Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – lauku māja “Lantus”

Lasīšanas laiks: 3 min

Par lauku māju “Lantus” ir dzirdējis gandrīz katrs, kurš ir meklējis vietu Vidzemes pusē, kur ainaviskā un mierīgā lauku vidē svinēt kāzas vai atzīmēt kādus citus lielākus dzīves notikumus. “Kāzu šķūnis” var uzņemt līdz pat 100 viesiem, un, kas ir īpaši ekskluzīvi, šķūnis ir aprīkots ar profesionālu virtuves zonu. Tas ir jāapskata pašu acīm, līdz ar to – jābrauc ciemos!

Lauku mājā Bērzaines pagastā mūs sagaida saimnieks Māris Šternmanis ar sievu Ingunu, kā arī draudzīgā suņu meitene Džeta, kura pie saimniekiem nokļuvusi tikai pirms 10 dienām. Sarunu ar tūrisma uzņēmēju sākam ar stāstu par to, kāds ir bijis ceļš uz darbošanos lauku tūrismā. Lauku īpašums tika atgūts 1994. gadā, un sākumā tas kalpojis kā vieta, kur pašiem atbraukt un atpūsties brīvdienās un vasarās. Tā tas bijis līdz 2003. gadam, kad ceļā uz Rīgu pa radio dzirdējis reklāmu, ka Lauku atbalsta dienests aicina pieteikties lauku māju īpašniekus projektu īstenošanai. Neesot bijis divu domu – ir jāpiesakās! Projekts ticis atbalstīts, un tad ir bijis jāķeras pie darba. Trīs gadu laikā ar ļoti ievērojamiem ieguldījumiem ir tapis svinību komplekss. Strādājot ar šādu lielu un resursietilpīgu projektu, uzņēmējdarbības diversifikācija/ piedāvājuma dažādošana palīdzējusi izdzīvot krīzes apstākļos.

Kāzu sezona ir no maija līdz septembrim. Pārējā laikā lauku mājas viesmīlīgo kamīnzāli un viesu numuriņus izmanto gan korporatīvie klienti, gan nelielu svinību rīkotāji. Iecienīta atpūta ir lauku SPA – baļļa, pirts un baseins. Saimnieks Māris ir mācījies pirts skolā, kur iesaistīties piedāvājis draugs. Ar apgūtajām zinībām viņš lutina ģimeni un tuvākos draugus, aicinot tos uz pirts procedūrām.

Māris ir liels ceļotājs. Īpaši viņš uzteic Latgales viesmīlību un to praktizē lauku mājā “Lantus” – saimnieks ir nemanāms, bet atsaucīgs un visu redz. Klients ir jāsajūt, un kur vēl labāk var būt – atbrauc smaidīgi un priecīgi klienti, bet aizbrauc vēl smaidīgāki un vēl priecīgāki. Saimniekam patīk rīkot svētkus draugiem, bet galu galā izveidojas pasākums ar vērienu. Pāris gadus lauku sētā ir tikuši rīkoti Līgo svētku pasākumi, kas pulcējuši pat 400 viesu!

Lūgts raksturot savu viesi, saimnieks bilst, ka tas ir latvietis no Rīgas puses virs 30, kuram ir stabili ienākumi un laiks kvalitatīvi baudīt nopelnīto atpūtu. Nereti ierodas arī ārvalstu viesi, kas visbiežāk ir reizēs, kad precības notiek starp latvieti un ārzemnieku. Lauku SPA atpūtas iespējas izmanto tuvo kaimiņzemju viesi, kuri “Lantus” atrod caur Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības “Enter Gauja” un lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” mārketinga aktivitātēm. Vietējā tirgū uzņēmējs pats aktīvi domā par uzņēmuma atpazīstamību, lai gan atzīst, ka labi strādā reklāma “no mutes mutē”. Viesi novērtē lauku mājā saņemto pakalpojumu un nereti atgriežas atkārtoti. Saimnieks nebaidās no konkurences, bet aktīvi sadarbojas ar citiem uzņēmējiem, piemēram, Springšļu dzirnavām. Arī ar kaimiņiem ir ļoti labas attiecības, no kuriem nereti tiek saņemtas labas atsauksmes par pasākumu muzikālo noformējumu. Lauku sētas uzturēšanā iesaistās arī pieaugušie bērni, tāpat zālāja uzturēšanā palīdzība tiek lūgta kaimiņam. Laiku pa laikam rodas doma, ka vajadzētu algot dārznieci, jo saimniece viena vairs galā netiek ar arvien pieaugošo apstādījumu apjomu.

Sarunas noslēgumā, aicināts sniegt ceļavārdus, lauku tūrisma uzņēmējs, lauku mājas “Lantus” saimnieks Māris saka: ”Pirmkārt, nenobīties! Otrkārt, nevajag padoties, bet gan doties tālāk. Viegli nav, bet ja ir mērķis, agrāk vai vēlāk līdz mērķim nonāks”. Uzņēmējs atzīst, ka viņam vienmēr ir bijis plāns, bet viņš ir arī gājis uz risku, protams, izvērtējot un salāgojot potenciālos ieguvumus vai zaudējumus. Droši var teikt, ka Mārim Šternmanim piemīt gan uzņēmēja, gan arī viesmīlības gēns. Viņš atzīst – lai strādātu tūrismā, ir jāmīl cilvēki, bet nedrīkst aizmirst mīlēt arī sevi.

 Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstā būs iespējams iepazīties ar četrzvaigžņu viesnīcas “Wolmar” saimnieci un uzzināt par viņas tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāstu.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SOCIĀLO PEDAGOGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 10,53 stundu slodzi nedēļā (0,351 likmes). Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar Iestādes darbiniekiem, izglītojamiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 315,90 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 29.decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā karliena@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 27856005. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-29 Kontaktpersona: CV, piet vēst.un izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) juriskonsultu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • izvērtēt būvniecības dokumentāciju atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem lietu un saistību tiesību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem; • sagatavot atbilžu, administratīvo aktu un uzziņu projektus uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • atbilstoši Būvvaldes pilnvarojumam pārstāvēt Būvvaldi tiesā; • piedalīties Pašvaldības lēmumu, saistošo noteikumu un Būvvaldes iekšējo normatīvo aktu izstrādāšanā un sniegt ieteikumus par citu iestāžu sagatavoto ārējo normatīvo aktu projektiem; • sniegt juridiskas konsultācijas Būvvaldes darbiniekiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnēs; • vismaz 2 (divu) gadu darba pieredze specialitātē; • būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 970 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.,augst.izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:personals@valmierasnovads.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, 64207138.

Mūsu partneri