Valmieras Ziņas

Valmieras lielnovadu sagaidot (4)

Tā kā sekoju mūsu reģionālās augstskolas aktivitātēm un panākumiem, pamanīju, ka tiek veikts pētījums par administratīvo teritoriju apvienošanu Valmieras novadā. Tā ir apsveicama iniciatīva, jo, ja reforma notiks, ir pilnīgi skaidrs, ka šāda mēroga teritoriju, iestāžu, noteikumu un pakalpojumu apvienošana būs juceklīga. Līdz šim katrā no jaunveidojamā Valmieras novada pašvaldībām ir bijušas lietas, kas veiksmīgi realizētas kopā, un tādas, kas starp novadiem un pilsētu krasi atšķiras.

Tomēr neizpratni radīja fakts, ka par pētījumu, kura mērķauditorija ir jaunā Valmieras novada lauku novadu iedzīvotāji un anketa nav paredzēta Valmieras pilsētas ļaudīm, pašvaldības par šo pētījumu nebija informētas. Iedziļinoties pētījuma aprakstā, kas anketai tika pievienots, kad to palūdzu, arī skaidri netika norādīts, kas ir pētījuma finansētājs, kas tieši tiks iesākts ar rezultātiem un kādēļ šāda mērķauditorijas izvēle. Mūsdienu pieredze rāda, ka šī ir informācija, kas parasti tiek pie pētījumiem norādīta, it sevišķi, ja to veic publiska institūcija.

Pēc tam, kad vērsos pie Vidzemes Augstskolas lektores Ievas Zaumanes, kas norādīta kā par pētījumu atbildīgā persona, ar šiem jautājumiem, noskaidroju, ka pētījuma veikšanu apmaksā Valmieras pilsētas pašvaldība, un pārējo pašvaldību iedzīvotāju viedokļa noskaidrošana Valmieras pilsētas nodokļu maksātājiem izmaksās ne vairāk, ne mazāk kā 10 000 eiro. Pašas Valmieras pilsētas pašvaldības iedzīvotāju viedoklis šajā pētījuma netiks noskaidrots, jo pilsēta kā pašvaldība atšķiras no novadiem un viena pētījuma ietvaros, to ir sarežģīti izdarīt. Kādēļ valmieriešiem jāpēta kaimiņu dzīves kvalitāte un cik lietderīgs ir šāds pētījums, varam prasīt pētījuma pasūtītājiem. Vēl lielāku mulsumu izraisa fakts, ka vadības līmenī visi jaunveidojamā Valmieras novada pašreizējie novadi tika pārstāvēti sanāksmē 7. jūlijā, kurā vienojāmies, ka reformas forma un struktūra ir kopīgi risināms jautājums. To plānojam sīkāk šādā lokā pārrunāt 21. jūlijā. Nezinu, kurš no variantiem ir bēdīgāks, tas, ka, iespējams, Valmieras domes priekšsēdētājs un vietnieks izvēlējās kolēģiem noklusēt faktu par šāda pētījuma norisi vai tas, ka viņi, iespējams, nezināja, ka pilsētas budžeta 10 000 eiro šādi tiks izlietoti.

Kā jau minēju sākumā, ideja pati par sevi ir apsveicama, un, ja reforma notiks, tad pirmkārt tā jāveic tā, lai iedzīvotāji justu pēc iespējas mazāk neērtību. To var panākt, ja mēs skaidri apzināmies esošās atšķirības starp pašvaldībām un jauno pašvaldību veidojam, maksimāli ņemot vērā labos piemērus esošajās pašvaldībās. Man nav šaubu, ka, ja mēs spēlētu ar atklātām kārtīm, gandrīz visi būtu gatavi iesaistīties, lai iedzīvotāji procesā daudz nezaudētu, vai pat iegūtu. Tomēr politikā mēdz būt tāpat kā sportā. Daži ir komandas spēlētāji, bet citi – individuālo disciplīnu piekritēji.

Es ceru, ka šis nebūs pārāk liels sprungulis sadarbības ratos!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  janka no pārgaujas - 16.07.2020 Atbildēt

  Harij! Izlasi tos jautājumus un padomā, kas tur ir – tur tiek gaidītas precīzas atbildes, ko solīt partijas vēlēšanu programmās. Baiks pa pilsētnieku naudiņu vāc informāciju, ko tad solīt līdz šim nezināmajās teritorijās.
  Cerams, ka arī pilsētas vēlētāji sapratīs, ka te nav nekādi pilsētnieku-laucinieku kari, ka esošā pilsētas vara ir vienīgā, kas dzīvo zaļi, ka parastais iedzīvotājs joprojām labāk domā un rada.

  Turam īkšķus par tiem, kas tuvāk tautai!

  Lāčplēša 2 - 16.07.2020 Atbildēt

  Gribētos redzēt to Domes lēmumu, kurā deputāti ir lēmuši/pilnvarojuši Baiku vai kādu citu no pašvaldības tērēt 10 tūkstošus par šādu pavirši sastādītu anketiņu? Domājams, ka pilsētas nodokļu maksātāji varētu justies nedaudz apjāti.

  Elīna - 17.07.2020 Atbildēt

  Skaidrs, ka šādi t.s. “pētījumi” domāti, lai atražotu pasūtītāja dienas kārtību. Atminos, ka agrāk ViA turējās kaut cik līmenī ar pētījumu metodoloģiju, bet kopš sākusi “darīties pakaļ” katram jaunam izglītības ministram un mēram, kredibilitāte zaudēta. Tāpat arī labākie kadri jau sen kā prom.

   seniors - 17.07.2020 Atbildēt

   Kas liedz valmierietim piedalīties ? Vienkārši pieraksties kā kāda novada cilvēks . Jautājumi tiešām diletantiski

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri