“Valmieras HK/BSS/ViA” svin uzvaru izbraukumā, pārspējot “Liepājas SSS”

Vakar, 21.janvārī, “Valmieras HK/BSS/ViA” devās izbraukumā uz vēju pilsētu Liepāju, kur aizvadīja maču ar 1. līgas komandu “Liepājas SSS”. Spēles uzvarētājs tika noskaidrots pamatlaikā, uzvaru svinot valmieriešiem. Pēc sešdesmit nospēlētām minūtēm spēles tablo rādīja rezultātu 5:4. Vārtus Valmieras kluba labā guva Kristaps Roķis (2), Krišjānis Reinfelds, Andrejs Berseņevs un Dāvis Zunde. Spēlē pret liepājniekiem vārtus sargāt tika uzticēts Tomam Konrādam, kurš sezonas pirmo pusi aizvadīja tieši Liepājas kluba virslīgas un pirmās līgas komandās.

Pirmajā periodā ne mājinieki, ne viesi spēkus netaupīja, rādot ātru spēli. Kā pirmie spēles 51. sekundē noraidījumu nopelnīja valmierieši, kam pēc nepilnām piecām minūtēm sekoja vēl viens sods, kas bija abpusējs. Spēles 14. minūtē, spēlējot mazākumā, rezultātu uz tablo atklāja “Liepājas SSS” hokejisti, pārspējot bijušo komandas biedru, “Valmieras HK/BSS/ViA” vārtsargu Tomu Konrādu (0:1).

Spēles otrais periods bija disciplinēts abu komandu izpildījumā. Perioda otrajā minūtē Kristaps Roķis pēc Lapsas piespēles vidējā zonā, raidot precīzu metienu starp liepājnieku vārtu sargājošā Maksima Čmutova kājām, guva vārtus, izlīdzinot rezultātu (1:1). Arī “Liepājas SSS” spēlētāji atbildi nepalika parādā un jau pēc divām ar pusi minūtēm spēja atkal panākt vienu vārtu pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 1:2. Spēles pašā vidusdaļā jaunais “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejists Kristaps Roķis, kurš, kā pats pēc spēles atzina, pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem bija sajutis “otro elpu”, vēlreiz pārspēja liepājnieku vārtsargu un otrreiz panāca līdzsvaru uz rezultātu tablo (2:2). Ripa veiksmīgi atleca pret bortu, kas deva iespēju izskriet pretuzbrukumā.

Trešajā periodā valmieriešiem nācās aizvadīt divdesmit nervozas spēles laika minūtes. 47. minūtē Krišjānis Reinfelds spēja izmantot viena spēlētāja pārsvaru uz laukuma un pirmoreiz spēlē vadībā izvirzīja “Valmieras HK/BSS/ViA” komandu. Vēlāk, neilgi pēc izturēta skaitliskā mazākuma, pārsvaru dubultoja Andrejs Berseņevs, kurš pēc Reinfelda un Zundes piespēlēm guva vārtus (4:2). Sezonas gaitā piedzīvotais varētu likt domāt, ka valmieriešiem būs grūti izturēt spiedienu, kas rodas, tuvojoties spēles izskaņai, taču šoreiz kur atkāpties vairs nebija – 3 punkti bija ļoti svarīgi, lai pietuvotos izslēgšanas spēlēm. Trīsarpus minūtes pirms spēles pamatlaika beigām rezultātu līdz minimumam izdevās samazināt mājiniekam Alonderim, kas liepājniekiem deva papildus motivāciju izšķirošajām minūtēm. Jau pēc tam Liepājas komandas vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un to izmantot spēja valmierieši. Pusotru minūti pirms spēles beigām, raidot ripu tukšos vārtos, Dāvis Zunde atjaunoja divu vārtu pārsvaru (5:3), taču ar to viss nebeidzās. Situācija saasinājās brīdī, kad 22 sekundes pirms beigu sirēnas liepājnieki guva ceturtos vārtus (5:4). Piecpadsmit sekundes pirms spēles beigām “Liepājas SSS” bija iespēja panākt līdzsvaru uz tablo, izslidojot 1:1 uz valmieriešu vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs, uzvaru svinot “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejistiem.

Pēc spēles komentāru sniedza divu vārtu autors – uzbrucējs Kristaps Roķis: “Galveno plānu mēs izpildījām, tas bija – uzvarēt. Protams, bija arī lietas, kas neizdevās, piemēram, lielas problēmas sagādāja noraidījumi, kuru dēļ nācās tērēt daudz spēka.”

“Protams, čaļi zina, ka, lai tiktu playoff [izslēgšanas spēles – aut.], ir jāuzvar visas spēles, tāpēc, ejot uz ledus, bijām gatavi cīnīties,” atzīst Roķis.

Par saviem gūtajiem vārtiem Roķis saka, ka pašam novērtēt ir grūti, tas jāprasa maiņas biedriem: “Pēc vārtiem emocijas, protams, tikai pozitīvas. Spēles turpinājumā bija vēl citas izdevības gūt vārtus, bet kopumā esmu priecīgs par rezultātu.”

Nākamo spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīs mājās, Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur jau šo svētdien (28. janvārī) tiksies ar “Lido” komandu. Spēles sākums 14:05. Skatītāju atbalsts spēlētājiem ir nepieciešams!

Liepājas SSS – Valmieras HK/BSS/ViA 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)

Vārti: 14:02 Novikovs 1:0, 21:37 Roķis (Lapsa) 1:1, 24:05 Novikovs (Maslovskis) 2:1, 30:08 Roķis (Žagariņš, Lapsa) 2:2, 46:38 Reinfelds 2:3, 50:21 Berseņevs (Reinfelds, Zunde) 2:4, 56:21 Alonderis (Novikovs) 3:4, 58:24 Zunde (Žagariņš) 3:5, 59:38 Binkulis (Ķevlis, Novikovs) 4:5.

Vārtsargi: Maksims Čmutovs – Toms Konrāds