Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikums 3D virtuālajā alā radījis Saules sistēmas modeli

Valmieras tehnikums pirms nepilna gada iegādājās 3D virtuālo alu – modernu un inovatīvu izglītības tehnoloģiju, kas darbojas virtuālās realitātes vidē un kur 3,5×3,5 m izmēra telpā uz četrām sienām ir izvietoti projektori. Skolotāja Sarmīte Ivanāne Python programmēšanas valodā radījusi jaunu mācību materiālu – Sauli un ap to riņķojošo debess ķermeņu kopumu – , kas nākamajā mācību gadā tiks izmantots dabaszinību stundās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bergmane.

Aizvadītajā mācību gadā Valmieras tehnikuma pedagogi un audzēkņi virtuālo alu testējuši un integrējuši mācību programmās, papildinot esošos mācību materiālus, radot pavisam jaunus un pielāgojot mācību metodes nākamā mācību gada uzdevumiem. Tā, piemēram, skolas audzēkņi radījuši dažādus 3D modeļus, kurus integrējot virtuālajā alā, pedagogam bija iespēja novērtēt to precizitāti un atbilstību mācību uzdevumiem. Šiem modeļiem tika pievienotas dažādas struktūras, kā koks, plastmasa, metāls, stikls, un novērtēts, kurš risinājums būtu veiksmīgāks, ražojot gala produktu. 2020./2021. mācību gadā tapis arī rūpnieciskas iekārtas rasējums – modelis, kuru iespējams aplūkot 3D virtuālajā alā, apiet tam apkārt, pārbaudīt detaļu saderību, savienojumus un citas svarīgas lietas, pirms uzsākt fiziskas iekārtas ražošanu. Šī tehnoloģija palīdz simulēt darbu rūpnīcā, netērējot resursus fiziskām detaļām un ļaujot inženieriem labāk saprast, kā konkrētā detaļa darbosies jau gatavā produktā.

Valmieras tehnikuma skolotājs Roberts Beriņš uzsver: “3D virtuālā ala ir ideāls rīks ēku vai ainavu arhitektūras attēlošanai! Lieliski pielietojams, ja nepieciešams projektēt rotējošus objektus vai iekārtas, kuras prasa augstu drošības prasību ievērošanu”. Ja ir interese vairāk uzzināt par 3D  izglītības tehnoloģiju, apskatīt to klātienē vai tajā integrēt kādu no saviem radītajiem projektiem, uzņēmumi ir laipni aicināti sazināties ar  Valmieras tehnikuma projektu vadītāju Lindu Ribu, rakstot linda.riba@valmierastehnikums.lv vai zvanot 20083787.

Inovatīvā izglītības tehnoloģija iegādāta projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri