Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība skaidro iedzīvotāju aptaujas mērķus: “Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem”

Lasīšanas laiks: 4 min

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Vidzemes Augstskolas pētnieku grupa pētniecības projektā “Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā” veic iedzīvotāju aptauju topošā Valmieras novada teritorijā. Portālā tika publicēts arī Mazsalacas novada domes priekšsēdētāja Harija Rokpeļņa viedokļraksts, kurā viņš pauž neizpratni, kāpēc nav publiski pieejama informācija par to, kurš ir aptaujas pasūtītājs, kā arī par to, ka aptaujā nevar piedalīties Valmieras pilsētas iedzīvotāji, lai gan aptaujas pasūtītājs un finansētājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība. Tāpat viņš pārmet Valmieras pilsētas pašvaldības vadībai, ka aptaujā iesaistīto pašvaldību vadība netika informēta par šāda pētījuma veikšanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja: 

“Valmieras pilsētas pašvaldība kā viena no Vidzemes Augstskolas dibinātājām 1996.gadā katru gadu piešķir finansiālu mērķdotāciju Vidzemes Augstskolai, tai skaitā zinātniskajai pētniecībai. 2019.gadā mērķdotācija bija 22,9 tūkstoši eiro, 2020.gadā –  15,0 tūkstoši eiro.

Šogad, atbilstoši aktualitātei, jo Saeima 10.jūnijā pieņēma Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, Vidzemes Augstskolas pētnieki veic topošā Valmieras novada iedzīvotāju aptauju un fokusgrupu diskusijas. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādu pakalpojumu saglabāšana vai uzlabošana iedzīvotājiem ir svarīga, par ko viņi satraucas. Pētījums sastāv no aptaujas, fokusgrupu diskusijām, datu analītiskās daļas un rekomendācijām.

Šis ir lietišķs, nevis politisks pētījums, kura rezultāti būs praktiski izmantojami, ne tikai kā pētījuma secinājumi, bet arī kā rekomendācijas lēmumu pieņēmējiem, lai apvienošanās process būtu ātrāks un veiksmīgāks.

Aicinām topošā Valmieras novada iedzīvotājus iesaistīties Vidzemes Augstskolas pētījumā, atbildot uz aptaujas jautājumiem šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHdJfueuqb2LME9Ceg24oKHKc7Uu8eJMneeEkzdPO3OvvVPA/viewform?fbzx=-8547472947669004890, kā arī atsaukties aicinājumam piedalīties fokusgrupās, ja tāds tiek saņemts.

Valmieras pilsētas pašvaldībai iedzīvotāju iesaiste pašvaldības attīstībā vienmēr ir bijusi nozīmīga. Viens no piemēriem ir iedzīvotāju ekskursijas ar autobusu un tikšanās kādā no atjaunotajiem vai no jauna uzbūvētajiem sabiedriski nozīmīgiem objektiem, dažādas iedzīvotāju tematiskās un ikgadējās aptaujas.

Ļoti apmeklēta un iedzīvotāju atzinīgi novērtēta ir bijusi mūžizglītības programma par ilgtspējas jautājumiem, iesaiste Valmieras identitātes aptaujā un pētījuma fokusa grupās u.c. Ļoti sekmīga bija iedzīvotāju iesaiste jaunā aktīvās atpūtas laukuma elementu ideju apmaiņā, kur pašvaldība saņēma ļoti daudz iedzīvotāju priekšlikumus gan kā pamatotas vajadzības, gan kā ceļojumos vai interneta meklētājos atrastas labākās pasaules pieredzes, kas tika ņemti vērā laukuma tehniskā projekta izstrādē.

Vienmēr esam meklējuši arvien jaunus veidus un metodes, kā ar informāciju sasniegt un pašvaldības attīstībā iesaistīt iedzīvotājus – kā ātrāk, efektīvāk nodot informāciju, kā saņemt atgriezenisko saiti, kā motivēt sniegt priekšlikumus, kā pasniegt jaunas zināšanas un pieredzi, kā iesaistīt līdzdarboties un būt līdzatbildīgiem. Iedzīvotāji to novērtē. Kā vienu no piemēriem jāmin  27. un 28.jūnijā notikušais Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons, kur cilvēki, kuri pārstāv dažādas nozares sanāca kopā un radīja 10 lieliskas idejas tūrisma veicināšanai Valmierā un arī topošajā Valmieras novadā.

Lai izzinātu valmieriešu domas, martā noslēdzās iedzīvotāju aptauja. Septembrī un oktobrī Valmierā Valmieras novada fonds ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu organizēs Valmieras iedzīvotāju forumu – trīs mazos forumus apkaimēs un lielo, vienoto – finālā. Aicinām valmieriešus sekot līdzi informācijai un iesaistīties.

Saeima Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu pieņēma 10.jūnijā, kurā noteikts, ka Valmieras novadu veidos Bērzaines pagasts, Brenguļu pagasts, Burtnieku pagasts, Dikļu pagasts, Ēveles pagasts, Ipiķu pagasts, Jeru pagasts, Jērcēnu pagasts, Kauguru pagasts, Kocēnu pagasts, Ķoņu pagasts, Lodes pagasts, Matīšu pagasts, Mazsalacas pagasts, Mazsalacas pilsēta, Naukšēnu pagasts, Plāņu pagasts, Ramatas pagasts, Rencēnu pagasts, Rūjienas pilsēta, Sedas pilsēta, Sēļu pagasts, Skaņkalnes pagasts, Strenču pilsēta, Trikātas pagasts, Vaidavas pagasts, Valmieras pagasts, Valmieras valstspilsēta, Vecates pagasts, Vilpulkas pagasts un Zilākalna pagasts.

Administratīvi teritoriālās reformas mērķis ir izveidot spēcīgas un jaudīgas administratīvās teritorijas ekonomiskajai attīstībai un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Jaunajam Valmieras novadam ir viens no lielākajiem potenciāliem Latvijā nākotnē apliecināt reformas efektivitāti, to, ka reformas ieguvēji ir iedzīvotāji un Latvijas attīstība kopumā.

Mums ir jālepojas, ka Vidzemes Augstskola ar personāla zināšanām un pieredzi ir motivēta un var sniegt devumu Valmieras novada efektīvā izveidē un darbības uzsākšanā. Nedrīkst dzīvot iedomu “burbulī”, ka zinām visu par mūsu iedzīvotājiem – ko viņi domā, kā viņi jūtas, kas viņiem ir visvairāk nepieciešams. Aptaujas ir viens no veidiem, kā iegūt objektīvu skatījumu, pieļaujot, ka tas var būt kritisks, lai strādātu vēl efektīvāk.”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri