Valmieras Ziņas

Valmieras kinoteātrī “Gaisma” skatītāji tiekas ar filmas “Tabu” radošo komandu

Lasīšanas laiks: 3 min

Vakar, 1.decembrī, Valmieras kinoteātris “Gaisma”/“3D Cinema” bija skatītāju pilns, protams, cik nu ļauj Covid ierobežojumi attiecībā uz 2 metru distanci… Grūti spriest, vai lielo interesi radīja pati komēdija, tikšanās ar radošo komandu vai abi faktori kopā. Katrā ziņā filmas režisors Andrejs Ēķis atzina, ka viņam tikšanās ar valmieriešiem vienmēr ir gaidīta un sagādā patiesu prieku.

Uz tikšanos ar interesentiem bija ieradies ne tikai pats režisors, bet arī modele un aktrise Māra Sleja, Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrise Klinta Reinholde, bet visus pieteica bijušais VDT, nu jau Dailes teātra aktieris Imants Strads.

Sen neņemu par pilnu interneta komentārus, taču reizēm palasu, lai zinātu, ko citi domā. Mjā, Ēķis ir lūriķis, kuram patīk vērot plikos aktierus, viņa filmas ir stulbas, un “normāls cilvēks tādas neskatās”, stulbi ir arī skatītāji, jo “kurš normāls cilvēks sērgas laikā iet uz kinoteātriem?”. Nu ko lai saka… Skatītāju daudzums gan 1.decembra vakarā, gan uz Andreja Ēķa iepriekšējo gadu filmām “Klases salidojums” un “Klases salidojums 2” liecina par pretējo.

Tikšanās notiek pirms filmas, tāpēc skatītājiem jautājumu vēl nav. Režisors sarunu sāk ar statistiku – Latvijā apmēram 53% pāru šķiras. Kāpēc? Viņš aizdomājies par to, ko darīt, lai šie procenti samazinātos.

Ja kāds atnācis redzēt plikumus, tad filma nav par to! Nevajag man uzkarināt birku par seksu! Svarīgākais ir savstarpēji izrunāties, atklāt savus sapņus un vēlmes. Jā, man patīk provokācija, bet dzīvē notiek simts reizes trakāk nekā filmās! Nevar būt tikai pareizi vai tikai nepareizi. Padomju laikā par to nerunāja, bet priekšstati mainās. Galvenais – nekad nevienu nenosodiet!

Gan režisors, gan aktrise Klinta uzskata, ka jaunā paaudze ir daudz atvērtāka šīm sarunām. Klinta gan atzīst, ka reizēm bijis mulsinoši, tomēr viņa var brīvi runāt par šīm tabu tēmām. Klintai grūtākais bija iemācīties zīmju valodu, jo filmā viņas atveidotā Monika strādā videocentrā, kur noris seksuāla rakstura saruna ar nedzirdīgo Mārtiņu. Lai gan Klinta nedzirdīgo alfabētu jau pratusi iepriekš, nācies intensīvi vēl pusotru mēnesi mācīties zīmju valodu, jo gribējās, lai viss ir kvalitatīvi, pa īstam!

Māra Sleja atzīst, ka ar Ēķi rīvēšanās pozitīvā nozīmē bijusi visu filmēšanās laiku, bet viņa ir pateicīga režisoram par doto iespēju un pieredzi.

Andrejs Ēķis filmu aizsūtījis arī uz Ukrainu, kur latviešu aktrises atzinīgi novērtētas: “Какие y вас kpacивые девушки!” (Kādas pie jums skaistas meitenes!).

Jāteic, ka filmā piedalās ne tikai jaunas un skaistas, bet arī ļoti talantīgas aktrises un aktieri: Zane Daudziņa, Mirdza Martinsone, Kaspars Gods, Pēteris Gaudiņš, Uldis Anže, Jurijs Djakonovs un citi.  Nelielās epizodēs redzams arī VDT aktieris Januss Johansons un pat slavenais kardiologs Andrejs Ērglis! Filmas pāru attiecības, samezglojumus un kulminācijas brīžus lieliski papildina Riharda Zaļupes mūzika.

Filmas sižetu veido attiecības starp pieciem pāriem. Lai gan viens otru mīļi uzrunā par kaķīti, peļukiņu, kurmīti un eņģelīti, ikdienas rutīnā bieži vien netiek sadzirdēti un saprasti. Tiek spēlētas gan lomu spēles, gan rasts risinājums, kā nonākt līdz orgasmam un palikt stāvoklī, tiek parādīta gan sievas mūžīgā zāģēšana, gan vīriešu kurlums – domāju, katrs filmā atradīs un ieraudzīs kādu sev svarīgu niansi. Lai arī filmas žanrs (komēdija) un treileris liek domāt, ka šī būs filma, kur kārtīgi izsmieties, būtībā filmas saturs ir daudz dziļāks un nopietnāks. Ja vien mēs paši gribam saskatīt, sadzirdēt un risināt savas problēmas…

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri