Valmieras Ziņas

Valmieras ielu uzturēšanai samazina sāls daudzumu, taču pilnībā atteikties no tā pašvaldība nesteidz

Jau informējām, ka Nacionālās Apvienības (NA) Valmieras nodaļas vadītājs un 13.Saeimas deputāts Romāns Naudiņš vērsās ar iesniegumu un aicinājumu Valmieras pilsētas domei un domes priekšsēdētājam Jānim Baikam atteikties divu gadu laikā no sāls maisījuma kā pretslīdes materiāla izmantošanas pilsētas ielās, bet jau šajā 2018/2019.gada ziemā no tā atteikties Rīgas ielā, Brīvības ielā, Tērbatas ielā, Jāņa Daliņa ielā un Stacijas ielā. 

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par šo ierosinājumu, portāls “Valmieras Ziņas” rīkoja lasītāju aptauju. No 832 dalībniekiem 690 atbalstīja iniciatīvu atteikties no sāls lietošanas ielu uzturēšanā, 110 bija pret, bet 32 balsotājiem nebija viedokļa par šo jautājumu.

Ņemot vērā lasītāju balsojumu, arī  mēs vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībā, lai uzzinātu, kādas ir iespējas atteikties no sāls lietošanas ielu uzturēšanā ziemas periodā.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldība ir atbildīga par ielu uzturēšanu Valmieras administratīvajā teritorijā. Pašvaldības atbildību regulē likums “Par pašvaldībām”, ielu uzturēšanā – likums “Par autoceļiem”. Latvijā ir tiesvedības prakse, kur tiek vērtēta ceļu uzturētāja atbildība par ielu uzturēšanas kvalitāti.

Tādēļ jautājums par ielu uzturēšanas praksi būtu risināms valsts mērogā, no Vides un reģionālās attīstības ministrijas saņemot vadlīnijas par ielu uzturēšanā pielietojamām metodēm.

Ņemot vērā atbildību, Valmieras pilsētas pašvaldības ielu un ietvju uzturēšanas galvenais princips ir visu satiksmes dalībnieku drošība, vienlaikus rūpējoties par vides aizsardzību.

Lai samazinātu ielu pretslīdes apstrādē izmantotā sāls daudzumu, Valmierā jau šoziem pastiprināta uzmanība tika pievērsta ielu un ietvju apstrādē izmantotā sāls dozētai izlietošanai un summārā izlietojuma samazinājumam.

Snigšanas gadījumā ielu virsma vispirms tika attīrīta no uzsnigušā sniega. Sāls tika izmantots tikai kā pretslīdes materiāls, kas efektīvi iedarbojas intensīvas automašīnu satiksmes rezultātā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, lai samazinātu izmantotā sāls daudzumu, ietvju apstrādē tas tika izmantots tikai laikā, kad veidojās atkala. Tas tika darīts uz mehanizēti apstrādātajām, visintensīvāk izmantotajām ietvēm.

Ielu un ietvju pretslīdes apstrādē ielu uzturētājs izvērtēja pieejamās sāls alternatīvas – granīta šķembas, dabisko reaģentu zilu graudiņu izskatā (ielu kaisāmais materiāls “ENVIRO THAW”). Pēdējais Valmieras ielu apstākļos ziemā nebija pietiekami efektīvs. Savukārt granīta šķembas kā pretslīdes materiāls tika izmantots uz pilsētas centra zonā esošajām kāpnēm.

Ielu pretslīdes apstrādē granīta šķembu kā materiāla izmaksas ir apmēram par 20% augstākas, nekā sālim. Taču, lai ielu pretslīdes apstrādē izmantotu granīta šķembas, būtu nepieciešams segt arī šādas papildu izmaksas:

jaunas, granīta šķembām piemērotas kaisāmās tehnikas un šķembu savākšanas tehnikas iegāde; pilsētas lietus kanalizācijas un atsevišķi – gūliju tīrīšana un atbrīvošana no aizsērējuma ar granīta šķembām; granīta šķembu savākšanas pakalpojuma izmaksas. Granīta šķembu ikgadēja atkārtota izmantošana nebūtu iespējama to ekspluatācijas laikā radušos piejaukumu dēļ. Savukārt attīrīšana radītu ievērojamas papildu izmaksas.

Ielu apstādījumus ietekmē ne tikai sāls, bet arī ar ielu pārbūvi saistītie remontdarbi, laikapstākļi, dažādas apstādījumu slimības. Tādēļ precīza sāls radītās ietekmes izvērtēšana ir praktiski neiespējama.

Pašvaldības Koku novērtēšanas komisija savas darbības laikā nav konstatējusi nevienu gadījumu, kad koki nokaltuši tieši sāls ietekmes rezultātā.

Taču Valmieras pilsētas pašvaldība sekoja līdzi arī 2019.gada janvārī Rīgas pilsētas pašvaldības uzsāktajam eksperimentam vairākās ielās to uzturēšanai ziemā pilnībā atteikties no sāls kā pretslīdes materiāla izmantošanas, nodrošinot sniega izvešanu, kas pati par sevi vēl nenodrošina brauktuves slidenuma novēršanu.

Tiks izvērtēta eksperimenta laikā gūtā pieredze un tās pielietojamība Valmierā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri