Valmieras Ziņas

Valmieras jaunieši pauž ideju par parka izveidi pie Gaujas

Straujiem soļiem tuvojas pašvaldību vēlēšanas, kas notiks 5. jūnijā. Līdz ar pašvaldību vēlēšanām iedzīvotāji aktīvāk pauž viedokli par to, kādas problēmas būtu jārisina un kādas idejas jārealizē jaunajai Valmieras novada domei.

Pirms nedēļas portālā “Valmieras Ziņas” publicētajā rakstā Valmieras iedzīvotājiem tika jautāts, kādas ir tās problēmas, kas viņuprāt jaunajai Valmieras novada domei būtu jārisina turpmāko četru gadu laikā. Iedzīvotāji minēja dažādus aktuālos jautājumus – sporta infrastruktūras attīstību, estrādes pārbūvi un ielu pārbūvi, tomēr liela daļa jauniešu uzsvēra, ka Valmierā ir nepieciešams izveidot parkus. Jauniešiem arī tika sīkāk jautāts par to, kādas ir viņu idejas saistībā ar parku izveidi Valmierā.

Valmierā ir divi lielie parki – Jāņparks un Vecpuišu parks, tomēr, aprunājoties ar jaunietēm, kurām vēlme pēc jauna parka izveides ir liela, atzīst, ka šie parki nav piemēroti pikniku rīkošanai vai vienkāršai klusuma baudīšanai. ”Jā, šajos parkos ir iespējams pastaigāties un apsēsties, baudot labos laika apstākļus, tomēr man ļoti gribētos, lai Valmierā tiktu izveidots parks, kuros ir iespēja apsēsties zālienā, piknikojot un čalojot. Šajos divos jau esošajos parkos nevar baudīt šādas vēlmes,” atzīst Valmierā dzīvojošā jauniete Anna.

Vecpuišu parks un Jāņparks atrodas blakus Rīgas ielai, kur notiek aktīva satiksme, kas neļauj izbaudīt mieru un klusumu. Jaunietēm tika jautāts, kur viņuprāt parks varētu tikt izveidots un ideja ir: ”No Daliņa stadiona ir ietve, kas ved uz estrādi. Starp šo ietvi un Krācītēm ir mežs, kurš ir piesārņots, tajā bieži vien sastopami bezpajumtnieki. Manuprāt, sakopjot šo un izveidojot tur nogāzīti ar skaistu zālienu, tā būtu perfekta vieta, kur doties piknikos, baudot skaisto skatu,” ierosina jauniete Katrīna.

Lai gan Valmierā Atpūtas parkā ir izbūvēta skatu terase, kas paver skatu uz Gauju, jaunietes teic, ka tā bieži vien kalpo vairāk kā jauniešu izklaides vieta, nevis atpūtas vieta skatu baudīšanai. Runājot par parka izveidi, nav garantijas, ka šāda veida parks tiktu izmantots piknikošanai un citāda veida atpūtai. Tomēr jaunietes uzsver, ka šāda parka izveide būtu kaut kas atšķirīgs no jau esošajiem parkiem – vieta, kur izbaudīt pilsētas klusumu un Gaujas skaistumu.

“Es ceru, ka jaunā Valmieras novada dome par šādu ideju padomās un to realizēs,” teic viena no jaunietēm. Ir patīkami apzināties, ka jauniešiem ir svarīga sava novada un pilsētas attīstība tūrisma jomā. Šāda parka izveide būtu ne tikai ieguvums Valmieras iedzīvotājiem, bet arī pilsētas viesiem, baudot atpūtu ainaviskā vietā pie Gaujas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri