Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kuras ielas šogad tiks remontētas?

Covid-19 izraisītā ekonomiskā krīze ieviesusi izmaiņas plānotajos būvniecības projektos. Vienlaikus būvniecības nozare tiek uzskatīta par vienu no tām, kas var palīdzēt sildīt ekonomiku, iepludinot līdzekļus tautsaimniecībā un nodrošinot cilvēkus ar darbu. Kā noskaidrojām Valmieras pilsētas pašvaldībā, šogad plānots veikt pārbūves un remondarbus vairākās pilsētas ielās.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa informēja, ka

šogad tiek turpināta plānveida cietā seguma ieklāšana, veicot virsmas divkāršo apstrādi ar šķembām un bitumena emulsiju, pilsētas grantētajām ielām.

Cieto segumu vispirms paredzēts ieklāt šādās ielās: Ausekļa un Straupes ielā, kā arī Ūdens ielas posmā no Pauku līdz Zaķu ielai. Pēc tam cieto segumu plānots ieklāt šādās ielās: Dauguļu, Dikļu, Ezera, Jāņa Ziemeļnieka, Krasta, Lazdu, Parka, Pilātu, Upes un Ūdru ielā, kā arī Vienības ielas posmā no Brīvības līdz Austrumu ielai. Kopējais apstrādājamo ielu garums ir 4,278 km.    

Atbilstoši būvprojektam “Lietus ūdens/drenāžas kolektora un grāvju sistēmas sakārtošana Sporta un Skolas ielās” uzsākta lietus kanalizācijas izbūve Skolas un Sporta ielai.

Ja saglabāsies atbilstoši laikapstākļi, arī šo abu ielu grantētajiem posmiem – Skolas ielas posmam no Rīgas līdz Sporta ielai un Sporta ielas posmam no Jāņparka līdz Nauču ielai – šogad plānota virsmas divkāršā apstrāde, ieklājot cieto segumu.

Lai jaunajā katlumājā sagatavoto siltumenerģiju nogādātu līdz apsildāmajām ēkām, SIA “Valmieras ūdens” veic jaunas siltumtrases būvdarbus Dārza, Beātes un Limbažu ielā. Vienlaikus tiek īstenoti vēl citi ar ūdensapgādi, kanalizāciju un lietus kanalizāciju saistīti būvdarbi Dārza, Beātes un Limbažu ielā. Dārza ielai posmā no Rīgas līdz Beātes ielai tiks īstenota pārbūve, izbūvējot apvienotu gājēju–velosipēdistu celiņu, posmā no Jāzepa Vītola līdz Veides ielai izbūvējot jaunu lietus kanalizācijas kolektoru un visā posmā lietus kanalizācijas atzarus, jaunu ielas apgaismojumu, ieklājot jaunu ielas virsmas segumu, kā arī autostāvvietu izbūvi.

Gājēju drošībai pie divām gājēju pārejām šogad paredzēta satiksmes drošības saliņu izbūve.

Tās būs gājēju pārejas pār Rubenes ielu pie bērnudārza “Ezītis” un pār Matīšu šoseju pie krustojuma ar Mālu ielu – pie daudzdzīvokļu īres namiem esošā gājēju pāreja. Šajā pilsētas daļā turpinās arī Dakstiņu ielas izbūve, kas savienos Matīšu šoseju ar Ķieģeļu ielu.

Šovasar paredzēts pabeigt Kauguru ielas pārbūvi, kā arī notiek Rūpniecības ielas pārbūve posmā no Kauguru ielas līdz Sila ielai. Topošajā jaunajā Rūpniecības un Eksporta ielas industriālajā teritorijā šogad tiks uzsākta Eksporta ielas izbūve un Dzelzceļa ielas pārbūve. Darbus plānots pabeigt 2021.gadā.

Šogad ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu projekta “Valmieras kultūrvēsturiskā centra attīstība” ietvaros plānots uzsākt Ziloņu ielas pārbūvi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri