Valmieras Ziņas

Mūsdienu STEM nometnes: pašu veidota robota roka, darbošanās ar 3D pildspalvu un pirmie soļi programmēšanā

Lasīšanas laiks: 3 min

STEM zināšanām kļūstot arvien pieprasītākām gan akadēmiskajā vidē, gan darba tirgū, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA šogad pirmo reizi organizēja bezmaksas izglītojošas vasaras nometnes darbinieku atvasēm. Praktiskas darbošanās un spēļu veidā bērni apguva pirmos soļus STEM jomā un pārliecinājās, ka zinātne un tehnoloģijas var būt saistošas ikvienam. Pateicoties veiksmīgai dalībai Sabiedrības integrācijas fonda grantu programmā “Ģimenei draudzīga darbavieta”, iegūts 3000 eiro līdzfinansējums nometņu īstenošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Marika Upnere.

No jūnija līdz augustam Valmierā norisinājās trīs AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA rīkotās dienas nometnes, katra nedēļas garumā, un tajās dalību ņēma 90 uzņēmuma darbinieku atvases vecuma grupā no 1. līdz 6. klasei. Nometņu galvenais mērķis bija atraktīvā veidā radīt interesi par STEM jomu – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku, – tādējādi ne tikai atraisot zinātkāri un radošumu un attīstot kritisko un loģisko domāšanu, bet arī radot bērnos paliekošu interesi, kas mudinās šo jomu turpināt apgūt arī nākotnē.

“Šodien pasaulē darbavietu skaits STEM jomā arvien palielinās, taču kvalificētu darbinieku pieejamība ievērojami atpaliek. To izjūtam arī AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA. Organizējot nometnes, vēlamies bērniem jau no agra vecuma parādīt, cik STEM joma var būt aizraujoša, un potenciāli atklāt jaunos Latvijas talantus, kuri, izmantojot savas zināšanas un atklājēja garu, kādudien, iespējams, radīs pasaulē pieprasītas inovācijas,” stāsta AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels (Stefan Jugel).

STEM joma ikvienam

Bērni nometņu laikā darbojās ar 3D printeriem un 3D pildspalvām, kopā ar lego robotikas skolotāju, Vidzemes augstskolas Informācijas tehnoloģiju studenti Karīnu Annu Lapiņu izzināja elektronisko savienojumu un energoefektivitātes pamatus, pašiem veidojot dažādas shēmas un eksperimentējot ar dažādām komponentēm. Tehniskā radošuma skolotāja Evita Ziplāne-Bērziņa palīdzēja bērniem attīstīt tehniskās prasmes, izmantojot radošus paņēmienus, piemēram, veidojot olu izpletņus, robotisko roku un Ņūtona šūpuli, pierādot, ka arī tehniskajā jomā nepieciešama radoša domāšana un drosme eksperimentēt. Savukārt FIRST LEGO League nacionālo sacensību organizatores un Lego robotikas skolotājas Anna Skruodes vadībā bērni komandās veidoja kustīgus, ar lego motoriem darbināmus modeļus. Tāpat bērni darbojās ar Matatalab un Scottie Go programmēšanas spēlēm, apgūstot arī programmēšanas pamatus.

Nedēļas garumā neizpalika arī kopīgas spēles un aktivitātes, ekskursijas AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA ražotnē un kino apmeklējums nometnes noslēguma dienā.

Nometne kā atbalsts vecākiem

Skolēnu vasaras brīvlaiks ģimenēm mēdz būt sarežģīts laiks, jo vecākiem jādomā, kā bērnus nodarbināt ar saturīgām brīvā laika aktivitātēm. Uzrunātie AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA darbinieki uzņēmuma īstenoto STEM vasaras nometni vērtē atzinīgi, jo bērni tās ietvaros ne tikai apguvuši praktiskas iemaņas aktuālajā STEM jomā, bet arī izveidojuši jaunas draudzības.

“Meita priecājās par nometnē satiktajiem draugiem un ar aizrautību stāstīja par tajā pavadīto laiku – pašu veidoto robota roku, darbošanos ar 3D pildspalvu un arī redzētajām tehnoloģijām – 3D printeri. Noteikti ieteiktu nometni rīkot arī turpmāk, jo meita jau tagad interesējas, vai būs iespējams uz šādu nometni doties atkal,” par atvases pieredzi nometnē stāsta Mārtiņš Freimanis, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA vecākais darba aizsardzības speciālists.

Arī Gatis Ķirsis, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA maiņu vadītājs Apdares nodaļā, priecājas par meitas dalību nometnē: “Meitai patika darboties ar elektrību un 3D lietām, kā arī veidot robotus. Uzskatu, ka šāda nometne jāorganizē arī nākamgad, jo tad varētu pieteikt arī vecāko meitu, lai arī viņa uzzinātu ko jaunu un, iespējams, gūtu interesi mācīties šajā jomā arī nākotnē.”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri