Valmieras Ziņas

Valmieras novadā turpina attīstīt valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru tīklu

Lasīšanas laiks: 3 min

Turpinot attīstīt publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidi un iedzīvotāju iespēju saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai, Valmieras novadā tiks izveidoti 12 jauni valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) 12 Valmieras novada bibliotēkās. Jau informējām, ka to lēma Valmieras novada pašvaldības dome 2023. gada 27. jūlija domes sēdē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Valsts pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem tuvāk dzīvesvietai ir nozīmīgs solis iekļaujošas sabiedrības veidošanā. Arī digitalizācijas laikmetā ir būtiski nodrošināt iedzīvotājiem klātienes konsultācijas un saskares punktus ar valsts iestāžu pakalpojumiem, nodrošinot atbalstu un informāciju e-pakalpojumu lietošanai.

Jaunus valsts un pašvaldības vienotos klientu apkalpošanas centrus (VPVKAC) veidos 12 Valmieras novada bibliotēkās:

 1. Sedas pilsētas bibliotēkā (adresē Skolas laukums 2, Seda, Valmieras nov., LV-4728);
 2. Burtnieku pagasta bibliotēkā (adresē Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov., LV-4206);
 3. Rencēnu pagasta 1.bibliotēkā (adresē Valmieras iela 13, Rencēni, Rencēnu pag., Valmieras nov., LV-4232);
 4. Plāņu pagasta Jaunklidža bibliotēkā (adresē “Saieta nams”, Jaunklidzis, Plāņu pag., Valmieras nov., LV-4727);
 5. Sēļu pagasta bibliotēkā (adresē “Sēļu muiža”, Sēļi, Sēļu pag., Valmieras nov., LV-4213);
 6. Dikļu pagasta bibliotēkā (adresē “Cielaviņa”, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov., LV-4223);
 7. Kauguru pagasta Mūrmuižas bibliotēkā (adresē “Stallis”, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224);
 8. Brenguļu pagasta bibliotēkā (adresē “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov., LV‑4245);
 9. Vaidavas pagasta bibliotēkā (adresē Skolas iela 1, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov., LV-4228);
 10. Zilākalna pagasta bibliotēkā (adresē Imanta iela 7, Zilaiskalns, Zilākalna pag., Valmieras nov., LV-4222).
 11. Bērzaines pagasta bibliotēkā (adresē “Pīlādži”, Bērzaines pag., Valmieras nov., LV-4208);
 12. Jeru pagasta bibliotēkā (adresē “Jeru skola”, Endzele, Jeru pag., Valmieras nov., LV‑4234).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotā komisija septembra sākumā izskatot pašvaldību, tostarp arī Valmieras novada pašvaldības, iesniegtos pieteikumus jaunu vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei, piešķīra Valsts budžeta dotāciju 71 288 EUR apmērā.

Papildu VARAM dotācijai Valmieras novada pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu 30% no VPVKAC izveides izdevumiem, kas sastāda 30 552 EUR kā arī 50% no VPVKAC uzturēšanas izdevumiem.

12 Valmieras novada bibliotēkās tiks iekārtotas datorizētas darba vietas darbiniekiem, kas nodrošinās attālinātu audiovizuālu komunikāciju un iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm, iegādātas nepieciešamās mēbeles, dokumentu kameras un biroja tehnika.

Klientu apkalpošanas uzlabošanai tiks iegādātas multifunkcionālās iekārtas, kā arī veikti vides un informācijas pieejamības nodrošināšanas pasākumi, kādi nepieciešami personām ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Klientu ērtībai iegādāti publiskas pieejamības datori,  kas aprīkoti ar kameru, mikrofonu, austiņām un skaļruņiem, kā arī nodrošināta brīvpieejas interneta ierīkošana klientu uzgaidāmajā telpā.

Katrā jaunajā klientu apkalpošanas centrā iedzīvotājiem būs pieejama datorizēta darba vieta, lai varētu elektroniski pieteikt pieejamos pakalpojumus, kā arī ir nodrošināts VPVKAC darbinieka atbalsts šo pakalpojumu pieteikšanā.

Pašvaldības līdzfinansējums jauno VPVKAC izveidei ir paredzēts 2023. gada budžetā un aprīkojuma iegāde jau ir uzsākta.   

Tāpat kā citviet, arī jaunajos klientu apkalpošanas centros iedzīvotāji varēs pieteikt pieprasītākos Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Lauksaimniecības datu centra, Valsts ieņēmumu dienesta un citu valsts iestāžu pakalpojumus “pilnvarotā e-asistenta” risinājumā, tas ir, pakalpojumu pēc klienta pilnvarojuma portālā Latvija.lv piesaka VPVKAC darbinieks. Atsevišķus pakalpojumus uz vietas būs iespējams pieteikt papīra formā, šādus pieteikumus VPVKAC darbinieks sistēmā nosūtīs atbildīgajai iestādei.  

Līdztekus ar teritoriālo VPVKAC pieejamību tiks  papildināts esošo VPVKAC pakalpojumu grozs – šobrīd VPVKAC apkalpo 13 iestādes, atbalstot 120 valsts pārvaldes pakalpojumu un pašvaldību pakalpojumu pieteikšanu. 

VPVKAC ir lielākais klientu apkalpošanas tīkls valstī, tajā var patstāvīgi vai ar VPVKAC darbinieka palīdzību pieteikt visus valsts pārvaldes portālā https://www.latvija.gov.lv pieejamos pakalpojumus, kā arī saņemt citas konsultācijas. 

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri