Valmieras Ziņas

Valmieras novada izglītības iestādēs nākamajam mācību gadam vakantas vairāk nekā simts pedagogu slodzes

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādēs nākamajam mācību gadam ir vakantas 114 pedagogu likmes, 16. maija Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas izbraukuma sēdē Valmierā informēja pašvaldības vadītājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Politiķis uzsvēra, ka šos datus pašvaldības Izglītības pārvalde apkopojusi februāra beigās. Skolu direktori meklējot trūkstošos pedagogus un patlaban situācija jau esot nedaudz uzlabojusies.

Valmieras novada pirmsskolas izglītības iestādēs ir vakantas 25,75 skolotāju likmes, 7,025 mūzikas skolotāju likmes, 3,625 sporta skolotāju likmes un 2,5 pirmsskolas metodiķa likmes. Baiks informēja, ka pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar nodibinājumu “Iespējamā misija” par pirmsskolas pedagogu piesaisti un sagatavošanu darbam.

Patlaban novadā ir vakantas 8,95 izglītības psihologu likmes, 5,82 speciālo pedagogu likmes, 5,118 logopēdu likmes, 14,86 pedagogu palīgu likmes. Pašvaldības vadītājs aktualizēja jautājumu par to, ka psihologi un sociālie pedagogi darbu skolās iemainījuši pret darbu deinstitucionalizācijas projektā, kur ir augstāks atalgojums. Risinot problēmu sociālajā sektorā, ir radīta problēma izglītības sektora, kas arī ir ļoti svarīga, lai agrīni sniegtu palīdzību tiem bērniem, kuriem tas ir nepieciešams, piebilda Baiks.

Tāpat vairākas vakances ir sākumskolas, latviešu valodas un literatūras, angļu, vācu un citu valodu skolotāju vidū. Nākamajam mācību gadam brīvas ir 3,16 matemātikas skolotāju likmes, 2,25 fizikas skolotāju likmes, 2,794 datorikas skolotāju likmes, 0,83 ķīmijas skolotāju likmes, 1,89 bioloģijas skolotāju likmes, kā arī trūkst citu mācību priekšmetu skolotāju. Pašvaldības vadītājs saskaita izaicinājumu, kā mazajās skolās varēs nodrošināt pedagogus nelielām likmēm.

Baiks informēja, ka šajā mācību gadā uz Valmieras izglītības iestādēm ierodas 1300 bērni, kuri nedzīvo Valmierā. Kā piemēru viņš minēja Burtnieku un Matīšu pamatskolas, kas viena no otras atrodas salīdzinoši netālu un varētu tikt apvienotas, taču šāda ieceri vecāki neatbalsta, tā vietā bērnus vedīs uz skolām Valmierā.

Mērs norādīja, ka Valmierā no tuvākas un tālākas apkārtnes katru dienu iebrauc 7000 cilvēku strādāt un kopā ar viņiem uz skolām Valmierā dodas arī bērni. Pašvaldības aprēķini liecina, ka gadījumā, ja novadā slēdz salīdzinoši nelielas pamatskolas, uz Valmieru ir jāved vēl 247 7.-9.klašu skolēni, kas nozīmē, ka pilsētā ir jābūvē jauna skola.

Sakārtojot skolu tīklu, Valmieras novadā panākta vienošanās, ka sākumskolā jābūt vismaz 60 skolēniem, pamatskolā – vismaz 90 skolēniem. Turklāt skolām tiek pievienotas arī pirmsskolas izglītības iestādes.

Baiks rosināja Saeimas deputātus pārskatīt normatīvu prasības mācību telpām, kas liedz ierīkot izglītības iestādes esošajās telpās. Kā piemēru viņš minēja bērnudārza rekonstrukciju, kuras laikā divas grupas bērnu mācījās pielāgotās telpās un to varētu darīt arī turpmāk, taču telpas neatbilst valdības noteiktajām prasībām, piemēram, gaitenis ir par desmit centimetriem šaurāks, arī kāpņu pakāpiens nav atbilstošs. “Tas nozīmē, ka mums šī ēka ir pilnībā jāpārbūvē, lai atbilstu visām prasībām, bet tas nozīmē lielus izdevumus pašvaldībai,” secināja Baiks.

Izglītības pārvalžu vadītāji pēc pieredzes apmaiņas vizītes Somijā, secinājuši, ka Latvijā īstenotā iekļaujošā izglītība esot tīrākā fikcija, tādēļ deputāti jau tuvākajā laikā plāno sasaukt Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi par iekļaujošās izglītības jautājumiem.

Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas izbraukuma sēdē deputāti tika iepazīstināti arī ar Vidzemes Augstskolas darbības virzieniem.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri