Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 9%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” grupa šogad deviņos mēnešos strādājusi ar 99,1 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt grupas zaudējumi saruka par 30% un bija 6,1 miljons eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

“Valmieras stikla šķiedra” šogad deviņos mēnešos strādāja ar 71,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt grupas uzņēmumi “Valmiera Glass UK Ltd” strādāja ar 18,8 miljonu eiro apgrozījumu un “P-D Valmiera Glass USA Corp” – ar 20,2 miljonu eiro apgrozījumu.

Grupas tīrās peļņas samazinājumu galvenokārt veido “P-D Valmiera Glass USA Corp” rezultāti – šī gada deviņos mēnešos uzņēmums cieta 11 miljonu eiro zaudējumus. Tikmēr “Valmieras stikla šķiedra” sasniedza 2,8 miljonu eiro tīro peļņu un “Valmiera Glass UK Ltd”  ieguva tīro peļņu 2 miljonu eiro apmērā.

“Valmieras stikla šķiedras” grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA veidoja četrus miljonus eiro, kas ir kritums par 855 000 eiro jeb 18%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Turklāt grupas ieņēmumi pirms procentiem un nodokļiem jeb EBIT ir pieaugums par 2,6 miljoniem eiro jeb par 40% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. 

Šī gada deviņos mēnešos “Valmieras stikla šķiedras” grupa eksportēja saražotos produktus uz 47 pasaules valstīm, eksporta apjomam sasniedzot 98% no saražotā. Galvenie “Valmieras glass” grupas noieta tirgi saglabājušies līdzīgi kā iepriekšējos periodos, proti, 69% realizēti Eiropas Savienības valstīs, 13% – Ziemeļamerikā, 3% – NVS valstīs un 15% eksportēti uz citām valstīm, tā skaitā Dienvidkoreju, Japānu, Šveici, Austrāliju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem. 

LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Tiesa iecēla advokātu biroja “PricewaterhouseCoopers Legal” (“PwC Legal”) advokātu Jāni Lagzdiņu par kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi banka, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri