Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Rūjienas vidusskolas jaunieši – konkursa finālisti!

Septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, tika izsludināts projekta “Bibliotēka” konkurss 9.-12.klašu skolēniem “Uzdāvini savas skolas bibliotēkai 100 jaunas grāmatas!”. Projektu īstenoja Baltic International Bank – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts. No skolas drīkstēja piedalīties trīs skolēni vai arī komandas trīs cilvēku sastāvā. Skolēni varēja veidot video, foto stāstu vai rakstīt eseju par vienu no trīs piedāvātajām tēmām.

Pirms Latvijas simtgades tika paziņotas sešas skolas, kas iekļuvušas konkursa finālā un tika uzaicinātas uz noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Olimpiskajā sešiniekā iekļuva: Cēsu Valsts ģimnāzija, Ērgļu vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Rūjienas vidusskola, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija un Viļānu vidusskola.

Ceturtdien, 22.novembrī, LNB Draugu telpā pulcējās konkursa finālisti, skolu pārstāvji, žūrijas locekļi un konkursa atbalstītāji. Pasākumu vadīja projekta “Bibliotēka” koordinatore un žūrijas locekle Daiga Bitēna, kas klātesošajiem pastāstīja par iesniegtajiem konkursa darbiem. No 38 skolām, kas sākumā bija pieteikušās konkursā, darbus iesūtīja 31 skola. Kopumā žūrijai bija jāizvērtē 66 dalībnieku 58 darbi: 42 esejas, 11 foto stāsti un 5 video stāsti.  No piedāvātajiem tematiem skolēni visbiežāk bija izvēlējušies tēmu “Grāmata ar raksturu” (24 darbi),   otrā tēma bija “Pasaule bez drukātām grāmatām” (19) un trešā – „Man tuva grāmata manas skolas bibliotēkā” (15).

Kā pirmā balvas pasniedza Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktore, arī konkursa žūrijas locekle – Andra Konste. Par profesionālu pieeju viņa slavēja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauniešus – Ričardu Ediju Štibi un Andri Kārkliņu. Ričards savā esejā bija dalījies pārdomās par pasauli bez drukātajām grāmatām, savukārt Andris konkursam iesniedza foto stāstu par Māra Bērziņa grāmatu „Svina garša”. Šo romānu un „Gūtenmorgens pirm`reiz” Andris saņēma dāvanā ar paša rakstnieka autogrāfu.

No Rūjienas vidusskolas konkursā piedalījās Agnese Berkolde un Kate Luīze Kaša. Agnesei balvu pasniedza  izdevniecības “Dienas Grāmata” galvenā redaktore Dace Sparāne-Freimane. Žūrija bija novērtējusi Agneses eseju kā nopietnu pieteikumu literatūrā un pašas Agneses rakstnieces talantu.

Visvairāk dalībnieku bija no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, jo viņi bija strādājuši komandās, taču galveno balvu – 100 grāmatas savai skolai izcīnīja vienīgā dalībniece no Ērgļu vidusskolas – Ieva Radzvilaviča.

Bez dažādām taustāmām balvām jaunieši pasākumā saņēma daudz vērtīgu padomu un atziņu gan no izdevniecību pārstāvjiem, gan no konkursa organizatoriem un atbalstītājiem.

Pēc svinīgās daļas konkursa dalībnieki iepazinās ar lasītavu, bibliotēkas augšējo un apakšējo stāvu, bet pēc vairāku stundu garīgā baudījuma pasākums noslēdzās bibliotēkas restorānā „Klīversala”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri