Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma audzēkņi Vācijā iepazīst karjeras veidošanas principus

Valmieras tehnikuma audzēkņi novembrī viesojās sadarbības skolā Berufskolleg Halle, Vācijā, lai piedalītos abu profesionālo skolu kopīgi īstenotajā projektā “Promote Your employability”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja PIKC “Valmieras tehnikums” projektu vadītāja Dace Ločmele.

Vineta Melngārša, Valmieras tehnikuma direktore, norāda:

“projekta mērķis ir jauniešu nodarbinātības veicināšana pēc tehnikuma absolvēšanas. Ir svarīgi, lai jaunieši skolas gados kļūtu par labiem speciālistiem un vienlaikus – labiem potenciālajiem darbiniekiem un kolēģiem. Būtiski saprast personības nozīmi, apzināties, ka darba devējs meklē gan atbilstošas profesionālās prasmes, gan cilvēciskās kvalitātes.”

Projekta dalībniekiem bija iespēja tikties ar personāla atlases speciālistu no uzņēmuma „PENRAIR PLC”, kas ir viens no pasaulē vadošajiem uzņēmumiem siltuma pārvaldības sistēmas projektēšanas un izstrādes jomā. Uzņēmumā nodarbināti ap 19 000 strādājošo 30 valstīs. Tikšanās laikā jaunieši saņēma atbildes uz jautājumiem – kā atrast sev piemērotu darba vietu, kas jāņem vērā, gatavojoties dalībnieku atlasei, kādi ir veiksmīgas darba intervijas priekšnoteikumi, un dažādus citus ieteikumus karjeras uzsākšanai. 

Projekta ietvaros darba grupa apmeklēja vienu no Vācijas lielākajām saldumu rūpnīcām „STORCK”, kas Latvijā pazīstama ar karamelēm „Toffifee” un šokolādes konfektēm „Merci”. Kompānija darbojas jau 110 gadus un eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 100 valstīm. Uzņēmumā ir nodarbināti vairāk nekā 5 800 dažādu jomu speciālisti, no kuriem piektā daļa uzņēmumā strādā ilgāk nekā 10 gadus. „STORCK” personāla nodaļas vadītājs dalījās pieredzē ar jauniešiem par karjeras izvēli, kontaktu dibināšanu un veiksmīgu darba attiecību veidošanas principiem, kas ir noderīgi ikvienam strādājošajam, neatkarīgi no pārstāvētās nozares un uzņēmuma lieluma. 

Viesojoties Vācijā, personīgās attīstības trenera Heiko Link vadībā jaunieši izstrādāja pieteikumus darba sludinājumiem un piedalījās darba interviju simulācijās, iejūtoties gan darba devēja, gan darba ņēmēja lomā. 

“Promote Your employability” ir stratēģiskās partnerības projekts, kas īstenots Erasmus+ programmas ietvaros.   

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri