Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība skaidro iedzīvotāju aptaujas mērķus: “Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem”

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Vidzemes Augstskolas pētnieku grupa pētniecības projektā “Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā” veic iedzīvotāju aptauju topošā Valmieras novada teritorijā. Portālā tika publicēts arī Mazsalacas novada domes priekšsēdētāja Harija Rokpeļņa viedokļraksts, kurā viņš pauž neizpratni, kāpēc nav publiski pieejama informācija par to, kurš ir aptaujas pasūtītājs, kā arī par to, ka aptaujā nevar piedalīties Valmieras pilsētas iedzīvotāji, lai gan aptaujas pasūtītājs un finansētājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība. Tāpat viņš pārmet Valmieras pilsētas pašvaldības vadībai, ka aptaujā iesaistīto pašvaldību vadība netika informēta par šāda pētījuma veikšanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja: 

“Valmieras pilsētas pašvaldība kā viena no Vidzemes Augstskolas dibinātājām 1996.gadā katru gadu piešķir finansiālu mērķdotāciju Vidzemes Augstskolai, tai skaitā zinātniskajai pētniecībai. 2019.gadā mērķdotācija bija 22,9 tūkstoši eiro, 2020.gadā –  15,0 tūkstoši eiro.

Šogad, atbilstoši aktualitātei, jo Saeima 10.jūnijā pieņēma Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, Vidzemes Augstskolas pētnieki veic topošā Valmieras novada iedzīvotāju aptauju un fokusgrupu diskusijas. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādu pakalpojumu saglabāšana vai uzlabošana iedzīvotājiem ir svarīga, par ko viņi satraucas. Pētījums sastāv no aptaujas, fokusgrupu diskusijām, datu analītiskās daļas un rekomendācijām.

Šis ir lietišķs, nevis politisks pētījums, kura rezultāti būs praktiski izmantojami, ne tikai kā pētījuma secinājumi, bet arī kā rekomendācijas lēmumu pieņēmējiem, lai apvienošanās process būtu ātrāks un veiksmīgāks.

Aicinām topošā Valmieras novada iedzīvotājus iesaistīties Vidzemes Augstskolas pētījumā, atbildot uz aptaujas jautājumiem šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHdJfueuqb2LME9Ceg24oKHKc7Uu8eJMneeEkzdPO3OvvVPA/viewform?fbzx=-8547472947669004890, kā arī atsaukties aicinājumam piedalīties fokusgrupās, ja tāds tiek saņemts.

Valmieras pilsētas pašvaldībai iedzīvotāju iesaiste pašvaldības attīstībā vienmēr ir bijusi nozīmīga. Viens no piemēriem ir iedzīvotāju ekskursijas ar autobusu un tikšanās kādā no atjaunotajiem vai no jauna uzbūvētajiem sabiedriski nozīmīgiem objektiem, dažādas iedzīvotāju tematiskās un ikgadējās aptaujas.

Ļoti apmeklēta un iedzīvotāju atzinīgi novērtēta ir bijusi mūžizglītības programma par ilgtspējas jautājumiem, iesaiste Valmieras identitātes aptaujā un pētījuma fokusa grupās u.c. Ļoti sekmīga bija iedzīvotāju iesaiste jaunā aktīvās atpūtas laukuma elementu ideju apmaiņā, kur pašvaldība saņēma ļoti daudz iedzīvotāju priekšlikumus gan kā pamatotas vajadzības, gan kā ceļojumos vai interneta meklētājos atrastas labākās pasaules pieredzes, kas tika ņemti vērā laukuma tehniskā projekta izstrādē.

Vienmēr esam meklējuši arvien jaunus veidus un metodes, kā ar informāciju sasniegt un pašvaldības attīstībā iesaistīt iedzīvotājus – kā ātrāk, efektīvāk nodot informāciju, kā saņemt atgriezenisko saiti, kā motivēt sniegt priekšlikumus, kā pasniegt jaunas zināšanas un pieredzi, kā iesaistīt līdzdarboties un būt līdzatbildīgiem. Iedzīvotāji to novērtē. Kā vienu no piemēriem jāmin  27. un 28.jūnijā notikušais Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons, kur cilvēki, kuri pārstāv dažādas nozares sanāca kopā un radīja 10 lieliskas idejas tūrisma veicināšanai Valmierā un arī topošajā Valmieras novadā.

Lai izzinātu valmieriešu domas, martā noslēdzās iedzīvotāju aptauja. Septembrī un oktobrī Valmierā Valmieras novada fonds ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu organizēs Valmieras iedzīvotāju forumu – trīs mazos forumus apkaimēs un lielo, vienoto – finālā. Aicinām valmieriešus sekot līdzi informācijai un iesaistīties.

Saeima Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu pieņēma 10.jūnijā, kurā noteikts, ka Valmieras novadu veidos Bērzaines pagasts, Brenguļu pagasts, Burtnieku pagasts, Dikļu pagasts, Ēveles pagasts, Ipiķu pagasts, Jeru pagasts, Jērcēnu pagasts, Kauguru pagasts, Kocēnu pagasts, Ķoņu pagasts, Lodes pagasts, Matīšu pagasts, Mazsalacas pagasts, Mazsalacas pilsēta, Naukšēnu pagasts, Plāņu pagasts, Ramatas pagasts, Rencēnu pagasts, Rūjienas pilsēta, Sedas pilsēta, Sēļu pagasts, Skaņkalnes pagasts, Strenču pilsēta, Trikātas pagasts, Vaidavas pagasts, Valmieras pagasts, Valmieras valstspilsēta, Vecates pagasts, Vilpulkas pagasts un Zilākalna pagasts.

Administratīvi teritoriālās reformas mērķis ir izveidot spēcīgas un jaudīgas administratīvās teritorijas ekonomiskajai attīstībai un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Jaunajam Valmieras novadam ir viens no lielākajiem potenciāliem Latvijā nākotnē apliecināt reformas efektivitāti, to, ka reformas ieguvēji ir iedzīvotāji un Latvijas attīstība kopumā.

Mums ir jālepojas, ka Vidzemes Augstskola ar personāla zināšanām un pieredzi ir motivēta un var sniegt devumu Valmieras novada efektīvā izveidē un darbības uzsākšanā. Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem – ko viņi domā, kā viņi jūtas, kas viņiem ir visvairāk nepieciešams. Aptaujas ir viens no veidiem, kā iegūt objektīvu skatījumu, pieļaujot, ka tas var būt kritisks, lai strādātu vēl efektīvāk.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri