Valmieras Ziņas

Valmieras novada skolas starp līderiem Vidzemē digitālo mācību resursu izmantošanā

Lasīšanas laiks: 2 min

Digitālie mācību līdzekļi un tehnoloģijas izglītības procesā ir ienākuši uz visiem laikiem. Skolotāji arvien pilnveido savas digitālās prasmes, skolēni mācās informācijas tehnoloģijas izmantot jēgpilni. Sabiedrība Tilde ir apkopojusi datus par zinību resursa letonika.lv lietojumu 2021. gadā. Valmieras novada skolotāji un skolēni ir Vidzemes līderi šī digitālā mācību līdzekļa izmantojumā.  

Valmieras novadā ir 24 vispārējās izglītības iestādes. Aizvadītajā gadā resurss letonika.lv (www.letonika.lv) ir palīdzējis mācībās 14 Valmieras novada skolās. Visaktīvākā, ņemot vērā skolēnu skaitu, ir bijusi Valmieras Valsts ģimnāzija – skolas pedagogi un skolēni Letonikas resursus 2021. gadā ir izmantojuši vairāk nekā 22 800 reižu. Savukārt Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija šo resursu ir izmantojusi visbiežāk – 23 862 reizes. Kā trešā aktīvākā ir atzīmējama Rūjienas vidusskola. Savukārt Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola un Valmieras tehnikums ir starp aktīvākajiem resursa izmantotājiem Latvijas profesionālo izglītības iestāžu vidū. Letonika ir mācību līdzeklis, kas vairāk noder humanitāro mācību priekšmetu apguvei. Tādēļ īpaši ir jāuzteic šo skolu latviešu valodas un literatūras skolotāji un bibliotekāri, kuri ir pilnveidojuši digitālās prasmes un spējuši veiksmīgi integrēt digitālos resursus mācību procesā. Tas nebūtu iespējams bez skolas vai pašvaldības atbalsta, nodrošinot iespēju, ka arī humanitāro priekšmetu stundās un mājas uzdevumu veikšanā skolotāji un skolēni var piekļūt digitāliem tiešsaistes materiāliem.  

To, ka kvalitatīvs digitālais mācību saturs ir nepieciešams skolās, apstiprina arī dati par letonika.lv lietojumu: pagājušā gada laikā letonika.lv noderēja vairāk nekā 33 tūkstošiem skolotāju un skolēnu no 539 skolām visā Latvijā. Visvairāk tika pieprasīts tāds saturs kā daiļliteratūra, vārdnīcas, citi valodu resursi un dažādos formātos izmantojamas darba lapas. Īpaši latviešu valodas, literatūras un kultūrvēstures jomā.   

Letonika šogad ir papildinājusi mācību materiālu klāstu, piedāvājot jaunas iespējas – tostarp radot pirmos latviešu literatūras virtuālos asistentus. Tas noteikti palīdzēs daudziem skolotājiem vēl efektīvāk izmantot IKT mācību procesā. Mācīties ar tehnoloģiju palīdzību ir iespējams aizraujoši un jēgpilni!  

Sabiedrības “Tilde” veidotais zinību un mācību resurss letonika.lv ir uzticams avots ar plašu literatūras, valodu, vēstures, dabas un kultūras saturu. Tas ietver digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, latviešu literatūras pilnteksta bibliotēku un mācību materiālus.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU Galvenie darba pienākumi: • Vadīt un apkalpot traktortehniku • Uzturēt traktoru un tā iekārtas tehniskajā kārtībā • Veikt vispārējos ielu un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus Prasības: • Vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība • Traktortehnikas vadītāja apliecība • Pieredze traktortehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā • Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā Piedāvājam: • Darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • Pilnas slodzes darba laiku • Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • Pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • Bruto darba alga no EUR 1100 • Piemaksas par papildu/virsstundu un darbu svētku dienā Pieteikties līdz 2022.gada 24.augustam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 64207300 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-24 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv,

Mūsu partneri