Valmieras Ziņas

Valmieras teātris būs topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”

Lasīšanas laiks: 4 min

“Valmieras teātris iesildīs “Kurtuvi”. Te darbosimies līdz 2024. gadam, te nākamgad sagaidīsim arī teātra simtgadi,” stāsta Evita Ašeradena, Valmieras Drāmas teātra direktore.

Topošā laikmetīgās mākslas telpa “Kurtuve” (Rīgas iela 25A), kas agrāk sildīja mājas, jo tur bija Valmieras katlu māja, jau silda sirdis. Ikvienam bija apskatāmi Valmieras novada iedzīvotāju fotoportreti, tos izvietojot gan uz ēkas, gan 45 metrus augstā skursteņa fasādes, telpās norisinājušās vairākas izstādes, velo un kino festivāla “Kino pedālis” filmu vakari, kā arī bijušās katlu mājas sienas pieredzējušas Valmieras vasaras teātra festivāla izrādi. “Augusta sākumā arī “Kurtuve” bija viena no Valmieras vasaras teātra festivāla norises vietām. Tā bija skatuve eksperimentālajai operai “Vēsā”. Skatoties uz šīm telpām kā teātra pagaidu mājvietu, esam ļoti priecīgi. Aktieri visvairāk uztraucas par to, kā jūtas skatītāji, – te būs piemēroti apstākļi, kādi nepieciešami vienam no astoņiem Latvijas profesionālajiem teātriem, un to, cerams, novērtēs arī skatītāji. Un ļoti svarīga ir arī fiziska kopības sajūta, lai varam atkal sajusties kā kolektīvs, jo tagad strādājam ļoti izkaisīti. Arī skatuvei vieta un virziens jau uzreiz bija skaidrs, ieraugot komandtiltiņu, kas ir virs mūsu galvām. Telpas ir interesantas, vairākos līmeņos, scenogrāfi to noteikti izmantos,” stāsta E. Ašeradena.

Šobrīd bijušās katlumājas telpas tiek pielāgotas teātra vajadzībām. Plānots, ka būvnieki SIA “R.K.C.F. Renesanse” darbu paveiks līdz decembra sākumam, tad “Kurtuvē” sāksies skatuves izbūve. “Jau decembra vidū esam “Kurtuvē” ieplānojuši izrādes, tradicionālā Ziemassvētku balle un koncerts arī notiks te.”

“Septembrī uzzinājām, ka dažādu iemeslu dēļ, tostarp arī cenu kāpums un būvniecības materiālu trūkums, papildu darbu nepieciešamība, redzot, kāds patiesībā ir ēkas stāvoklis, līdzšinējais būvnieks darbus izpildīt nevarēs. Tagad VAS “Valsts nekustamie īpašumi” noslēguši līgumu ar būvuzņēmumu SIA “Aimasa”. Tā kā darbi plānoti līdz 2024. gadam, teātra vadība vērsās pie pašvaldības ar lūgumu atrast telpas un izskatīt tieši “Kurtuvi” kā vienu no iespējām. Tā kā esam ieplānojuši bijušajā katlu mājā veidot mākslas telpu un tur jau dažādas radošas norises pieredzētas, “Kurtuve” kā pagaidu mājvieta teātrim mums šķita ļoti labs risinājums. Lai telpas pārbūvētu teātra vajadzībām, esam saņēmuši arī valsts līdzfinansējumu. Tādējādi tas ir labs ieguldījums šīs ēkas sakārtošanā, lai, kad teātris būs atgriezies Lāčplēša ielas ēkā, te turpinātu būt kultūrtelpa,” stāsta Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

“Piekrītu tam, ka Valmiera tikai iegūs. Skatītāji pieradīs, ka te ir mākslas telpa. Mēs “Kurtuvi” iesildīsim, cik vien varēsim. Turklāt Eiropā šobrīd labākās mākslas lietas notiek industriālās ēkās. Es ticu, ka mums to izdosies pielāgot teātra vajadzībām jau tuvākajā laikā, jo redzu, ka ir cilvēki, kuri deg par šo ideju – gan arhitekts Reinis Liepiņš, gan pašvaldības speciālisti, gan visi iesaistītie. Šis būs neticams projekts, kurā cilvēki būs pierādījuši spēju nedomāt tikai birokrātiski, bet uzņemties atbildību, lai virzītu uz priekšu ideju. Te visi strādā dienu un nakti, lai decembrī “Kurtuvē” būtu teātris. Lāčplēša iela līdz ar teātra pārbūvēto ēku iegūs jaunu, skaistu veidolu, bet “Kurtuves” projekts ir par vēl vienas kultūrvietas radīšanu,” tā E. Ašeradena. “Turklāt teātrim jābūt pilsētas centrā. Ēka ir pietiekami liela, lai te ierīkotu arī telpas aktieriem, darbiniekiem, noliktavas,” piebilst J. Baiks.

Šobrīd Valmieras teātra izrādes notiek Apaļajā zālē esošajā teātra ēkā, koncertzālē “Valmiera”, kā arī Dailes teātrī Rīgā, tāpat notiek viesizrādes dažādās vietās Latvijā. “Lai gan izbraukumos un mājās skatītāju zāles ir pilnas, liels ir arī emocionālais pacēlums un, šķiet, būsim sasnieguši arī rekordu nomināciju skaita ziņā, tomēr ir sajūta, ka esam izkaisīti. Kad zini datumu, kad atkal varēsim būt kopā, tad ir vieglāk. Sadzīves grūtības nemaina to, ka Valmieras teātrī strādā labākie Latvijas režisori un aktieri,” stāsta E. Ašeradena.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” apturēja Valmieras Drāmas teātra vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielā 4 pārbūves darbus. Novembra sākumā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” noslēdza līgumu par 1,75 miljoniem eiro ar būvuzņēmumu SIA “Aimasa” par neatliekamajiem būvdarbiem, kas nepieciešami Valmieras Drāmas teātra ēkas nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai.

Valdība 11. oktobra sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas un Valmieras Drāmas teātra virzīto finansējuma pārdales pieprasījumu, lai ieilgušās teātra ēkas pārbūves laikā varētu tikt turpināts teātra darbs pielāgotās telpās Valmierā, Rīgas ielā 25A, piešķirot 349 260 eiro teātrim tā darbības nodrošināšanai nomātās telpās Valmierā (finansējums pagaidu telpu nomai, telpu pielāgošanai teātra darbībai, komunālo pakalpojumu segšanai un izrāžu sagatavošanas izdevumu segšanai). Šim mērķim 62 180 eiro paredzējusi nodrošināt arī Valmieras novada pašvaldība.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri