Valmieras Ziņas

Valmieras lauku konsultāciju birojs aicina pavasara pieredzes apmaiņas braucienā uz Poliju

Pērn mūsu lauku uzņēmējiem organizējām pieredzes apmaiņas programmu Polijā, Krakovas apgabalā. Saņēmuši labas atsauksmes un ierosmes, šajā pavasarī gribam aicināt visus interesentu iepazīties ar labākajiem Poznaņas apkārtnes lauku uzņēmumiem. 

Mūsu partneri programmas sagatavošanā ir Suļehovas Lauksaimniecības konsultāciju centrs. Poļu konsultanti mums piedāvā iegūt pieredzi un padziļinātas zināšanas divās nozarēs. Pirmā ir “Inovatīvas metodes gaļas liellopu audzēšanā, kuras mērķis ir augstas kvalitātes zīmola produkta ražošana”. Mēs apmeklēsim labākos liellopu gaļas ražotājus Poznaņas apgabalā. Otra pieredzes pasākumu daļa tiks veltīta piena lopkopības saimniecību apmeklējumam. Viena no nozares efektivitātes kāpināšanas iespējām ir atrast un izmantot visas rezerves rupjās lopbarības kvalitātes un kvantitātes uzlabošanai. Suļehovas konsultāciju centra speciālisti ir sagatavojuši pieredzes programmu divās paraugsaimniecībās.

Mēs apmeklēsim vienu no vadošajām piensaimniecībām Polijā. Tā apsaimnieko aptuveni 3700 ha. Ir ieguvuši prestižo “Fair Play Enterprise” sertifikātu par ieguldījumu kooperācijas attīstībā un prasmīgo sadarbību ar biznesa partneriem. Uzņēmums daudzus gadus piedalās Polijas un citu ES valstu dzīvnieku izstādēs, kur iegūtas vadošās vietas. Uzņēmuma galvenie ražošanas veidi ir šķirnes dzīvnieku audzēšana: piena ražošana, vaislas materiāla ieguve un pārdošana –(vaislas buļļi un šķirnes teļi) cūkkopība, liellopu gaļas ražošana. Mēs iegūsim vērtīgu pieredzi un salīdzinājumus par Holšteinas piena lopu un Limuzin gaļas lopu produktivitāti Polijā un iespējamos produktivitātes kāpinājumu risinājumus pie mums Latvijā. Mēs apmeklēsim arī Simentāles lopu šķirnes saimniecību. Uzņēmējs pans Dariusz Matkowski dalīsies pieredzē par savu darbu , kuram ir papildus apgrūtinājumi jo  saimniecība  atrodas Nacionālā parka “Ujście Warty” buferzonā. Iegūsim vērtīgu pieredzi dabu saudzējošas saimniekošanas jomā.

Savukārt Zbigņeva Kološica un Kšištofa Pulkovska saimniecībā ar augstiem ražības rādītājiem audzē Limusin un Blonde d Aqutaine šķirnes lopus. Daudzi šajā saimniecībā izaudzētie dzīvnieki ir šķirņu čempioni – tiem pieder ievērojams daudzums izstāžu godalgu un gods tik sauktiem par šķirnes etalonu!

Aicinu interesentus iegūt šo vērtīgo pieredzi!

Lai iepazītu Poznaņas apgabalu, esam ieplānojuši arī skaistāko dabas objektu apmeklējumu, atpūtu baseinos un iepazīšanos ar Poznaņu, pilsētu, kas 10 gs. vidū bija Polijas valsts galvaspilsēta un līdz pat šim laikam ir ievērojams kultūras un sabiedrisko procesu centrs.

Pasākuma norises laiks ir maija otrā nedēļa. Plašāku informāciju sniegsim pa telefonu 29188612.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri