Valmieras Ziņas

Valmieras “Lidl” taromātā pērn novada senioru atbalstam ziedoti vairāk nekā 1,5 tūkstoši eiro

Lasīšanas laiks: 3 min

2023. gadā Latvijas iedzīvotāji un arī valmierieši turpināja aktīvi iesaistīties taras depozīta ziedošanas projektā “Vecums nav vientulība”, kuru “Lidl” īsteno sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību (LSA). Pērn Valmieras “Lidl” veikalā reģiona vientuļo senioru atbalstam ziedoti 1688,80 eiro, kas ir trešā lielākā vienā pilsētā ziedotā summa ārpus Rīgas portālu “Valmieras Ziņas” informēja Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” Sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Kaklautiņa.

Šie līdzekļi Samariešu apvienībai 2023. gadā ļāvuši palīdzēt 55 novada vientuļajiem un aprūpējamiem senioriem, jo “Lidl” taromātos ziedotie līdzekļi tiek izmantoti pēc reģionālā principa – tā, lai ziedojumus no konkrētā veikala saņem apkārtējā reģiona sirmgalvji, ziedotāju novadnieki.

Kopumā Latvijā visos “Lidl” veikalu taromātos pērn šim projektam ziedoti vairāk nekā 300 tūkstoši taras vienību, tādējādi savācot gandrīz 31 tūkstoti eiro, kas LSA ļāvis palīdzēt gandrīz tūkstotim Latvijas vientuļo un maznodrošināto senioru, iepriecinot ar ikdienā nepieciešamajām higiēnas precēm, pārtiku, sadzīves precēm, kā arī sniedzot pamata aprūpes pakalpojumus izbraukumā.

“Kas lielākajai daļai no mums ir pašsaprotama ērtība, tas šiem senioriem ir mazais sapnis – par jaunu segu, palagu, tējkannu, putekļu sūcēju, pannu vai vienkārši saldumiņu pie tējas. Mūsu labdarības projektam ziedotos līdzekļus pilnībā izmantojam šo mazo sapņu piepildīšanai, uzlabojot sirmgalvju dzīves kvalitāti un dāvājot rūpes un sajūtu, ka viņi nav aizmirsti. Pieaugot ziedotāju atbalstam, varam sarūpēt arī ļoti nepieciešamo mazo sadzīves tehniku un palīglīdzekļus un, kas ne mazāk svarīgi – vairāk apciemojumu un socializēšanās aktivitātes. Piemēram, Jelgavas novadā sarīkojām Senioru dienai veltītu sanākšanu ar svētku galdu. Esam ļoti pateicīgi visiem cilvēkiem, kas ziedo un izrāda rūpes par vientuļajiem sirmgalvjiem mūsu vidū,” stāsta Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības vadītājs.

“Ziedojums, izmantojot taromātu, ir jauna prakse Latvijā un brīnišķīga iespēja vienlaikus izdarīt divus labus darbus – parūpēties par to, lai tara nonāk pārstrādē un vienkāršā veidā ziedot cēlam mērķim. Tādēļ 2022. gada 15. septembrī “Lidl” uzsāka sadarbību ar LSA, kļūstot par pirmo mazumtirgotāju Latvijā, kurš sniedza iedzīvotājiem iespēju ziedot taromātos saņemto depozīta maksu labdarības mērķiem,” stāsta “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana.

Viņa uzsver, ka cilvēku iesaiste labdarības iniciatīvā “Lai vecums nav vientulība” gada laikā ir bijusi noturīga. “Tas ir ļoti būtiski un nozīmē, ka vientuļie vecāka gadagājuma cilvēki, par kuriem rūpi tur samarieši, šo gadu pavadīja kaut mazliet laimīgāki. To izdevies sasniegt ar 26 veikalu taromātiem Latvijā, un mēs ticam, ka līdz ar jaunu veikalu parādīšanos šajā gadā ziedoto līdzekļu būs vēl vairāk,” saka “Lidl” pārstāve.

Ziedoto līdzekļu apjoma ziņā iedzīvotāji bijuši īpaši atbalstoši 2023. gada decembrī, kad ar depozīta sistēmu labdarībai ziedots par trešdaļu vairāk kā vidēji citos mēnešos.

Ziedot depozīta maksu LSA aprūpēto vientuļo senioru atbalstam ir pavisam vienkārši – nododot savu tukšo taru visos “Lidl” veikalu taromātos, naudas izmaksas iespējas vietā uz ekrāna jāizvēlas podziņa “Ziedot”. LSA projekts “Vecums nav vientulība” automātiski saņems šo summu, kas tiks izmantota konkrētā reģiona senioru atbalstam.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri