Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums pērn pieaudzis par 8,8%

Lasīšanas laiks: 5 min

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” pagājušajā gadā strādāja ar 90,526 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī guva 4,497 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Savukārt “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums pērn bija 104,578 miljoni eiro, kas ir par 9,1% vairāk nekā 2020.gadā, bet grupas peļņa samazinājās par 23,2% un bija 5,289 miljoni eiro.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gads bija otrais pilnais Covid-19 globālās pandēmijas gads ar tās ierobežošanas pasākumiem valstu, Eiropas un pasaules mērogā, kas izraisīja neskaidrības gan saistībā ar pieprasījumu realizācijas tirgos, gan izejvielu un transportu, kā arī personāla pieejamību.

Pēc pieprasījuma pēc e-stikla izstrādājumiem mērenā krituma, kā arī augošā spiediena uz pārdošanas cenām 2020.gada ceturtajā ceturksnī un 2021.gada pirmajā ceturksnī, no 2021.gada otrā ceturkšņa jau novērots būtisks pieprasījuma pieaugums, kas turpinās, atzīmēts vadības ziņojumā.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka klientu pieprasījuma pieaugumu nevarēja pilnībā apmierināt, jo 2021.gada pirmajā ceturksnī visās krāsnīs nebija pieejams pietiekams visu veidu stikla daudzums kausēšanas procesa problēmu dēļ.

Šīs problēmas stikla ražošanā galvenokārt radās tāpēc, ka pandēmijas izraisītie piegādes ķēdes traucējumi lika mainīt izejvielas. Izejvielu maiņa īpaši spēcīgi ietekmēja e-stikla kausēšanas krāsns Nr.2.1 darbu, kuras remontu nācās atlikt par 1,5 gadiem, jo tam nepieciešamais finansējums nebija pieejams bilances pārstrukturēšanas laikā Latvijā īstenotā tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) dēļ.

Vadības ziņojumā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedras” parādsaistību pārfinansēšana bija iespējama tikai pēc tam, kad pēc veiksmīgi pabeigtā akciju pirkšanas un pārdošanas līguma par kontrolējošo akcionāru kļuva “Duke I S.a.r.l.” un ar “SEB banku” tika panākta vienošanās par saistību pārstrukturēšanu. Tādējādi uzņēmums ieguva papildu finanšu līdzekļus 15 miljonu eiro apmērā, kas tiks izmantoti stratēģisko investīciju finansēšanai.

Līdz ar akcionāru maiņu un parādsaistību pārfinansēšanu, uzņēmums veica TAP plānā paredzētos maksājumus piegādātājiem pirms termiņa, TAP procesu izbeidzot trīs mēnešus pirms noteiktā termiņa – 2021.gada jūlijā.

Tas ļāvis normalizēt attiecības ar piegādātājiem, un ar vairākumu no tiem vienoties par atvērtiem apmaksas nosacījumiem. “Valmieras stikla šķiedra” tagad visus maksājumus veic savlaicīgi, turklāt kopā ar jauno kontrolējošo akcionāru tika veikti vairāki pasākumi pašu kapitāla struktūras uzlabošanai, palielinot pašu kapitāla rādītāju no mīnus 36% 2021.gada janvārī līdz plus 18% šobrīd, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā uzsvērts, ka šie pasākumi ļaus uzņēmumam atgūt zaudēto reputāciju ieinteresēto pušu acīs, piemēram, aizdevēju, kredītu apdrošinātāju, piegādātāju, valsts iestāžu vidū, un izmantot subsīdiju programmas, valsts atbalstu un piegādātāju atlaides.

Papildu finansējums arī ļāvis 2021.gada septembrī veikt plānoto krāsns Nr.2.1 remontu rekordīsā laikā. Veicot krāsns remontu, izdevies pilnībā pārskatīt iekārtas un palielināt kausēšanas jaudu par aptuveni 10%, proti, līdz 55 tonnām dienā, kā arī mainīt enerģijas avotu patēriņa struktūru par labu elektroenerģijai.

Līdz ar to jau 2021.gada trešajā ceturksnī “Valmieras stikla šķiedra” varēja piedāvāt noieta tirgos produkciju, apmierinot arvien augošo pieprasījumu, turklāt par augstākām cenām.

Valmieras stikla šķiedras” vadība atzīmē, ka uzņēmumam īpaši izdevīga ir saspringtā situācija ar konkurējošo produktu transportu no Āzijas, kā arī esošo un potenciālo klientu atgriešanās Eiropas piegādes ķēdēs. Pandēmijas laikā Eiropas industriālie stikla šķiedras patērētāji ir secinājuši, ka Āzijas piegādātāji nespēj reaģēt uz pieprasījuma svārstībām un īstermiņa izmaiņām un ka ārkārtīgi lielās transporta izmaksas, kas dažkārt sasniedz pat preču cenu, nav savienojamas ar to biznesa modeļiem.

Kompānijas vadības atzīmē, ka “Valmieras stikla šķiedra” 2021.gada trešajā ceturksnī sāka paaugstināt cenas vidēji par 20%. Uzņēmumam nācies to darīt saistībā ar gāzes un elektrības cenu kāpumu.

Gāzes un elektrības izmaksu kāpumu vidēji par 200% “Valmieras stikla šķiedra” novirzīja uz cenu pieaugumu 2021. un 2022.gadā, kas kopumā tirgū tika pieņemts, jo visai nozarei nācās saskarties ar līdzīgu situāciju, piebilsts vadības ziņojumā.

Pandēmijas ietekmi uzņēmums izjutis arī saistībā ar personāla pieejamību. Vadības ziņojumā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedra” nespēja izmantot visas tirgus iespējas, jo personāla trūkuma dēļ nevarēja pilnībā izmantot savas stikla apstrādes jaudas. Valstī un līdz ar to arī uzņēmumā tika ieviesti plaši karantīnas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, tādējādi 12% darbinieku bija spiesti doties ilgstošā slimības atvaļinājumā, un šādu personāla trūkumu nebija iespējams kompensēt ar virsstundām.

Vadības ziņojumā teikts, ka līdz ar veikto krāsns remontu un ražošanas stabilizāciju augstā līmenī palielinājās arī ieņēmumi, sasniedzot plānoto līmeni. Līdz ar to ienākošās naudas plūsmas ir ļāvušas “Valmieras stikla šķiedrai” veikt stratēģiskus ieguldījumus un veikt ražošanas iekārtu un infrastruktūras vispārējus uzlabojumus.

Vadības ziņojumā teikts, ka periodā no 2021.gada decembra līdz šim brīdim vērojams vēl straujāks cenu un izmaksu kāpums, galvenokārt ģeopolitisko satricinājumu dēļ. Ņemot vērā uzņēmuma ģeogrāfisko atrašanās vietu, “Valmieras stikla šķiedra” bija spiesta pastiprināt riska pārvaldību un pārskatīt piegādātāju struktūru. Kopš 2022.gada marta uzņēmums pilnībā pārtraucis iepirkt materiālus no Krievijas un Baltkrievijas, un līdz turpmākiem valdības lēmumiem uz šiem tirgiem nepiegādās arī savu produkciju.

2020.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums bija 95,84 miljoni eiro, bet koncerna peļņa veidoja 6,89 miljonus eiro. Vienlaikus pašas “Valmieras stikla šķiedras” apgrozījums 2020.gadā bija 83,207 miljoni eiro, bet kompānijas zaudējumi veidoja 3,475 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” akcijas 2021.gada 18.jūnijā izslēdza no biržas “Nasdaq Riga”, jo akcionāri 29.martā ārkārtas sapulcē ar nepieciešamo balsu vairākumu atbalstīja kompānijas akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Tāpat vēstīts, ka 2021.gada februārī Luksemburgas fonds “Duke” iegādājās “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi, bet pēc akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma noslēgšanās maijā “Duke” īpašumā ir 84,07% uzņēmuma akciju.

“Duke” ir “Warwick” alternatīvo ieguldījumu fonda “European Opportunities Fund III LP”, kuru pārvalda “Warwick Capital Partners LLP”, Luksemburgas meitasuzņēmums. “Warwick” ir Londonā bāzēts ieguldījumu pārvaldnieks, kas darbību koncentrē uz Eiropas “special situations” jeb īpašos apstākļos nokļuvušiem uzņēmumiem, un tā pārvaldīto fondu pārvaldībā esošie aktīvi pārsniedz divus miljardus eiro.

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri