Valmieras Ziņas

Valmieras lielnovadu sagaidot (4)

Lasīšanas laiks: 3 min

Tā kā sekoju mūsu reģionālās augstskolas aktivitātēm un panākumiem, pamanīju, ka tiek veikts pētījums par administratīvo teritoriju apvienošanu Valmieras novadā. Tā ir apsveicama iniciatīva, jo, ja reforma notiks, ir pilnīgi skaidrs, ka šāda mēroga teritoriju, iestāžu, noteikumu un pakalpojumu apvienošana būs juceklīga. Līdz šim katrā no jaunveidojamā Valmieras novada pašvaldībām ir bijušas lietas, kas veiksmīgi realizētas kopā, un tādas, kas starp novadiem un pilsētu krasi atšķiras.

Tomēr neizpratni radīja fakts, ka par pētījumu, kura mērķauditorija ir jaunā Valmieras novada lauku novadu iedzīvotāji un anketa nav paredzēta Valmieras pilsētas ļaudīm, pašvaldības par šo pētījumu nebija informētas. Iedziļinoties pētījuma aprakstā, kas anketai tika pievienots, kad to palūdzu, arī skaidri netika norādīts, kas ir pētījuma finansētājs, kas tieši tiks iesākts ar rezultātiem un kādēļ šāda mērķauditorijas izvēle. Mūsdienu pieredze rāda, ka šī ir informācija, kas parasti tiek pie pētījumiem norādīta, it sevišķi, ja to veic publiska institūcija.

Pēc tam, kad vērsos pie Vidzemes Augstskolas lektores Ievas Zaumanes, kas norādīta kā par pētījumu atbildīgā persona, ar šiem jautājumiem, noskaidroju, ka pētījuma veikšanu apmaksā Valmieras pilsētas pašvaldība, un pārējo pašvaldību iedzīvotāju viedokļa noskaidrošana Valmieras pilsētas nodokļu maksātājiem izmaksās ne vairāk, ne mazāk kā 10 000 eiro. Pašas Valmieras pilsētas pašvaldības iedzīvotāju viedoklis šajā pētījuma netiks noskaidrots, jo pilsēta kā pašvaldība atšķiras no novadiem un viena pētījuma ietvaros, to ir sarežģīti izdarīt. Kādēļ valmieriešiem jāpēta kaimiņu dzīves kvalitāte un cik lietderīgs ir šāds pētījums, varam prasīt pētījuma pasūtītājiem. Vēl lielāku mulsumu izraisa fakts, ka vadības līmenī visi jaunveidojamā Valmieras novada pašreizējie novadi tika pārstāvēti sanāksmē 7. jūlijā, kurā vienojāmies, ka reformas forma un struktūra ir kopīgi risināms jautājums. To plānojam sīkāk šādā lokā pārrunāt 21. jūlijā. Nezinu, kurš no variantiem ir bēdīgāks, tas, ka, iespējams, Valmieras domes priekšsēdētājs un vietnieks izvēlējās kolēģiem noklusēt faktu par šāda pētījuma norisi vai tas, ka viņi, iespējams, nezināja, ka pilsētas budžeta 10 000 eiro šādi tiks izlietoti.

Kā jau minēju sākumā, ideja pati par sevi ir apsveicama, un, ja reforma notiks, tad pirmkārt tā jāveic tā, lai iedzīvotāji justu pēc iespējas mazāk neērtību. To var panākt, ja mēs skaidri apzināmies esošās atšķirības starp pašvaldībām un jauno pašvaldību veidojam, maksimāli ņemot vērā labos piemērus esošajās pašvaldībās. Man nav šaubu, ka, ja mēs spēlētu ar atklātām kārtīm, gandrīz visi būtu gatavi iesaistīties, lai iedzīvotāji procesā daudz nezaudētu, vai pat iegūtu. Tomēr politikā mēdz būt tāpat kā sportā. Daži ir komandas spēlētāji, bet citi – individuālo disciplīnu piekritēji.

Es ceru, ka šis nebūs pārāk liels sprungulis sadarbības ratos!

  janka no pārgaujas - 16.07.2020

  Harij! Izlasi tos jautājumus un padomā, kas tur ir – tur tiek gaidītas precīzas atbildes, ko solīt partijas vēlēšanu programmās. Baiks pa pilsētnieku naudiņu vāc informāciju, ko tad solīt līdz šim nezināmajās teritorijās.
  Cerams, ka arī pilsētas vēlētāji sapratīs, ka te nav nekādi pilsētnieku-laucinieku kari, ka esošā pilsētas vara ir vienīgā, kas dzīvo zaļi, ka parastais iedzīvotājs joprojām labāk domā un rada.

  Turam īkšķus par tiem, kas tuvāk tautai!

  Lāčplēša 2 - 16.07.2020

  Gribētos redzēt to Domes lēmumu, kurā deputāti ir lēmuši/pilnvarojuši Baiku vai kādu citu no pašvaldības tērēt 10 tūkstošus par šādu pavirši sastādītu anketiņu? Domājams, ka pilsētas nodokļu maksātāji varētu justies nedaudz apjāti.

  Elīna - 17.07.2020

  Skaidrs, ka šādi t.s. “pētījumi” domāti, lai atražotu pasūtītāja dienas kārtību. Atminos, ka agrāk ViA turējās kaut cik līmenī ar pētījumu metodoloģiju, bet kopš sākusi “darīties pakaļ” katram jaunam izglītības ministram un mēram, kredibilitāte zaudēta. Tāpat arī labākie kadri jau sen kā prom.

   seniors - 17.07.2020

   Kas liedz valmierietim piedalīties ? Vienkārši pieraksties kā kāda novada cilvēks . Jautājumi tiešām diletantiski

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri