Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” saistības ir 118,333 miljoni eiro; daļu no tām segs, pārdodot ASV meitasuzņēmumu

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” maksājumu saistības tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna sagatavošanas brīdī bija 118 333 109 eiro apmērā, tostarp daļu no tām plānots segt, pārdodot ASV meitasuzņēmuma kapitāldaļas, liecina uzņēmuma TAP pasākumu plāns.

Tostarp maksājumu saistības pret nodrošinātajiem kreditoriem ir 91 046 242 eiro apmērā, kuru ietvaros maksājumu saistības pret “SEB banku” ir 45 477 443 eiro apmērā un pret “Danske Bank” – 45 568 799 eiro apmērā.

Savukārt maksājumu saistības pret nenodrošinātajiem kreditoriem ir 27 286 867 eiro apmērā, tostarp pret kreditoriem, kuri ir atzīstami par saistītajiem uzņēmumiem likuma Par uzņēmumu ienākuma nodokli izpratnē – 19 411 304 eiro apmērā.

Valmieras stikla šķiedras” TAP īstenošanas laikā paredzēts segt nenodrošināto kreditoru galvenos prasījumus par kopējo summu 6 873 141 eiro apmērā un nodrošināto kreditoru galvenos prasījumus par kopējo summu 45,5 miljonu eiro apmērā.

TAP laikā “Valmieras stikla šķiedra” apņēmusies līdz 2020.gada 31.martam pārdot tai piederošās kapitāla daļas ASV meitassabiedrībā un/vai nodrošināt tās ieķīlātās mantas atsavināšanu un/vai piesaistīt finanšu līdzekļus no trešajām personām, par kopējo naudas summu, kas nebūs mazāka par 35 miljoniem eiro.

Valmieras stikla šķiedras” maksājumu saistības, kuru atmaksas vai izpildes termiņš ir iestājies pirms TAP sākšanas vai iestāsies TAP laikā, ir kopsummā 99 266 102 eiro, no tām maksājumu saistības, kurām 2019.gada 18.jūnijā bija iestājies izpildes termiņš, bija 8 219 860 eiro apmērā, bet pārējās maksājumu saistības, kurām iestāsies izpildes termiņš TAP laikā, bija 91 046 242 eiro.

Valmieras stikla šķiedra” un nodrošināto kreditoru noslēgtās vienošanās paredz pienākumu uzņēmumam ik mēnesi maksāt nodrošinātajiem kreditoriem komisijas maksu par galvojuma izmantošanu, kas atbilst 4,5% gadā no spēkā esošajām galvojuma saistībām. “Valmieras stikla šķiedra” ir paredzējusi TAP laikā turpināt maksāt nodrošinātajiem kreditoriem komisijas maksu par galvojuma izmantošanu, jo šādu galvojumu spēkā esamība ir nepieciešama nepārtrauktas ražošanas nodrošināšanai.

Uzņēmuma TAP īstenošanas laikā saimnieciskās darbības ieņēmumu prognoze ir 206 403 940 eiro apmērā.

Papildus “Valmieras stikla šķiedra” plāno ieņēmumus no uzņēmuma aktīvu pārdošanas un/vai finanšu līdzekļu piesaistīšanas no trešajām personām, ko uzņēmums paredz vismaz 40 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumu prognoze 206 403 940 eiro apmērā ir balstīta uz pieņēmumu, ka “Valmieras stikla šķiedra” turpinās tās produkcijas ražošanu pilnā apmērā, attiecīgi ir plānojami ieņēmumi no saimnieciskās darbības, kas balstīti daļēji uz iepriekšējo pārskata periodu rezultātiem, kā arī ievērojot prognozi par nākotnes attīstības tirgus tendencēm. Saimnieciskās darbības ieņēmumos cita starpā ir ietverti arī “Valmiera Glass UK Ltd” maksājumi. Uzņēmums norāda, ka ieņēmumu prognoze ir sastādīta, ievērojot piesardzību un ekonomikas attīstības pozitīvas tendences prognozi.

TAP pasākumu plānā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedras” ienākumi un peļņa tiks primāri novirzīti plāna īstenošanai. Kompānija ir liels ražošanas uzņēmums Latvijā, un tā spēja apmierināt kreditoru prasījumus ir tiešā veidā atkarīga no ražošanas jaudas un ražošanas apmēriem. Attiecīgi uzņēmumam ir ierobežotas iespējas samazināt darbības izdevumus, kas saistīti ar enerģijas iegādi, ražošanas materiālu un izejvielu iegādi, jo šādu izdevumu samazināšana izraisītu ražošanas apmēru samazināšanos, kas nav vēlams TAP plāna veiksmīgai izpildei.

Uzņēmuma TAP īstenošanas laikā plānotie kopējie izdevumi ir 185 890 656 eiro apmērā.

Valmieras stikla šķiedra” ir vērsusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar pieprasījumu piemērot termiņa pagarinājumu aktuālā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu samaksai. Apmierinot šo pieprasījumu, VID pieņēma attiecīgus lēmumus par samaksas termiņa pagarinājumiem. Atbilstoši VID datiem 2019.gada 27.augustā uzņēmuma saistības pret VID veidoja 1 800 844 eiro.

No 2020.gada 1.janvāra “Valmieras stikla šķiedra” veiks ikmēneša galvenā prasījuma atmaksu nodrošinātajiem kreditoriem 500 000 eiro apmērā, kā arī 2020.gada martā veiks atsevišķu galvenā prasījuma maksājumu 35 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums visā TAP īstenošanas laikā maksās atlīdzību nodrošinātajiem kreditoriem par tiesību ierobežošanu.

Tāpat “Valmieras stikla šķiedra” ir apņēmusies nodrošināt papildus naudas līdzekļu piecu miljonu eiro apmērā piesaisti līdz 2020.gada 31.martam ar mērķi papildināt uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus un uzlabot likviditāti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” TAP pasākumu plānu.

Valmieras stikla šķiedra” ir saņēmusi 100% nodrošināto kreditoru un 77,15% nenodrošināto kreditoru piekrišanu kompānijas izstrādātajam 24 mēnešu finanšu atveseļošanās plānam.

Tiesa iecēla advokātu biroja “PricewaterhouseCoopers Legal” (“PwC Legal”) advokātu Jāni Lagzdiņu par kompānijas TAP uzraugošo personu.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi banka, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedra” koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 70,939 miljoni eiro, kas ir par 16,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet koncerna zaudējumi pieauguši 2,6 reizes, sasniedzot 7,419 miljonus eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā AKOPĒJU (2 vakances uz nenoteiktu laiku) Galvenie amata pienākumi: · veikt ikdienas telpu mitro uzkopšanu, pamatojoties uz telpu uzkopšanas plānu ar noteiktiem mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļiem; · veikt koplietošanas telpu uzkopšanu spontānu notraipījumu gadījumos atbilstoši higiēnas un pretepidēmiskā režīma plānam. Prasības kandidātiem: · vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgu darba pienākumu veikšanā; · augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; · nevainojama darba kvalitāte; · bez kaitīgiem ieradumiem; · pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: · darba līgums uz nenoteiktu laiku; · dienas darbs, summētais darba laiks; · atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; · stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (sākot no 540 EUR bruto); · papildus piemaksas un kompensācijas; · darba devēja apmaksātas apmācības; · veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); · stabila, droša un sakārtota darba vide; · Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA ”Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Uzkopšanas nodaļas vadītājas Aijas Billes-Ļeščovas, tālrunis 20022652. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: grāmatvedības procesu un finanšu operāciju kārtošana atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma standartiem; grāmatvedības pirmdokumentu apstrāde un kontēšana; debitoru uzskaite un kontrole; krājumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; statistikas atskaišu sagatavošana, VID atskaišu sagatavošana; analītisko aprēķinu un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; piedalīties Slimnīcas līdzekļu un bilances posteņu inventarizācijās un norakstīšanas procesos; · citu grāmatveža ikdienas pienākumu veikšana atbilstoši darba uzdevumiem. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība grāmatvedības, ekonomikas vai finanšu jomā; darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 3 gadi; zināšanas LR normatīvajos aktos grāmatvedības jomā, zināšanas LR nodokļu likumdošanā; valsts valodas zināšanas atbilstoši Valodu likuma prasībām; labas datora lietošanas prasmes ar MS Office programmām; analītiska domāšana, precizitāte un augsta atbildības sajūta; prasme strādāt komandā un individuāli, labas komunikācijas prasmes; · pieredze darbā ar grāmatvedības programmu Horizon tiks uzskatīta par priekšrocību. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga 1050 līdz 1210 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2020.gada 9.aprīlim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles pa tālr.: 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: GRĀMATVEDIS (TREŠĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-09 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

Mūsu partneri