Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas pašvaldība konkursā pretendēs uz elektromobiļa iegādi (1)

27.martā Valmieras pilsētas dome nolēmusi atbalstīt projekta pieteikuma iesniegšanu atklātā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un elektromobiļu infrastruktūras ieviešanai”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Projektā Valmieras pilsētas pašvaldība paredzējusi iegādāties divus elektroautomobiļus, kurus izmantotu pašvaldības struktūrvienību, tostarp Būvvaldes, Sociālā dienesta, Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes un Bāriņtiesas darbā.

Kā norādīja L.Moča, šīm pašvaldības struktūrvienībām ikdienas darbā nepieciešams apmeklēt iedzīvotājus un apsekot dažādus objektus pilsētas teritorijā.

Dažādu elektroautomobiļu nobraukums pilnas uzlādes laikā ir aptuveni no 100 līdz 160 kilometriem un automašīnu efektīvākā izmantošana ir pie ātruma 40 līdz 60 kilometri stundā. Pēc L.Močas teiktā, šādas automašīnas pašizmaksa ir ļoti zema, aptuveni divi eiro (1,41 lati) uz 100 kilometriem. Salīdzinoši zemas esot arī servisa un apkopes izmaksas.

Kā norāda Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Aigars Vītols, lai nodrošinātu pašvaldības efektīvu darbību, par vienas vai vairāku automašīnu iegādi būtu jādomā jebkurā gadījumā, tomēr bez projektu konkursa finansējuma un valsts atbalsta, patlaban pašvaldība elektroautomobiļu iegādi vēl nevarētu atļauties.

Lai arī Latvijā elektroautomobiļi vēl nav pārāk izplatīti, Valmierā viens elektroautomobilis ir AS “Valmieras stikla šķiedra”, kā arī šādas mašīnas izmanto AS “Latvenergo”. Igaunijā līdzīgs projekts par elektromobiļu iegādi valsts un pašvaldību iestādēm tika realizēts jau pirms vairākiem gadiem un atsauksmes esot pozitīvas, pastāstīja L.Moča.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 55 000 eiro (38 654 lati), no kā 69,81% jeb 37 000 eiro (26 003 latus) finansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments, savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums sastāda 30,19% jeb 16 000 eiro (11 244 latus) no kopējām izmaksām. Plānots, ka projektu konkursa rezultāti būs zināmi jūlijā.

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu konkursu izsludinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri