Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēknes iegūst pirmo vietu konkursā “Biznesa pasakas”

Ir noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Bankas rīkotais finanšu pratības konkurss 1.–4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”. Mācību gada laikā konkursam tika iesniegtas 211 finanšu terminu vārdnīciņas un 195 biznesa pasakas no kurām visaugstāk novērtētas divas Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņu pasakas.

Konkursā “Mana vārdnīciņa” tika vērtēts pašu mazāko skolēnu skaidrojumi tādiem saimnieciskiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets un citi. Skolēna darbā tika vērtēta gan skaidrotā termina izpratne un patstāvīgums (individuālais bērna viedoklis), gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi. Tāpat daļa no uzdevuma bija citu ģimenes paaudžu (vecāku, vecvecāku) iesaiste šo terminu skaidrošanā no savas pieredzes. Apbalvošanas ceremonijā Latvijas Bankā konkursa finālisti — vārdnīciņu autori klātesošajiem pasākuma dalībniekiem prezentēja vienu jēdzienu no savas vārdnīciņas skaidrojumiem, prezentējot tos citiem konkursa dalībniekiem. Konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi.

“Izvēle vienmēr ir grūta, bet tā ir jāizdara. Augstāk novērtējām tos darbus, kuros saskatījām spēju vērot ikdienas dzīvi un ņemt piemērus no savas ģimenes praktiskās darbības. Tieši ģimenē veidojas pirmā izpratne par dzīves un naudas sakarībām un tiek veicināta finanšu pratība bērnos jau agrā vecumā,” viedokli pauž Latvijas Bankas Starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes vadītāja vietnieks Kristaps Otersons.

JA Latvija vadītājs Jānis Krievāns uzsver: “Ar bērniem par naudu ir jārunā. Sarunas ģimenē vairo bērna pašapziņu, ļauj sajusties nozīmīgam, tā ir iespēja, uzklausot pieaugušo pieredzi un dzīves gudrību, paplašināt redzesloku, gūt praktiskas zināšanas un padomus. Konkurss trenē bērna prasmes izteikties, paust savu viedokli, argumentēt, uzklausīt, kā arī iegūt pirmās projektu vadības prasmes.”

Par labāko darbu konkursā “Mana vārdnīciņa 2018” 1.–2. klašu grupā atzīts Vilhelma Fārenhorsta no Rīgas Teikas vidusskolas darbs, bet 3.–4. klašu grupā — Liepājas Centra sākumskolas skolnieces Kristas Miezes radošais veikums, bet trešo vietu ieguva Valmieras sākumskolas audzēkne Džūlija Meja Oliševska.

Konkursam “Biznesa pasakas” šogad tika iesniegti 195 darbi, no kuriem 31 izpelnījās žūrijas labvēlību un atzinību. Šogad konkursā 1. vietu ieguva Raivis Oliņš no Limbažu sākumskolas un Laura Ūbele, Dana Bortkēviča no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Konkursu “Mana vārdnīciņa” vērtēja Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija astoņu cilvēku sastāvā, bet konkursu “Biznesa pasaka” — LR Saeimas deputāte Inese Aizstrauta ar palīdzi Sandru Urtāni, LR Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece Jana Salmiņa un LR Finanšu ministrijas AFCOS Latvija vecākā eksperte Ilona Skorobogatova, VAS Latvijas valsts meži komunikācijas speciālistes Anda Sproģe un Anda Purviņa, Tallink Latvija pārdošanas speciāliste Kristīne Gūtmane, Rīgas Zoodārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, izdevuma Izglītība un kultūra galvenā redaktore Daiga Kļanska.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VALMIERAS VESELĪBAS CENTRS  reģistrācijas numurs 44103011615; Bastiona iela 24, Valmiera, LV-4201 Kontaktpersona: Margita Pētersone, mob.tel. 29241583 aicina pievienoties rehabilitācijas komandai: ERGOTERAPEITU (profesijas kods 2264 04) Prasības kandidātiem: - Augstākā medicīniskā izglītība (ergoterapeita kvalifikācija); - Sertifikāts specialitātē; - Reģistrācija Ārstniecības personu reģistrā; - Valsts valodas zināšanas; - Datora lietošanas prasmes; - Vēlamas prasmes teipošanā. Darba pienākumi: 1.Pildīt darba pienākumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktai kompetencei, izmantojot ergoterapijas tehnoloģijas; 2. Patstāvīgi veikt pacientu/klientu ergoterapeitisko izmeklēšanu, nodarbes veikšanas novērtēšanu un funkcionālo traucējumu noteikšanu, kā arī vides pieejamības un tehnisko palīglīdzekļu nepieciešamības un/vai atbilstības izvērtēšanu; 3.Veikt konsultatīvo, profilaktisko darbu, uzsverot nodarbes nepieciešamību cilvēka dzīvē; 4. Rūpēties par savas profesionālās kvalifikācijas uzturēšanu un paaugstināšanu. Pretendentiem  pieteikuma vēstuli un profesionālo aprakstu (CV) sūtīt uz e-pastu: vvc@vvc.lv ar norādi „Ergoterapeita amatam”. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Alga: no 200 līdz 900 (atkarībā no veiktā darba apjoma). Profesija: ERGOTERAPEITS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Diakonāta iela 6, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pastu: vvc@vvc.lv

Brenguļu sākumskola aicina pieteikties kandidātus vispārējās pamatizglītības skolotāja vakancei (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakancei (slodze 0.225): Būtiskākie darba pienākumi: pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Prasības izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; augsta atbildības sajūta, precizitāte; prasme plānot un organizēt savu darbu; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; spēja savā darbā izmantot jaunākās mācību metodes. Iestāde piedāvā: darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; vispārējās pamatizglītības skolotāja vakance (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakance (slodze 0.225); atalgojumu no 2020. gada 1. septembra 790 euro mēnesī par vienu pedagoģisko likmi (30 stundas) atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 "Pedagogu darba samaksas noteikumi"; sociālās garantijas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu "dzīves un iepriekšējās darba un profesionālās pieredzes aprakstu" (CV) un izglītību apliecinošo dokumentu kopijas ar norādi “Pamatizglītības skolotājs” līdz 2020. gada 10. novembrim (ieskaitot): uz e-pastu brenguluskola@beverina.lv iesniegt personīgi Brenguļu sākumskolas administrācijā pa pastu uz adresi „Avotkalni”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Tālrunis informācijai: 29267815. Kontaktpersona: direktore Sandra Kaufmane. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Avotkalni, Brenguļi, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: Iesniegt CV un izgl.apliec.dok.kopijas uz brenguluskola@beverina.lv, vai pers.,vai pa pastu

Mūsu partneri