Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums pērn pieaudzis par 8,8%

Lasīšanas laiks: 5 min

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” pagājušajā gadā strādāja ar 90,526 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī guva 4,497 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Savukārt “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pērn bija 104,578 miljoni eiro, kas ir par 9,1% vairāk nekā 2020.gadā, bet grupas peļņa samazinājās par 23,2% un bija 5,289 miljoni eiro.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gads bija otrais pilnais Covid-19 globālās pandēmijas gads ar tās ierobežošanas pasākumiem valstu, Eiropas un pasaules mērogā, kas izraisīja neskaidrības gan saistībā ar pieprasījumu realizācijas tirgos, gan izejvielu un transportu, kā arī personāla pieejamību.

Pēc pieprasījuma pēc e-stikla izstrādājumiem mērenā krituma, kā arī augošā spiediena uz pārdošanas cenām 2020.gada ceturtajā ceturksnī un 2021.gada pirmajā ceturksnī, no 2021.gada otrā ceturkšņa jau novērots būtisks pieprasījuma pieaugums, kas turpinās, atzīmēts vadības ziņojumā.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka klientu pieprasījuma pieaugumu nevarēja pilnībā apmierināt, jo 2021.gada pirmajā ceturksnī visās krāsnīs nebija pieejams pietiekams visu veidu stikla daudzums kausēšanas procesa problēmu dēļ.

Šīs problēmas stikla ražošanā galvenokārt radās tāpēc, ka pandēmijas izraisītie piegādes ķēdes traucējumi lika mainīt izejvielas. Izejvielu maiņa īpaši spēcīgi ietekmēja e-stikla kausēšanas krāsns Nr.2.1 darbu, kuras remontu nācās atlikt par 1,5 gadiem, jo tam nepieciešamais finansējums nebija pieejams bilances pārstrukturēšanas laikā Latvijā īstenotā tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) dēļ.

Vadības ziņojumā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedras” parādsaistību pārfinansēšana bija iespējama tikai pēc tam, kad pēc veiksmīgi pabeigtā akciju pirkšanas un pārdošanas līguma par kontrolējošo akcionāru kļuva “Duke I S.a.r.l.” un ar “SEB banku” tika panākta vienošanās par saistību pārstrukturēšanu. Tādējādi uzņēmums ieguva papildu finanšu līdzekļus 15 miljonu eiro apmērā, kas tiks izmantoti stratēģisko investīciju finansēšanai.

Līdz ar akcionāru maiņu un parādsaistību pārfinansēšanu, uzņēmums veica TAP plānā paredzētos maksājumus piegādātājiem pirms termiņa, TAP procesu izbeidzot trīs mēnešus pirms noteiktā termiņa – 2021.gada jūlijā.

Tas ļāvis normalizēt attiecības ar piegādātājiem, un ar vairākumu no tiem vienoties par atvērtiem apmaksas nosacījumiem. “Valmieras stikla šķiedra” tagad visus maksājumus veic savlaicīgi, turklāt kopā ar jauno kontrolējošo akcionāru tika veikti vairāki pasākumi pašu kapitāla struktūras uzlabošanai, palielinot pašu kapitāla rādītāju no mīnus 36% 2021.gada janvārī līdz plus 18% šobrīd, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā uzsvērts, ka šie pasākumi ļaus uzņēmumam atgūt zaudēto reputāciju ieinteresēto pušu acīs, piemēram, aizdevēju, kredītu apdrošinātāju, piegādātāju, valsts iestāžu vidū, un izmantot subsīdiju programmas, valsts atbalstu un piegādātāju atlaides.

Papildu finansējums arī ļāvis 2021.gada septembrī veikt plānoto krāsns Nr.2.1 remontu rekordīsā laikā. Veicot krāsns remontu, izdevies pilnībā pārskatīt iekārtas un palielināt kausēšanas jaudu par aptuveni 10%, proti, līdz 55 tonnām dienā, kā arī mainīt enerģijas avotu patēriņa struktūru par labu elektroenerģijai.

Līdz ar to jau 2021.gada trešajā ceturksnī “Valmieras stikla šķiedra” varēja piedāvāt noieta tirgos produkciju, apmierinot arvien augošo pieprasījumu, turklāt par augstākām cenām.

Valmieras stikla šķiedras” vadība atzīmē, ka uzņēmumam īpaši izdevīga ir saspringtā situācija ar konkurējošo produktu transportu no Āzijas, kā arī esošo un potenciālo klientu atgriešanās Eiropas piegādes ķēdēs. Pandēmijas laikā Eiropas industriālie stikla šķiedras patērētāji ir secinājuši, ka Āzijas piegādātāji nespēj reaģēt uz pieprasījuma svārstībām un īstermiņa izmaiņām un ka ārkārtīgi lielās transporta izmaksas, kas dažkārt sasniedz pat preču cenu, nav savienojamas ar to biznesa modeļiem.

Kompānijas vadības atzīmē, ka “Valmieras stikla šķiedra” 2021.gada trešajā ceturksnī sāka paaugstināt cenas vidēji par 20%. Uzņēmumam nācies to darīt saistībā ar gāzes un elektrības cenu kāpumu.

Gāzes un elektrības izmaksu kāpumu vidēji par 200% “Valmieras stikla šķiedra” novirzīja uz cenu pieaugumu 2021. un 2022.gadā, kas kopumā tirgū tika pieņemts, jo visai nozarei nācās saskarties ar līdzīgu situāciju, piebilsts vadības ziņojumā.

Pandēmijas ietekmi uzņēmums izjutis arī saistībā ar personāla pieejamību. Vadības ziņojumā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedra” nespēja izmantot visas tirgus iespējas, jo personāla trūkuma dēļ nevarēja pilnībā izmantot savas stikla apstrādes jaudas. Valstī un līdz ar to arī uzņēmumā tika ieviesti plaši karantīnas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, tādējādi 12% darbinieku bija spiesti doties ilgstošā slimības atvaļinājumā, un šādu personāla trūkumu nebija iespējams kompensēt ar virsstundām.

Vadības ziņojumā teikts, ka līdz ar veikto krāsns remontu un ražošanas stabilizāciju augstā līmenī palielinājās arī ieņēmumi, sasniedzot plānoto līmeni. Līdz ar to ienākošās naudas plūsmas ir ļāvušas “Valmieras stikla šķiedrai” veikt stratēģiskus ieguldījumus un veikt ražošanas iekārtu un infrastruktūras vispārējus uzlabojumus.

Vadības ziņojumā teikts, ka periodā no 2021.gada decembra līdz šim brīdim vērojams vēl straujāks cenu un izmaksu kāpums, galvenokārt ģeopolitisko satricinājumu dēļ. Ņemot vērā uzņēmuma ģeogrāfisko atrašanās vietu, “Valmieras stikla šķiedra” bija spiesta pastiprināt riska pārvaldību un pārskatīt piegādātāju struktūru. Kopš 2022.gada marta uzņēmums pilnībā pārtraucis iepirkt materiālus no Krievijas un Baltkrievijas, un līdz turpmākiem valdības lēmumiem uz šiem tirgiem nepiegādās arī savu produkciju.

2020.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 95,84 miljoni eiro, bet koncerna peļņa veidoja 6,89 miljonus eiro. Vienlaikus pašas “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2020.gadā bija 83,207 miljoni eiro, bet kompānijas zaudējumi veidoja 3,475 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” akcijas 2021.gada 18.jūnijā izslēdza no biržas “Nasdaq Riga”, jo akcionāri 29.martā ārkārtas sapulcē ar nepieciešamo balsu vairākumu atbalstīja kompānijas akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Tāpat vēstīts, ka 2021.gada februārī Luksemburgas fonds “Duke” iegādājās “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi, bet pēc akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma noslēgšanās maijā “Duke” īpašumā ir 84,07% uzņēmuma akciju.

“Duke” ir “Warwick” alternatīvo ieguldījumu fonda “European Opportunities Fund III LP”, kuru pārvalda “Warwick Capital Partners LLP”, Luksemburgas meitasuzņēmums. “Warwick” ir Londonā bāzēts ieguldījumu pārvaldnieks, kas darbību koncentrē uz Eiropas “special situations” jeb īpašos apstākļos nokļuvušiem uzņēmumiem, un tā pārvaldīto fondu pārvaldībā esošie aktīvi pārsniedz divus miljardus eiro.

 

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri