gada Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas šī gada absolvents Emīls Krasts. 

“Lepojamies ar skolas šāgada absolventa Emīla Krasta panākumu – iegūto zelta medaļu starptautiskajā ekonomikas olimpiādē! Paldies skolotājai Dacei Atslēgai, kura Emīlam mācīja ekonomiku vidusskolā!”

saka VPVĢ  direktores vietnieks mācību procesa organizācijā Māris Bušmanis.

Sudraba medaļas ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Edvards Gaters un Kristofers Kārlis Krūmiņš, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Daniels Stabulis. Savukārt bronzas medaļu starptautiskajās sacensībās ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Roberts Oskars Vītiņš.

Piedaloties olimpiādē tiešsaistē, jaunie ekonomisti uzdevumus pildīja LU BVEF telpās, kur komandu atbalstīja tās vadītājs, LU BVEF lektors Mārtiņš Danusēvičs un viņa vietnieks, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Kārlis Krūmiņš.

Vērtējot ekonomikas olimpiādes rezultātus, vislabāk Latvijas komandai veicās ar biznesa problēmas risināšanu, izstrādājot Covid-19 vakcīnas cenu politiku – kopvērtējumā iegūstot 2.vietu.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri