Valmieras Ziņas

Valmieras skolēni ir gatavi kārtot velosipēdista eksāmenus savā skolā

26.novembrī Valmieras sākumskolā noslēdzās CSDD projekta “Mācies un saņem velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” reģionālie pasākumi.

Projekta mērķis – aicināt skolas 4. klašu mācību procesā iekļaut nodarbības par ceļu satiksmes drošības pamatprasībām. Lai skolotājiem būtu iespēja kvalitatīvi pārbaudīt bērnu zināšanas, noslēdzot līgumu ar CSDD, skolas pašas var pieņemt velosipēdu vadītājiem eksāmenus. Sekmīgi nokārtojot eksāmenus, bērni saņem velosipēda vadītāja apliecību un var patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē. Šobrīd līgumus ar CSDD jau noslēgušas gandrīz 300 skolas, kuru skolēni mācību gada laikā kļūst par pilntiesīgiem velosipēda vadītājiem.

Projekta ietvaros ir izveidoti bezmaksas mācību materiāli (pieejami mājas lapā www.berniem.csdd.lv):

  • metodisks mācību materiāls skolotājiem;
  • testi un uzdevumi bērnu zināšanu pārbaudei;
  • videosižeti par satiksmes drošības tēmām velosipēdistiem;
  • skolotāju atbalstam ir video materiāli ar praktiskiem padomiem darbā ar mācību līdzekli.

Pasākuma dalībniekus uzņēma Valmieras sākumskola un tajā piedalījās Umurgas pamatskola, Vidrižu pamatskola, Tirzas pamatskola, Rubenes pamatskola, Zaubes pamatskola, Mazsalacas vidusskola, Blomes pamatskolas Brenguļu sākumskola un J.Endzelīna Kauguru pamatskola.

Izvērtējot projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” pagājušā mācību gada sasniegumus, mazo skolu grupā uzvarētāji ir Straupes pamatskola. Skola balvā saņēma velosipēdistu mācību laukuma aprīkojuma elementus. Straupes skolas pedagogi uzsvēra, ka projekta galvenie atbalstītāji un ieinteresētie ir bijuši tieši bērnu vecāki, kuri mudināja skolu izglītības procesa laikā iekļaut un mācīt skolēniem ceļu satiksmes noteikumus. Ieguldītais darbs mācībās vainagojās ar labiem sasniegumiem – visi 4. klases skolēni sekmīgi nokārtoja eksāmenu un saņēma velosipēda vadītāja apliecību.

Projekta finansējumu  nodrošina finansējums no OCTA līdzekļiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri