Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums pērn pieaudzis par 41,3%

Lasīšanas laiks: 5 min

Stikla šķiedras ražotājs AS “Valmieras stikla šķiedra” pagājušajā gadā strādāja ar 127,922 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 36,8% un bija 6,154 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gads sākās ar rekordlieliem pārdošanas apmēriem un vēsturiski zemu gatavās produkcijas krājumu atlikumu pirmajā ceturksnī, jo, pirmkārt, pēc vannu krāsns rekonstrukcijas bija jāizpilda 2021.gadā atliktie pasūtījumi. Otrkārt, piegādes ķēdes starp Āziju un Eiropu vēl arvien apgrūtināja augstas transporta izmaksas.

Šie apstākļi radīja iespēju vairāku pārdošanas cenu korekciju rezultātā uz klientiem novirzīt pieaugošās grupas izejmateriālu, dabasgāzes un elektroenerģijas izmaksas, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka riska vadības pasākumu ietvaros 2019.-2022.gada periodā uzņēmums pakāpeniski samazināja sadarbības apmērus ar biznesa partneriem Krievijā un Baltkrievijā, tāpēc karadarbības sākums 2022.gada februārī būtiski neietekmēja “Valmieras stikla šķiedras” grupas izejmateriālu piegādes un pārdošanas ieņēmumus. Tikai atsevišķi Krievijas piegādātāji nelielos apmēros piegādāja izejmateriālus stikla kausēšanas ražošanas procesa nodrošināšanai – šī sadarbība tika pārtraukta nekavējoties karadarbības sākuma posmā, un krietni pirms starptautisko tirdzniecības sankciju ieviešanas pret Krieviju.

Pagājušā gada otrajā un trešajā ceturksnī energoresursu cenas būtiski pieauga. “Valmieras stikla šķiedra” 2022.gada decembrī saņēma divus miljonus eiro augsto enerģijas izmaksu kompensācijai, kas tomēr sedza mazāk nekā 10% no faktiskās energoresursu sadārdzinājuma ietekmes.

Vadības ziņojumā teikts, ka līdz 2022.gada beigām Eiropas stikla šķiedras produktu tirgus bija aktīvs, un arī “Valmieras stikla šķiedra” spēja noturēt paaugstinātu pārdošanas cenu līmeni.

Iepriekš minētās norises neizbēgami izraisīja apgrozāmā kapitāla pieaugumu, jo pieaugošās izejvielu izmaksas palielināja iepirkto materiālu, nepabeigto ražojumu un gatavās produkcijas krājumu vērtību, un augstākas pārdošanas cenas izraisīja paaugstinātu pircēju un pasūtītāju parādu apjomu.

Kopumā 2022.gada laikā grupas apgrozāmo līdzekļu vērtība pieauga par 12,6 miljoniem eiro – līdz 52 miljoniem eiro.

Pērn kopējais ražošanas iekārtās, infrastruktūrā, uzturēšanā, vides un darba drošībā veikto kapitālieguldījumu apmērs  veidoja 13,4 miljonus eiro, kamēr gadu iepriekš – 14,1 miljonu eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā pēc veiksmīga pirmā ceturkšņa ar pārdošanas ieņēmumu rekordiem un augstiem peļņas rādītājiem, 2023.gada otrajā ceturksnī tirgus situācija būtiski pasliktinājās. Eiropas tirgū bija vērojams pieprasījuma samazinājums un cenu kritums standarta stikla šķiedras diega izstrādājumiem, tehniskajiem audumiem un atsevišķiem celtniecības sieta sortimentiem Ķīnas konkurentu dempinga cenu rezultātā.

Šajās produktu kategorijās, kas veido aptuveni 20% no “Valmieras stikla šķiedras” grupas produktu portfeļa, uzņēmums sagaida sarežģītu tirgus situāciju līdz šā gada rudenim. Pateicoties zemākām enerģijas izmaksām un nelielam izejmateriālu cenu samazinājumam, uzņēmums var elastīgi reaģēt uz situāciju tirgū, pielāgojoties cenu attīstībai un paplašinot tirgus daļu, pausts vadības ziņojumā.

Valmieras stikla šķiedra” eksportē vairāk nekā 97% no saražotās produkcijas. Tās galvenais tirgus ir Rietumeiropa, tomēr pārdošanas apmēri pieauga arī Ziemeļamerikā un Āzijā. Pārdošanas ieņēmumi no darījumiem Eiropas Savienībā pērn veidoja 75% no kopējā apgrozījuma, Amerikā – 14%, Āzijā – 6,5%, Tuvajos Austrumos – 2,3%, bet citās valstīs – 2%.

Pieprasījums mērķa tirgos un pārdošanas apmēri turpināja atjaunoties pēc Covid-19 pandēmijas, un 2022.gads sākās ar lielu pieprasījumu pēc visām galvenajām produktu grupām. Pēc stikla kausēšanas krāsns kapitālā remonta 2021.gada beigās, “Valmieras stikla šķiedra” atsāka darbu ar pilnu ražošanas jaudu. Pārdošanas apmērus veicināja arī augstās transporta izmaksas un “salauztās” E-stikla produktu piegādes ķēdes no Āzijas, kur uz dažām nedēļām tika slēgtas ostas un ražotnes un kas radīja lielas neskaidrības stikla šķiedras produktu tirgos, skaidrots vadības ziņojumā.

Tāpat kompānijā norāda, ka šie apstākļi veicināja pieprasījumu pēc Eiropā ražotiem stikla šķiedras produktiem, tostarp arī “Valmieras stikla šķiedrai” ļaujot noslēgt jaunus darījumus un palielināt tirgus daļu Eiropas tirgū.

Vadības ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz ražošanas izmaksu pieaugumu, uzņēmums turpināja realizēt grupas uzņēmējdarbību transformējošo jauno stratēģiju, produktu portfelī palielinot augstas pievienotās vērtības un nišas produktu īpatsvaru. 2022.gada janvārī sākta ar tērauda stiepli armētu stikla pavedienu ražošana dūmu un uguns aizkaru un siltumizolācijas nozarei, kā arī nodrošināts ar tērauda stiepli armētas īpaši izturīgas stikla šķiedras produkcijas piedāvājums, tostarp vienkārši, šķeterēti un teksturēti armēti diegi un to audums.

Pēc vadības ziņojumā skaidrotā, šādi uzņēmums nodrošina pilna spektra stikla šķiedras produktu sortimentu un “vienas pieturas” stikla šķiedras produktu sagādes priekšrocības, kā arī samazina atkarību no citiem stikla šķiedras produktu ražotājiem. 

Vadības ziņojumā minēts, ka būtisks pavērsiens bija arī jaunas šķeterēšanas iekārtas uzstādīšana maijā, palielinot augstākas kvalitātes un pievienotās vērtības produktu ražošanas apmēru.

Pērn “Valmieras stikla šķiedra” noslēdza vairākus ilgtermiņa piegāžu līgumus ar autobūves nozares oriģinālo daļu (OEM) ražotājiem par elektroauto akumulatoru bloku un nodalījumu aizsardzības risinājumiem, kā pamatā ir augstas termiskās izturības kvarca stikla šķiedras produkti.

Vadības ziņojumā teikts, ka šī jaunā sadarbība veicinās papildu kvarca stikla šķiedras produktu ražošanas jaudu attīstību 2023.gadā.

Saistībā ar neparedzētu frakts izmaksu pieaugumu kuģu pārvadājumiem, “Valmieras stikla šķiedra” pērn nevarēja palielināt tirgus daļu ASV un Āzijā, un fokusējās uz pārdošanas attīstību Eiropas tirgos.

2021.gadā “Valmieras stikla šķiedra” strādāja ar 90,526 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī guva 4,497 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Tāpat ziņots, ka 2021.gada februārī Luksemburgas fonds “Duke” iegādājās “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi. Pēc kompānijas publiskotās informācijas, “Duke” īpašumā ir 97,18% “Valmieras stikla šķiedras” akciju.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,417 miljoni eiro.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri