Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība skaidro iedzīvotāju aptaujas mērķus: “Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem”

Lasīšanas laiks: 4 min

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Vidzemes Augstskolas pētnieku grupa pētniecības projektā “Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā” veic iedzīvotāju aptauju topošā Valmieras novada teritorijā. Portālā tika publicēts arī Mazsalacas novada domes priekšsēdētāja Harija Rokpeļņa viedokļraksts, kurā viņš pauž neizpratni, kāpēc nav publiski pieejama informācija par to, kurš ir aptaujas pasūtītājs, kā arī par to, ka aptaujā nevar piedalīties Valmieras pilsētas iedzīvotāji, lai gan aptaujas pasūtītājs un finansētājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība. Tāpat viņš pārmet Valmieras pilsētas pašvaldības vadībai, ka aptaujā iesaistīto pašvaldību vadība netika informēta par šāda pētījuma veikšanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja: 

“Valmieras pilsētas pašvaldība kā viena no Vidzemes Augstskolas dibinātājām 1996.gadā katru gadu piešķir finansiālu mērķdotāciju Vidzemes Augstskolai, tai skaitā zinātniskajai pētniecībai. 2019.gadā mērķdotācija bija 22,9 tūkstoši eiro, 2020.gadā –  15,0 tūkstoši eiro.

Šogad, atbilstoši aktualitātei, jo Saeima 10.jūnijā pieņēma Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, Vidzemes Augstskolas pētnieki veic topošā Valmieras novada iedzīvotāju aptauju un fokusgrupu diskusijas. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādu pakalpojumu saglabāšana vai uzlabošana iedzīvotājiem ir svarīga, par ko viņi satraucas. Pētījums sastāv no aptaujas, fokusgrupu diskusijām, datu analītiskās daļas un rekomendācijām.

Šis ir lietišķs, nevis politisks pētījums, kura rezultāti būs praktiski izmantojami, ne tikai kā pētījuma secinājumi, bet arī kā rekomendācijas lēmumu pieņēmējiem, lai apvienošanās process būtu ātrāks un veiksmīgāks.

Aicinām topošā Valmieras novada iedzīvotājus iesaistīties Vidzemes Augstskolas pētījumā, atbildot uz aptaujas jautājumiem šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHdJfueuqb2LME9Ceg24oKHKc7Uu8eJMneeEkzdPO3OvvVPA/viewform?fbzx=-8547472947669004890, kā arī atsaukties aicinājumam piedalīties fokusgrupās, ja tāds tiek saņemts.

Valmieras pilsētas pašvaldībai iedzīvotāju iesaiste pašvaldības attīstībā vienmēr ir bijusi nozīmīga. Viens no piemēriem ir iedzīvotāju ekskursijas ar autobusu un tikšanās kādā no atjaunotajiem vai no jauna uzbūvētajiem sabiedriski nozīmīgiem objektiem, dažādas iedzīvotāju tematiskās un ikgadējās aptaujas.

Ļoti apmeklēta un iedzīvotāju atzinīgi novērtēta ir bijusi mūžizglītības programma par ilgtspējas jautājumiem, iesaiste Valmieras identitātes aptaujā un pētījuma fokusa grupās u.c. Ļoti sekmīga bija iedzīvotāju iesaiste jaunā aktīvās atpūtas laukuma elementu ideju apmaiņā, kur pašvaldība saņēma ļoti daudz iedzīvotāju priekšlikumus gan kā pamatotas vajadzības, gan kā ceļojumos vai interneta meklētājos atrastas labākās pasaules pieredzes, kas tika ņemti vērā laukuma tehniskā projekta izstrādē.

Vienmēr esam meklējuši arvien jaunus veidus un metodes, kā ar informāciju sasniegt un pašvaldības attīstībā iesaistīt iedzīvotājus – kā ātrāk, efektīvāk nodot informāciju, kā saņemt atgriezenisko saiti, kā motivēt sniegt priekšlikumus, kā pasniegt jaunas zināšanas un pieredzi, kā iesaistīt līdzdarboties un būt līdzatbildīgiem. Iedzīvotāji to novērtē. Kā vienu no piemēriem jāmin  27. un 28.jūnijā notikušais Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons, kur cilvēki, kuri pārstāv dažādas nozares sanāca kopā un radīja 10 lieliskas idejas tūrisma veicināšanai Valmierā un arī topošajā Valmieras novadā.

Lai izzinātu valmieriešu domas, martā noslēdzās iedzīvotāju aptauja. Septembrī un oktobrī Valmierā Valmieras novada fonds ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu organizēs Valmieras iedzīvotāju forumu – trīs mazos forumus apkaimēs un lielo, vienoto – finālā. Aicinām valmieriešus sekot līdzi informācijai un iesaistīties.

Saeima Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu pieņēma 10.jūnijā, kurā noteikts, ka Valmieras novadu veidos Bērzaines pagasts, Brenguļu pagasts, Burtnieku pagasts, Dikļu pagasts, Ēveles pagasts, Ipiķu pagasts, Jeru pagasts, Jērcēnu pagasts, Kauguru pagasts, Kocēnu pagasts, Ķoņu pagasts, Lodes pagasts, Matīšu pagasts, Mazsalacas pagasts, Mazsalacas pilsēta, Naukšēnu pagasts, Plāņu pagasts, Ramatas pagasts, Rencēnu pagasts, Rūjienas pilsēta, Sedas pilsēta, Sēļu pagasts, Skaņkalnes pagasts, Strenču pilsēta, Trikātas pagasts, Vaidavas pagasts, Valmieras pagasts, Valmieras valstspilsēta, Vecates pagasts, Vilpulkas pagasts un Zilākalna pagasts.

Administratīvi teritoriālās reformas mērķis ir izveidot spēcīgas un jaudīgas administratīvās teritorijas ekonomiskajai attīstībai un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Jaunajam Valmieras novadam ir viens no lielākajiem potenciāliem Latvijā nākotnē apliecināt reformas efektivitāti, to, ka reformas ieguvēji ir iedzīvotāji un Latvijas attīstība kopumā.

Mums ir jālepojas, ka Vidzemes Augstskola ar personāla zināšanām un pieredzi ir motivēta un var sniegt devumu Valmieras novada efektīvā izveidē un darbības uzsākšanā. Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem – ko viņi domā, kā viņi jūtas, kas viņiem ir visvairāk nepieciešams. Aptaujas ir viens no veidiem, kā iegūt objektīvu skatījumu, pieļaujot, ka tas var būt kritisks, lai strādātu vēl efektīvāk.”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri