Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas sākumskola iesaistās Erasmus+ atbalstītā projektā “TangIn”

Valmieras Pārgaujas sākumskola ir iesaistījusies “TangIn” projektā, lai veicinātu skolēnu iekļaušanos un STEM priekšmetu programmu skolā, izmantojot taustāmās programmēšanas konceptus un aktivitātes. Projekts ir izveidots, lai uzlabotu jaunu un pieejamu rīku pielietojumu un izmantotu pievilcīgākas pedagoģiskās pieejas, nostiprinot skolēnu motivāciju un interesi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Sākumskolas skolēniem dabiska ir mācīšanās un lietu izzināšana ar taustes palīdzību un taustāmā programmēšana padara to vairāk pieejamu un saprotamu bērniem, izmantojot fiziskus objektus, lai programmas instrukcijas padarītu tiešākas un mazāk abstraktas.

Šī pedagoģiskā pieeja ir kā digitālu interfeisu un grafisku elementu alternatīva, kas popularizē darbu grupās, lai risinātu problēmas rotaļīgā kontekstā, kur rezultāts ir sajūtams un cēloņsakarību asociācija viegli uztverama.

Taustāmā programmēšana ir valoda, līdzīga tekstuālajām vai vizuālajām programmēšanas valodām, bet tā vietā, lai lietotu vārdus/attēlus uz datora ekrāna, tā pielieto fiziskus objektus dažādu programmēšanas elementu, komandu un plūsmas-kontroles struktūru apzīmēšanai.

Apvienojot un stimulējot kritisko domāšanu, radošumu un grupas sadarbību caur vienkāršu un manuālu mijiedarbību, taustāmā programmēšana ir pieejama un stimulējoša ikvienam (skolēnam un skolotājam) neatkarīgi no viņu socio-ekonomiskā stāvokļa, dzimuma, prasmēm un zināšanām vai tiešas pieejas digitāliem rīkiem.

 Projekta realizācijas gaitā sagaidāmie rezultāti:

  • pedagoģisks ietvars, lai stimulētu programmēšanas konceptu pielietošanu un STEM priekšmetu pastiprinātu apguvi skolēnu vecuma grupā no 6-12 gadiem;
  • skolotāju didaktisku resursu un vadlīniju komplekta izstrāde;
  • skolotāju apmācības kopuma izstrāde.

Pētniekiem, skolotājiem, skolu direktoriem, skolēniem un pašvaldībām būs nozīmīga loma projekta ieviešanā, un visu iesaistīto pušu savstarpējā sadarbība būs būtiska, lai sasniegtu mērķi.

Tāpat Valmieras Pārgaujas sākumskola aicina Valmieras sākumskolas posma skolotājus piedalīties aptaujā un aizpildīt anketu, lai izzinātu taustāmas programmēšanas integrēšanas iespēju dažādos mācību priekšmetos. Anketa šeit.

2017. gada 9. un 10. novembrī notika projektā iesaistīto pušu pirmā tikšanās Matosinhos pilsētā, kompānijas INOVA+ galvenajā birojā. Šajā sanāksmē notika partneru savstarpēja iepazīstināšana un rīcības plāna, galveno uzdevumu un ieviešanas stratēģijas apspriešana.

Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas un apvieno mācību iestādes un institūcijas konsorcijā, ko veido partneri no Portugāles, Spānijas, Latvijas, Bulgārijas. Projektu koordinē kompānija Carreire & Alegre Lda (Portugāle).

Plašāka informācija par projektu pieejama mājaslapā http://www.tangin.eu, kā arī Valmieras Pārgaujas sākumskolas mājaslapā.

Buklets par projektu

Projekta ziņu lapa

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri