Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – lauku māja “Lantus”

Lasīšanas laiks: 3 min

Par lauku māju “Lantus” ir dzirdējis gandrīz katrs, kurš ir meklējis vietu Vidzemes pusē, kur ainaviskā un mierīgā lauku vidē svinēt kāzas vai atzīmēt kādus citus lielākus dzīves notikumus. “Kāzu šķūnis” var uzņemt līdz pat 100 viesiem, un, kas ir īpaši ekskluzīvi, šķūnis ir aprīkots ar profesionālu virtuves zonu. Tas ir jāapskata pašu acīm, līdz ar to – jābrauc ciemos!

Lauku mājā Bērzaines pagastā mūs sagaida saimnieks Māris Šternmanis ar sievu Ingunu, kā arī draudzīgā suņu meitene Džeta, kura pie saimniekiem nokļuvusi tikai pirms 10 dienām. Sarunu ar tūrisma uzņēmēju sākam ar stāstu par to, kāds ir bijis ceļš uz darbošanos lauku tūrismā. Lauku īpašums tika atgūts 1994. gadā, un sākumā tas kalpojis kā vieta, kur pašiem atbraukt un atpūsties brīvdienās un vasarās. Tā tas bijis līdz 2003. gadam, kad ceļā uz Rīgu pa radio dzirdējis reklāmu, ka Lauku atbalsta dienests aicina pieteikties lauku māju īpašniekus projektu īstenošanai. Neesot bijis divu domu – ir jāpiesakās! Projekts ticis atbalstīts, un tad ir bijis jāķeras pie darba. Trīs gadu laikā ar ļoti ievērojamiem ieguldījumiem ir tapis svinību komplekss. Strādājot ar šādu lielu un resursietilpīgu projektu, uzņēmējdarbības diversifikācija/ piedāvājuma dažādošana palīdzējusi izdzīvot krīzes apstākļos.

Kāzu sezona ir no maija līdz septembrim. Pārējā laikā lauku mājas viesmīlīgo kamīnzāli un viesu numuriņus izmanto gan korporatīvie klienti, gan nelielu svinību rīkotāji. Iecienīta atpūta ir lauku SPA – baļļa, pirts un baseins. Saimnieks Māris ir mācījies pirts skolā, kur iesaistīties piedāvājis draugs. Ar apgūtajām zinībām viņš lutina ģimeni un tuvākos draugus, aicinot tos uz pirts procedūrām.

Māris ir liels ceļotājs. Īpaši viņš uzteic Latgales viesmīlību un to praktizē lauku mājā “Lantus” – saimnieks ir nemanāms, bet atsaucīgs un visu redz. Klients ir jāsajūt, un kur vēl labāk var būt – atbrauc smaidīgi un priecīgi klienti, bet aizbrauc vēl smaidīgāki un vēl priecīgāki. Saimniekam patīk rīkot svētkus draugiem, bet galu galā izveidojas pasākums ar vērienu. Pāris gadus lauku sētā ir tikuši rīkoti Līgo svētku pasākumi, kas pulcējuši pat 400 viesu!

Lūgts raksturot savu viesi, saimnieks bilst, ka tas ir latvietis no Rīgas puses virs 30, kuram ir stabili ienākumi un laiks kvalitatīvi baudīt nopelnīto atpūtu. Nereti ierodas arī ārvalstu viesi, kas visbiežāk ir reizēs, kad precības notiek starp latvieti un ārzemnieku. Lauku SPA atpūtas iespējas izmanto tuvo kaimiņzemju viesi, kuri “Lantus” atrod caur Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības “Enter Gauja” un lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” mārketinga aktivitātēm. Vietējā tirgū uzņēmējs pats aktīvi domā par uzņēmuma atpazīstamību, lai gan atzīst, ka labi strādā reklāma “no mutes mutē”. Viesi novērtē lauku mājā saņemto pakalpojumu un nereti atgriežas atkārtoti. Saimnieks nebaidās no konkurences, bet aktīvi sadarbojas ar citiem uzņēmējiem, piemēram, Springšļu dzirnavām. Arī ar kaimiņiem ir ļoti labas attiecības, no kuriem nereti tiek saņemtas labas atsauksmes par pasākumu muzikālo noformējumu. Lauku sētas uzturēšanā iesaistās arī pieaugušie bērni, tāpat zālāja uzturēšanā palīdzība tiek lūgta kaimiņam. Laiku pa laikam rodas doma, ka vajadzētu algot dārznieci, jo saimniece viena vairs galā netiek ar arvien pieaugošo apstādījumu apjomu.

Sarunas noslēgumā, aicināts sniegt ceļavārdus, lauku tūrisma uzņēmējs, lauku mājas “Lantus” saimnieks Māris saka: ”Pirmkārt, nenobīties! Otrkārt, nevajag padoties, bet gan doties tālāk. Viegli nav, bet ja ir mērķis, agrāk vai vēlāk līdz mērķim nonāks”. Uzņēmējs atzīst, ka viņam vienmēr ir bijis plāns, bet viņš ir arī gājis uz risku, protams, izvērtējot un salāgojot potenciālos ieguvumus vai zaudējumus. Droši var teikt, ka Mārim Šternmanim piemīt gan uzņēmēja, gan arī viesmīlības gēns. Viņš atzīst – lai strādātu tūrismā, ir jāmīl cilvēki, bet nedrīkst aizmirst mīlēt arī sevi.

 Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstā būs iespējams iepazīties ar četrzvaigžņu viesnīcas “Wolmar” saimnieci un uzzināt par viņas tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāstu.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri