Valmieras Ziņas

Valmieras novada pašvaldība aicina pieteikties skolotāju izglītības programmai “Misija: Pirmsskola” līdz 31. maijam

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada pašvaldība līdz 31. maijam aicina pieteikties skolotāju izglītības programmai “Misija: Pirmsskola”, ko jau šovasar uzsāks īstenot nodibinājums “Iespējamā misija”, bet rudenī jaunie skolotāji sāks strādāt Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienībā – pirmsskolas izglītības grupās “Varavīksne”. Dalība izglītības programmā ir iespēja iegūt augstas kvalitātes izglītību, attīstīt savas līderības prasmes, veidot karjeru izglītības jomā un iegūt darbu ar jēgu, kļūstot par pirmo skolotāju bērniem un iedvesmojot viņus mācīties un iepazīt pasauli, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienībā – pirmsskolas izglītības grupās “Varavīksne” – noslēgumam tuvojas pārbūves darbi, kā rezultātā būs radītas papildu vietas vairāk nekā 100 bērnu izglītošanai, tādēļ jaunu pirmsskolas pedagogu piesaiste izglītības iestādei šobrīd ir ļoti aktuāls jautājums. Kā stāsta Andrejs Gluhovs, Valmieras 2. vidusskolas direktors, jaunajiem skolotājiem būs iespēja strādāt modernā un estētiskā vidē, kur, pedagogiem īstenojot progresīvas mācību formas un metodes, audzēkņu attīstību un izaugsmi sekmēs daudzveidīgs nodarbību un interešu pulciņu piedāvājums, piemēram, īpaši pirmsskolas vecuma bērniem paredzētajos dabaszinātņu, valodu un Montesori kabinetos. 

Dalība izglītības programmā, kas noritēs divus gadus un kuras vērtība ir 15 000 eiro, jaunajiem skolotājiem ir bez maksas, turklāt mācību laikā dalībnieki saņems stipendiju 300 eiro apmērā, kas tiks izmaksāta papildus darba algai pirmsskolā, ņemot vērā to, ka mācības notiek vienlaikus ar darbu pirmsskolā. Visas mācību programmas laikā tiek nodrošināts profesionāls atbalsts – izaugsmes kurators un mentors, kuri sniegs ikdienas atbalstu gan mācību laikā izglītības programmā, gan darba vidē pirmsskolā. 

Lai pieteiktos programmai “Misija: Pirmsskola”, līdz 31. maijam jāaizpilda pieteikuma anketa vietnē www.iespejamamisija.lv. 

Par dalībnieku programmā “Misija: Pirmsskola” var kļūt ikviens, kam jau ir iegūts bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vai šobrīd ir pēdējā kursa students) ar augstiem mācību sasniegumiem, kam piemīt līdera potenciāls, mērķtiecība, teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes un motivācija līdzdalībai programmā.

Kandidātu atbilstība dalībai programmā tiks novērtēta “Iespējamās misijas” atlases procesā, kurā tiek izvērtētas kandidāta kompetences trīs aspektos – orientācija uz cilvēku, orientācija uz izaugsmi un orientācija uz risinājumu. Īpaši būtiskas ir kandidāta refleksijas prasmes jebšu spēja analizēt savu rīcību, saskatīt, kas izdevies un kur turpmāk nepieciešami uzlabojumi, kā arī pārliecība, ka katrs bērns var sasniegt savu potenciālu. Šī pārliecība, motivācija un sākotnējās kompetences ir ļoti būtiskas, ļaus dalībniekam efektīvi attīstīt sevi profesionāli piesātinātajā projekta norises laikā un pierādīt sevi kā lielisku skolotāju un līderi pirmsskolā.

Līderības attīstības programma “Misija: Pirmsskola” ir “Iespējamās misijas” 15 gadu darbības gados attīstīta darba vidē balstīta izglītības programma, kuras mērķis ir attīstīt dalībnieku līderības prasmes, lai viņi kļūtu par profesionāliem pirmsskolas skolotājiem – pārmaiņu vēstnešiem un radītu pozitīvu ietekmi bērnu dzīvē, kā arī apgūtu līderības prasmes ilgtspējīgas ietekmes radīšanai izglītībā. Līderības attīstības programma “Misija: Pirmsskola” ir veidota un tiek nepārtraukti pilnveidota, ņemot vērā starptautiskās organizācijas Teach for All pieredzi, kuras biedrs ir “Iespējamā misija”, un starptautiskus pētījumus.

Plašāka informācija un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem atrodamas “Iespējamās misijas” tīmekļa vietnē www.iespejamamisija.lv.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri