Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pirmajā pusgadā samazinājies par 22,9%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 54,67 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,9% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, un guva peļņu 16,421 miljona eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmuma “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 45,29 miljoni eiro, kas ir par 6,2% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, bet kompānijas peļņa samazinājās 1,8 reizes līdz 1,318 miljoniem eiro.

“Valmiera Glass UK Ltd” apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 9,447 miljoni eiro, kas ir par 26,1% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 35,5% un bija 920 176 eiro, savukārt pārskata periodā vēl esošā meitasuzņēmuma ASV “P-D Valmiera Glass USA Corp.” apgrozījums bija 2,325 miljoni eiro, kas ir 7,7 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, un kompānija cieta 12,698 miljonu eiro zaudējumus.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gada pirmajos sešos mēnešos “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 51 pasaules valsti, eksporta īpatsvaram veidojot 97%. Tostarp 70% produkcijas realizēti Eiropas Savienības valstīs un Apvienotajā Karalistē, 13% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs, bet 15% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveici, Japānu, Dienvidkoreju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju u.c.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka pārdošanas apmērs pieaudzis augsta silīcija satura jeb silikata stikla šķiedras audumiem un neaustajiem materiāliem ar termoizturību 1000+°C. Pārdošanas apjoma pieaugums vērojams tādiem e-stikla izejmateriāliem kā pirmatnējā diega spoles un cirstā šķiedra. Pārējos segmentos pārdošanas apjoms samazinājies.

Pirmajos sešos gada mēnešos pieprasījumu un pārdošanas apjomu ietekmējusi Covid-19 pandēmijas radītā nenoteiktība tirgū, kas savukārt negatīvi ietekmēja koncerna klientus auto-moto, būvniecības un aviācijas nozarēs.

Ņemot vērā ar Covid-19 pandēmijas izplatību saistītās svārstības tirgū, kompānija pārskatījusi 2020.gada budžetu, paredzot pārdošanas apmēru samazinājumu līdz 20%. Tostarp lielākais kritumu sasniegts maijā un jūnijā.

Kompānija sagaida pārdošanas apmēru samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas tirgos, kā arī būtisku īslaicīgu pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenāku samazinājumu pārējās Eiropas valstīs.

Pēc kompānijas finanšu pārskatā minētā, siltumizolācijas produktu tirgū vērojams un arī turpmāk tiek sagaidīts mērens pieprasījuma samazinājums. Paredzēts, ka striktie vīrusa ierobežošanas pasākumi negatīvi ietekmēs pārdošanas apmērus arī Ziemeļamerikas un NVS valstu tirgos.

2019.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 122,013 miljoni eiro, bet koncerna zaudējumi bija 14,383 miljoni eiro.

Pārskata periodā “Valmieras stikla šķiedras” koncernu veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”

“Valmieras stikla šķiedra” ar grozījumiem tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānā bija apņēmusies līdz šī gada beigām nodrošināt ASV meitasuzņēmuma pārdošanu.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri