Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums pērn pieaudzis par 41,3%

Lasīšanas laiks: 5 min

Stikla šķiedras ražotājs AS “Valmieras stikla šķiedra” pagājušajā gadā strādāja ar 127,922 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 36,8% un bija 6,154 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gads sākās ar rekordlieliem pārdošanas apmēriem un vēsturiski zemu gatavās produkcijas krājumu atlikumu pirmajā ceturksnī, jo, pirmkārt, pēc vannu krāsns rekonstrukcijas bija jāizpilda 2021.gadā atliktie pasūtījumi. Otrkārt, piegādes ķēdes starp Āziju un Eiropu vēl arvien apgrūtināja augstas transporta izmaksas.

Šie apstākļi radīja iespēju vairāku pārdošanas cenu korekciju rezultātā uz klientiem novirzīt pieaugošās grupas izejmateriālu, dabasgāzes un elektroenerģijas izmaksas, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka riska vadības pasākumu ietvaros 2019.-2022.gada periodā uzņēmums pakāpeniski samazināja sadarbības apmērus ar biznesa partneriem Krievijā un Baltkrievijā, tāpēc karadarbības sākums 2022.gada februārī būtiski neietekmēja “Valmieras stikla šķiedras” grupas izejmateriālu piegādes un pārdošanas ieņēmumus. Tikai atsevišķi Krievijas piegādātāji nelielos apmēros piegādāja izejmateriālus stikla kausēšanas ražošanas procesa nodrošināšanai – šī sadarbība tika pārtraukta nekavējoties karadarbības sākuma posmā, un krietni pirms starptautisko tirdzniecības sankciju ieviešanas pret Krieviju.

Pagājušā gada otrajā un trešajā ceturksnī energoresursu cenas būtiski pieauga. “Valmieras stikla šķiedra” 2022.gada decembrī saņēma divus miljonus eiro augsto enerģijas izmaksu kompensācijai, kas tomēr sedza mazāk nekā 10% no faktiskās energoresursu sadārdzinājuma ietekmes.

Vadības ziņojumā teikts, ka līdz 2022.gada beigām Eiropas stikla šķiedras produktu tirgus bija aktīvs, un arī “Valmieras stikla šķiedra” spēja noturēt paaugstinātu pārdošanas cenu līmeni.

Iepriekš minētās norises neizbēgami izraisīja apgrozāmā kapitāla pieaugumu, jo pieaugošās izejvielu izmaksas palielināja iepirkto materiālu, nepabeigto ražojumu un gatavās produkcijas krājumu vērtību, un augstākas pārdošanas cenas izraisīja paaugstinātu pircēju un pasūtītāju parādu apjomu.

Kopumā 2022.gada laikā grupas apgrozāmo līdzekļu vērtība pieauga par 12,6 miljoniem eiro – līdz 52 miljoniem eiro.

Pērn kopējais ražošanas iekārtās, infrastruktūrā, uzturēšanā, vides un darba drošībā veikto kapitālieguldījumu apmērs  veidoja 13,4 miljonus eiro, kamēr gadu iepriekš – 14,1 miljonu eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā pēc veiksmīga pirmā ceturkšņa ar pārdošanas ieņēmumu rekordiem un augstiem peļņas rādītājiem, 2023.gada otrajā ceturksnī tirgus situācija būtiski pasliktinājās. Eiropas tirgū bija vērojams pieprasījuma samazinājums un cenu kritums standarta stikla šķiedras diega izstrādājumiem, tehniskajiem audumiem un atsevišķiem celtniecības sieta sortimentiem Ķīnas konkurentu dempinga cenu rezultātā.

Šajās produktu kategorijās, kas veido aptuveni 20% no “Valmieras stikla šķiedras” grupas produktu portfeļa, uzņēmums sagaida sarežģītu tirgus situāciju līdz šā gada rudenim. Pateicoties zemākām enerģijas izmaksām un nelielam izejmateriālu cenu samazinājumam, uzņēmums var elastīgi reaģēt uz situāciju tirgū, pielāgojoties cenu attīstībai un paplašinot tirgus daļu, pausts vadības ziņojumā.

Valmieras stikla šķiedra” eksportē vairāk nekā 97% no saražotās produkcijas. Tās galvenais tirgus ir Rietumeiropa, tomēr pārdošanas apmēri pieauga arī Ziemeļamerikā un Āzijā. Pārdošanas ieņēmumi no darījumiem Eiropas Savienībā pērn veidoja 75% no kopējā apgrozījuma, Amerikā – 14%, Āzijā – 6,5%, Tuvajos Austrumos – 2,3%, bet citās valstīs – 2%.

Pieprasījums mērķa tirgos un pārdošanas apmēri turpināja atjaunoties pēc Covid-19 pandēmijas, un 2022.gads sākās ar lielu pieprasījumu pēc visām galvenajām produktu grupām. Pēc stikla kausēšanas krāsns kapitālā remonta 2021.gada beigās, “Valmieras stikla šķiedra” atsāka darbu ar pilnu ražošanas jaudu. Pārdošanas apmērus veicināja arī augstās transporta izmaksas un “salauztās” E-stikla produktu piegādes ķēdes no Āzijas, kur uz dažām nedēļām tika slēgtas ostas un ražotnes un kas radīja lielas neskaidrības stikla šķiedras produktu tirgos, skaidrots vadības ziņojumā.

Tāpat kompānijā norāda, ka šie apstākļi veicināja pieprasījumu pēc Eiropā ražotiem stikla šķiedras produktiem, tostarp arī “Valmieras stikla šķiedrai” ļaujot noslēgt jaunus darījumus un palielināt tirgus daļu Eiropas tirgū.

Vadības ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz ražošanas izmaksu pieaugumu, uzņēmums turpināja realizēt grupas uzņēmējdarbību transformējošo jauno stratēģiju, produktu portfelī palielinot augstas pievienotās vērtības un nišas produktu īpatsvaru. 2022.gada janvārī sākta ar tērauda stiepli armētu stikla pavedienu ražošana dūmu un uguns aizkaru un siltumizolācijas nozarei, kā arī nodrošināts ar tērauda stiepli armētas īpaši izturīgas stikla šķiedras produkcijas piedāvājums, tostarp vienkārši, šķeterēti un teksturēti armēti diegi un to audums.

Pēc vadības ziņojumā skaidrotā, šādi uzņēmums nodrošina pilna spektra stikla šķiedras produktu sortimentu un “vienas pieturas” stikla šķiedras produktu sagādes priekšrocības, kā arī samazina atkarību no citiem stikla šķiedras produktu ražotājiem. 

Vadības ziņojumā minēts, ka būtisks pavērsiens bija arī jaunas šķeterēšanas iekārtas uzstādīšana maijā, palielinot augstākas kvalitātes un pievienotās vērtības produktu ražošanas apmēru.

Pērn “Valmieras stikla šķiedra” noslēdza vairākus ilgtermiņa piegāžu līgumus ar autobūves nozares oriģinālo daļu (OEM) ražotājiem par elektroauto akumulatoru bloku un nodalījumu aizsardzības risinājumiem, kā pamatā ir augstas termiskās izturības kvarca stikla šķiedras produkti.

Vadības ziņojumā teikts, ka šī jaunā sadarbība veicinās papildu kvarca stikla šķiedras produktu ražošanas jaudu attīstību 2023.gadā.

Saistībā ar neparedzētu frakts izmaksu pieaugumu kuģu pārvadājumiem, “Valmieras stikla šķiedra” pērn nevarēja palielināt tirgus daļu ASV un Āzijā, un fokusējās uz pārdošanas attīstību Eiropas tirgos.

2021.gadā “Valmieras stikla šķiedra” strādāja ar 90,526 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī guva 4,497 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Tāpat ziņots, ka 2021.gada februārī Luksemburgas fonds “Duke” iegādājās “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi. Pēc kompānijas publiskotās informācijas, “Duke” īpašumā ir 97,18% “Valmieras stikla šķiedras” akciju.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,417 miljoni eiro.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri