Valmieras Ziņas

Pašvaldību vēlēšanas: Valmieras iedzīvotāju politiskā aktivitāte un vīzija turpmāko četru gadu laikā

Lasīšanas laiks: 3 min

2021.gada 5. jūnijā Latvijā norisināsies pašvaldību vēlēšanas. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, šajās būs ievērojami mazāks vietvaru un ievēlamo deputātu skaits. Šī gada Administratīvi teritoriālā reforma paredz, ka Latvijā būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā. Viena no jaunizveidotajām pašvaldībām būs Valmieras novads, apvienojot Valmieras pilsētu un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadus ar administratīvo centru Valmierā. Lai uzzinātu vai Valmieras iedzīvotāji piedalīsies pašvaldību vēlēšanās un kas ir tās lietas, kas, viņuprāt, jaunajai Valmieras novada domei būtu jāuzlabo turpmākajos četros gados, tika aptaujāts neliels skaits Valmierā dzīvojošo.

Gandrīz visi aptaujātie Valmieras iedzīvotāji atzīst, ka noteikti dosies uz vēlēšanām un atdos savu balsi kādam no kandidātiem. Aptaujāto vidū ir arī jauniete, kura vēl nav līdz galam izlēmusi par došanos vēlēt: ”Par piedalīšanos vēl neesmu domājusi, jo līdz šim nav sanācis sekot līdzi šiem notikumiem. Ja sanāks laiks apskatīt sarakstus, tad nobalsošu, bet šobrīd par to nesatraucos.”

Viena no aptaujātajām min arī iemeslu, kāpēc viņai būtu jādodas un jāpiedalās pašvaldību vēlēšanās: ”Es došos uz vēlēšanām, jo tas ir manis kā Valmieras iedzīvotājas interesēs, un mans pienākums ir piedalīties vēlēšanās kā apzinīgam pilsonim, jo uzskatu, ka katram iedzīvotājam ir jābūt pilsoniski aktīvam, lai pastāvētu par savām interesēm.”

Visi aptaujātie ir vienbalsīgās domās par to, kāpēc ir jāpiedalās pašvaldību vēlēšanās. Tas ir katra patriotiska pilsoņa pienākums. Iedzīvotājiem ir iespēja būt pilsoniski aktīviem, lai sasniegtu sevis, kā Valmieras iedzīvotāja, intereses. ”Es uzskatu, ka katram iedzīvotājam ir jāatdod sava balss par cilvēkiem, kuriem tie vēlas uzticēt sava novada vadību,” min viena no Valmieras iedzīvotājām.

Iedzīvotājiem tika jautāts arī par to, vai viņi jau ir izvēlējušies savu favorītu, kuram tiks atdota balss:

”Vēl neesmu izvēlējusies savu favorītu, par ko balsošu, bet parasti pirms vēlēšanām sekoju līdzi tam, kādi ir kandidātu galvenie plāni un solījumi.”

”Apmēram esmu izvēlējies, par ko balsošu, tomēr mazums, kas var notikt, un mana šī brīža izvēle var mainīties.”

”Man pašlaik nav noteikts favorīts. Es parasti pirms pašvaldību vēlēšanām ar informāciju iepazīstos dienu vai divas pirms, un tad izvēlos, par ko es vēlēšu. Pārlasu kandidātu plānus un tad arī izdaru savu izvēli.”

Iedzīvotājiem ir svarīgi, lai jaunievēlētā novada dome darbotos iedzīvotāju interesēs. Tika jautāts arī par to, kādas ir viņuprāt galvenās problēmas, kuras būtu jārisina jaunajai Valmieras novada domei turpmākajos četros gados:

”Valmierā ir ļoti daudz vietu, kur varētu ierīkot parkus. Cilvēkiem būtu jārada iespēja uz tiem iet pastaigāties un pasēdēt. Manuprāt, šis būtu ļoti jauki, lai varētu rīkot piknikus. Jā, Valmierā ir divi parki – Vecpuišu un Jāņparks, tomēr šajos parkos nerodas patīkamas sajūtas, lai pasēdētu vai piknikotu.”

”Pat nezinu, ko vajadzētu mainīt. Līdz šim mani ļoti ir apmierinājis līdzšinējā sasaukuma darbs. Runājot par sporta infrastruktūru un neskatoties uz to, ka jaunajam stadionam tiks veidota manēža, ir vajadzīga vieta, kur sportistiem trenēties un būt neatkarīgiem no laikapstākļiem. Ir skaidrs, ka Covid-19 pandēmijas dēļ vēl ilgi visa grupa nevarēs trenēties iekštelpās.”

”Uzskatu, ka cītīgāk būtu jāstrādā pie ielu segumiem. Arī estrādes rekonstrukcija būtu nepieciešama, varbūt pat pārbūve citā vietā.”

Valmieras dažādu paaudžu iedzīvotāji ir politiski aktīvi un plāno piedalīties 2021. gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanās. Būt pilsoniski aktīvam ir katra iedzīvotāja interesēs, lai jaunizveidotais novads tiktu nodots drošās rokās radoši domājošiem cilvēkiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mācību projektu speciālists (profesiju klasifikatora kods 2424 02)  uz noteiktu laiku (līdz 2025.gada 31.maijam) Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1200 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Tavā pārziņā būs: Sagatavot pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības) programmas ievietošanai e-apmācību platformā Nodrošināt metodisko palīdzību e - apmācību platformā pieaugušo izglītības procesā iesaistītajiem Inovatīvu apmācības metožu ieviešana iesaistīto darbinieku darbā Plānot un veikt izglītības iestādes pieaugušo izglītības programmu satura ievietošanu e -apmācību platformā Nodrošināt pieaugušo izglītības programmu īstenošanu e-apmācību vidē Tev nepieciešams : Pirmā līmeņa augstākā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams IT, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā) Pieredze e-apmācību vai līdzīgas sistēmas/ platformas administrēšanā Teicamas prasmes darbā ar biroja tehniku, MS Office programmām un vizuālā materiāla apstrādes programmām (vizualizācijas, video) Zināšanas par interaktīvā e-apmācību vizuālā satura veidošanu un noformēšanu Redaktora prasmes saturam latviešu valodā Atbildības sajūta un precizitāte, ļoti labas organizatora prasmes un komunikācijas spējas Elastība, spēja uzņemties iniciatīvu savas kompetences ietvaros, strādāt individuāli un komandā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Ļoti labas angļu valodas zināšanas Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva T:28656012 Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Var pievienot arī sociālo tīklu saites, ja tur redzams Jūsu radīts saturs. Pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mācību projektu speciālists” līdz 2023.gada 10.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: MĀCĪBU PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: Dace Careva

Mūsu partneri