Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikums sadarbībā ar Vācijas skolu izstrādā jaunu mācību materiālu

Valmieras tehnikumā noslēgumam tuvojas Erasmus+ programmas projekts, kā rezultātā tiks izstrādāts mācību materiāls veiksmīgākai skolēnu izglītošanai un iekļaušanai darba tirgū. Jaunradīto materiālu varēs izmantot ne tikai Valmieras tehnikums un sadarbības skola Berufskolleg Halle Vācijā, bet arī citas profesionālās izglītības iestādes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bergmane.

Projekta nolūks ir iepazīstināt profesionālās izglītības skolēnus ar izmaiņām, kas ietekmē darba tirgu Ceturtās industriālās revolūcijas ietekmē. Tostarp straujā tehnoloģiju attīstība, robotizācija un citi elementi, kas sekmē viedās rūpniecības izaugsmi. Projekta laikā skolēnu starpā tiek rosinātas diskusijas par šādiem jautājumiem: kādi ir nākotnes darba tirgus izaicinājumi un perspektīvas? Kādas pamatkompetences ir nepieciešamas, lai adaptētos pārmaiņām? Kā izglītības sistēma, pedagogi var atbalstīt un sagatavot jauniešus nokļūšanai darba tirgū?

Laikā 31.maija līdz 2.jūnijam norisinās viena no projekta noslēdzošajām aktivitātēm – Vācijas skolēnu un skolotāju grupas virtuālā vizīte Valmieras tehnikumā. Trīs dienu laikā skolēni no abām valstīm strādā starptautiskās darba grupās. Tajās viņi analizē dažādu automatizācijas risinājumu ieviešanas iespējas ražošanas uzņēmumu darbībā, izvērtē to pozitīvās un negatīvās puses, kā arī sniedz ieteikumus efektivitātes uzlabošanai.

Mācību materiāls tiek izstrādāts Erasmus + 2. pamatdarbība “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa” Stratēģiskās partnerības aktivitātes projekta “Work 4.0 – future job market” ietvaros. Projekta partneri ir Valmieras tehnikums un Berufskolleg Halle no Giterslo apriņķa Vācijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri