Valmieras Ziņas

Valmieras pievārtē iestādīta ozolu aleja

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 14.maijā Valmierā, Rīgas ielā starp televīzijas torni un Kocēnu kapiem Vidzemes Olimpiskā centra darbinieki un citi talcinieki iestādīja divdesmit parasto ozolu aleju.

Kā informēja SIA “Valmieras namsaimnieks” apzaļumošanas darbu vadītāja Dzintra Miķelsone, uzņēmuma darbinieki iepriekš sagatavojuši stādīšanas vietas, lai talciniekiem raitāk veiktos darbs. Sākotnēji bijis paredzēts kokus stādīt pie Vidzemes Olimpiskā centra (VOC), taču tas nebija iespējams pazemes komunikāciju dēļ.  Tādēļ nolemts veidot ozolu aleju šajā vietā.

“Dažādu pazemes komunikāciju dēļ mums nācās atteikties no sākotnējās ieceres, mainot koku izvietojumu, kā ar izvēlot citas šķirnes. Tā, kā ozolam saknes aug plašumā, lai nebojātu pazemes komunikācijas un ielas segumu, pie Vidzemes Olimpiskā centra pretējā ielas pusē drīzumā tiks stādītas liepas,” skaidro Dz.Miķelsone.

Projekta īstenotāji izvēlējušies kokus, kas tradicionāli ir tiek stādīti Valmierā. Tās ir lēni augošas un izturīgas šķirnes – ozolus un liepas. Turklāt liepa ir viens no Valmieras simboliem, kas redzams pilsētas ģerbonī.

Dz.Miķelsone piebilda, ka stādi iegādāti Latvijā, kokaudzētavā “Ķikši”, tādēļ neesot bažu par to, vai koki būs piemēroti mūsu klimatam. Tomēr šogad par kokiem vajadzēšot īpaši rūpēties, lai tie labi ieaugtos. Dz.Miķelsone pauda cerību, ka cilvēki novērtēs ieguldīto darbu un koki netiks bojāti. Pērn trīs no Stacijas ielā iestādītajām liepām vandaļi nolauzuši. To vietā šogad paredzēts iestādīt jaunas.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece pastāstīja, ka šogad īstenotā koku stādīšana Valmieras ielu malās ir ievērojamākā pēdējo gadu laikā, jo pilsētā plānots iestādīt kopumā vairāk nekā 150 jaunus kokus. Jau iestādīta sarkano ozolu rinda Matīšu šosejas malā un atjaunota liepu rinda Beātes ielā. Vēl paredzēti vērienīgi darbi Brenguļu ielā, kur tiks stādīti vairāk nekā 40 koki. Dažus kokus atjaunos arī Raiņa ielā. Atsevišķus kokus plānots iestādīt arī citās pilsētas vietās.

“Tā, kā minētajās ielās rekonstrukcija ir veikta, šie koki tiek stādīti ilgam mūžam. Mūsu paveikto darbu varēs novērtēt nākamās paaudzes. Kad koki izaugs un sazaļos, ikvienu, kas iebrauks pilsētā no Matīšu, Brenguļu un Rīgas puses sagaidīs skaistas koku rindas, akcentējot Valmieras kā zaļās pilsētas tēlu,” uzsvēra K.Melece.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri