Valmieras Ziņas

Mūsdienu STEM nometnes: pašu veidota robota roka, darbošanās ar 3D pildspalvu un pirmie soļi programmēšanā

Lasīšanas laiks: 3 min

STEM zināšanām kļūstot arvien pieprasītākām gan akadēmiskajā vidē, gan darba tirgū, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA šogad pirmo reizi organizēja bezmaksas izglītojošas vasaras nometnes darbinieku atvasēm. Praktiskas darbošanās un spēļu veidā bērni apguva pirmos soļus STEM jomā un pārliecinājās, ka zinātne un tehnoloģijas var būt saistošas ikvienam. Pateicoties veiksmīgai dalībai Sabiedrības integrācijas fonda grantu programmā “Ģimenei draudzīga darbavieta”, iegūts 3000 eiro līdzfinansējums nometņu īstenošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Marika Upnere.

No jūnija līdz augustam Valmierā norisinājās trīs AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA rīkotās dienas nometnes, katra nedēļas garumā, un tajās dalību ņēma 90 uzņēmuma darbinieku atvases vecuma grupā no 1. līdz 6. klasei. Nometņu galvenais mērķis bija atraktīvā veidā radīt interesi par STEM jomu – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku, – tādējādi ne tikai atraisot zinātkāri un radošumu un attīstot kritisko un loģisko domāšanu, bet arī radot bērnos paliekošu interesi, kas mudinās šo jomu turpināt apgūt arī nākotnē.

“Šodien pasaulē darbavietu skaits STEM jomā arvien palielinās, taču kvalificētu darbinieku pieejamība ievērojami atpaliek. To izjūtam arī AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA. Organizējot nometnes, vēlamies bērniem jau no agra vecuma parādīt, cik STEM joma var būt aizraujoša, un potenciāli atklāt jaunos Latvijas talantus, kuri, izmantojot savas zināšanas un atklājēja garu, kādudien, iespējams, radīs pasaulē pieprasītas inovācijas,” stāsta AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels (Stefan Jugel).

STEM joma ikvienam

Bērni nometņu laikā darbojās ar 3D printeriem un 3D pildspalvām, kopā ar lego robotikas skolotāju, Vidzemes augstskolas Informācijas tehnoloģiju studenti Karīnu Annu Lapiņu izzināja elektronisko savienojumu un energoefektivitātes pamatus, pašiem veidojot dažādas shēmas un eksperimentējot ar dažādām komponentēm. Tehniskā radošuma skolotāja Evita Ziplāne-Bērziņa palīdzēja bērniem attīstīt tehniskās prasmes, izmantojot radošus paņēmienus, piemēram, veidojot olu izpletņus, robotisko roku un Ņūtona šūpuli, pierādot, ka arī tehniskajā jomā nepieciešama radoša domāšana un drosme eksperimentēt. Savukārt FIRST LEGO League nacionālo sacensību organizatores un Lego robotikas skolotājas Anna Skruodes vadībā bērni komandās veidoja kustīgus, ar lego motoriem darbināmus modeļus. Tāpat bērni darbojās ar Matatalab un Scottie Go programmēšanas spēlēm, apgūstot arī programmēšanas pamatus.

Nedēļas garumā neizpalika arī kopīgas spēles un aktivitātes, ekskursijas AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA ražotnē un kino apmeklējums nometnes noslēguma dienā.

Nometne kā atbalsts vecākiem

Skolēnu vasaras brīvlaiks ģimenēm mēdz būt sarežģīts laiks, jo vecākiem jādomā, kā bērnus nodarbināt ar saturīgām brīvā laika aktivitātēm. Uzrunātie AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA darbinieki uzņēmuma īstenoto STEM vasaras nometni vērtē atzinīgi, jo bērni tās ietvaros ne tikai apguvuši praktiskas iemaņas aktuālajā STEM jomā, bet arī izveidojuši jaunas draudzības.

“Meita priecājās par nometnē satiktajiem draugiem un ar aizrautību stāstīja par tajā pavadīto laiku – pašu veidoto robota roku, darbošanos ar 3D pildspalvu un arī redzētajām tehnoloģijām – 3D printeri. Noteikti ieteiktu nometni rīkot arī turpmāk, jo meita jau tagad interesējas, vai būs iespējams uz šādu nometni doties atkal,” par atvases pieredzi nometnē stāsta Mārtiņš Freimanis, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA vecākais darba aizsardzības speciālists.

Arī Gatis Ķirsis, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA maiņu vadītājs Apdares nodaļā, priecājas par meitas dalību nometnē: “Meitai patika darboties ar elektrību un 3D lietām, kā arī veidot robotus. Uzskatu, ka šāda nometne jāorganizē arī nākamgad, jo tad varētu pieteikt arī vecāko meitu, lai arī viņa uzzinātu ko jaunu un, iespējams, gūtu interesi mācīties šajā jomā arī nākotnē.”

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri