Valmieras Ziņas

“Valmieras enerģija” apgrozījums pērn samazinājies par 17,9%

Siltumenerģijas ražotāja AS “Valmieras enerģija” apgrozījums pagājušajā gadā bija 3,587 miljoni eiro, kas ir par 17,9% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 10,2% un bija 414 803 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2017.gada 1.jūlijā “Valmieras enerģijai” beidzās atbalsta termiņš elektroenerģijas pārdošanai obligātā iepirkuma ietvaros, kas iepriekšējos gados ļāva samazināt siltumenerģijas tarifu, subsidējot siltumenerģijas izmaksas ar elektrības. Ražojot siltumu, kā blakus produkts ar koģenerācijas iekārtām tika ražota elektrība, līdz ar to pārdodot elektrību radās ienākumi, uz kuru rēķina varēja samazināt siltuma tarifu. Pērn “Valmieras enerģija” nodarbojās tikai siltumenerģijas ražošanu un tai vairs nebija nekādu subsīdiju.

Uzņēmums siltumenerģijas ražošanā maksimāli izmanto iepriekšējos gados uzbūvēto katlumāju, kur kā kurināmais tiek izmantots atjaunojamais energoresurss jeb šķelda, bet pārējais siltumenerģijas ražošanas apmērs tiek nodrošināts ar dabasgāzi.

Vadības ziņojumā skaidrots, ka tarifs par saražoto siltumenerģiju 2017.gadā, kamēr tika ražota elektrība bija 29,17 eiro par megavatstundu (MWh) Rīgas ielā 25 un 28,64 eiro par MWh Dzelzceļa ielā 7, savukārt no 2017.gada septembra abās katlumājās ir vienots tarifs 41,24 eiro par MWh. No pērnā gada jūlija saražotās siltumenerģijas tarifs ir 44,07 eiro par MWh. Tarifa pieaugumu galvenokārt ietekmēja ražošanas izejvielu sadārdzināšanās, jo pieauga gāzes, šķeldas un elektrības cenas.

Pērn maijā saistībā ar zemes iegādi jaunas katlumājas celtniecībai par 220 700 eiro tika palielināts “Valmieras enerģija” pamatkapitāls, tam sasniedzot 2,071 miljonu eiro. Turklāt 2018.gada jūlijā SIA “Adven Latvia” no SIA “Enerģijas risinājumi” iegādājās tai piederošās “Valmieras enerģijas” daļas, līdz ar to “Adven Latvia” šobrīd pieder 52,15% “Valmieras enerģijas” akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju.

2019./2020.gadā “Valmieras enerģija” plāno turpināt pāreju uz atjaunojamo energoresursu kurināmo, izbūvējot jaunu atjaunojamo energoresursu katlumāju Valmierā.

“Valmieras enerģija” 2017.gadā strādāja ar 4,369 miljonu eiro apgrozījumu un 462 108 eiro peļņu.

Uzņēmuma pamatdarbības veids ir siltumenerģijas ražošana un karstā ūdens piegāde.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri