Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pirmajā pusgadā samazinājies par 22,9%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 54,67 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,9% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika periodā, un guva peļņu 16,421 miljona eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna mātesuzņēmuma “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 45,29 miljoni eiro, kas ir par 6,2% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, bet kompānijas peļņa samazinājās 1,8 reizes līdz 1,318 miljoniem eiro.

“Valmiera Glass UK Ltd” apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 9,447 miljoni eiro, kas ir par 26,1% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 35,5% un bija 920 176 eiro, savukārt pārskata periodā vēl esošā meitasuzņēmuma ASV “P-D Valmiera Glass USA Corp.” apgrozījums bija 2,325 miljoni eiro, kas ir 7,7 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, un kompānija cieta 12,698 miljonu eiro zaudējumus.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gada pirmajos sešos mēnešos “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 51 pasaules valsti, eksporta īpatsvaram veidojot 97%. Tostarp 70% produkcijas realizēti Eiropas Savienības valstīs un Apvienotajā Karalistē, 13% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs, bet 15% eksportēti uz citām valstīm, tostarp Šveici, Japānu, Dienvidkoreju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju u.c.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka pārdošanas apmērs pieaudzis augsta silīcija satura jeb silikata stikla šķiedras audumiem un neaustajiem materiāliem ar termoizturību 1000+°C. Pārdošanas apjoma pieaugums vērojams tādiem e-stikla izejmateriāliem kā pirmatnējā diega spoles un cirstā šķiedra. Pārējos segmentos pārdošanas apjoms samazinājies.

Pirmajos sešos gada mēnešos pieprasījumu un pārdošanas apjomu ietekmējusi Covid-19 pandēmijas radītā nenoteiktība tirgū, kas savukārt negatīvi ietekmēja koncerna klientus auto-moto, būvniecības un aviācijas nozarēs.

Ņemot vērā ar Covid-19 pandēmijas izplatību saistītās svārstības tirgū, kompānija pārskatījusi 2020.gada budžetu, paredzot pārdošanas apmēru samazinājumu līdz 20%. Tostarp lielākais kritumu sasniegts maijā un jūnijā.

Kompānija sagaida pārdošanas apmēru samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas tirgos, kā arī būtisku īslaicīgu pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, un mērenāku samazinājumu pārējās Eiropas valstīs.

Pēc kompānijas finanšu pārskatā minētā, siltumizolācijas produktu tirgū vērojams un arī turpmāk tiek sagaidīts mērens pieprasījuma samazinājums. Paredzēts, ka striktie vīrusa ierobežošanas pasākumi negatīvi ietekmēs pārdošanas apmērus arī Ziemeļamerikas un NVS valstu tirgos.

2019.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 122,013 miljoni eiro, bet koncerna zaudējumi bija 14,383 miljoni eiro.

Pārskata periodā “Valmieras stikla šķiedras” koncernu veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”

“Valmieras stikla šķiedra” ar grozījumiem tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānā bija apņēmusies līdz šī gada beigām nodrošināt ASV meitasuzņēmuma pārdošanu.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” aicina darbā pirmsskolas skolotāja palīgu, profesijas kods 5312 01 (darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmierā) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (viena likme). Ja Tev ir vēlme: veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; veikt bērnu aprūpi ikdienā; nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; sadarboties ar grupas pedagogiem; pilnveidot savas prasmes un kompetences; un ja Tev ir: vispārējā vidējā izglītība vai augstākā pedagoģiskā izglītība; valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; augsta pienākuma apziņa; pozitīvas saskarsmes iemaņas; mēs piedāvājam: atalgojumu 500 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: buratino@valmiera.edu.lv līdz 2021.gada 29.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:buratino@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 29151878

Mūsu partneri