Valmieras Ziņas

Valmieras dzīvnieku patversmē nokļūst bezatbildīgi pieradināti dzīvnieku mazuļi

Vasara ir dzīvnieku mazuļu laiks. Arī Valmieras dzīvnieku patversmē vasara ir sezona, kad tajā nokļūst un uzturas salīdzinoši daudz dzīvnieku mazuļu. Pēdējā laikā Valmieras patversmē nokļūst salīdzinoši daudz pie cilvēka pieraduši dzīvnieku mazuļi un grūsnas māmiņas, kas rosina domāt par atbildības trūkumu dzīvnieku aprūpē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Valmieras dzīvnieku patversme ir pagaidu mājvieta klaiņojošiem vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušiem mājas dzīvniekiem. Atbilstoši likumdošanai bez saimnieka palicis dzīvnieks ir tikai tas dzīvnieks, kura mirušajam saimniekam nav mantinieku. Visās citās situācijās pilna atbildība par dzīvnieku ir tā saimniekam vai cilvēkam, kurš uzsācis uz ielas dzīvojoša bezsaimnieka dzīvnieka barošanu, nenododot to dzīvnieku patversmei jaunu māju atrašanai.

Valmieras dzīvnieku patversmes vetārste Iveta Lūsiņa skaidro:

“Situācijas, ka patversmē nokļūst pie cilvēka pieraduši dzīvnieku mazuļi, liecina, ka tā saimnieks nav gribējis uzņemties atbildību par savu dzīvnieku. Ir pieļauta dzīvnieku vairošanās, nepadomājot par iespējām uzturēt pēcnācējus vai atrast tiem jaunas mājas. Ja saimnieks vai bezsaimnieka ielas dzīvnieka barotājs nevar un nevēlas uzturēt dzīvnieka mazuļus, atbildīga rīcība ir dzīvnieka savlaicīga sterilizācija. Uzsākot kāda ielas dzīvnieka aprūpi vai pieņemot savā mājsaimniecībā jaunu mājdzīvnieku, svarīgi ir iepriekš apsvērt arī finansiālās dzīvnieka uzturēšanas iespējas. Ir jāspēj nodrošināt gan atbilstošus dzīvesvides apstākļus un uzturu, gan veselības aprūpi.”

Mēdz būt situācijas, kad bezpalīdzīgā stāvoklī esoši kaķu mazuļi tiek nogādāti dzīvnieku patversmes teritorijā ārpus patversmes darba laika, brīvdienās. Taču šajās dienās dzīvnieku aprūpe patversmē tiek nodrošināta pēc brīva grafika. Tādēļ var gadīties, ka, šādi rīkojoties, tiek apdraudēta mazuļu dzīvība un veselība. Atbilstoši “Dzīvnieku aizsardzības likumam” šāda rīcība ir dzīvnieku labturības un aizsardzības pārkāpums.

Valmieras dzīvnieku patversme aicina būt atbildīgiem par saviem mājdzīvniekiem. Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 5 Valmierā. Tās darba laiks ir darba dienās plkst.8.00-17.00 ar pusdienu pārtraukumu plkst.12.00-13.00. Vēlamais apmeklējumu laiks ir darba dienu pēcpusdienās plkst.13.00-16.00 ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni 29230307. Par Valmierā klaiņojošiem dzīvniekiem ārpus patversmes darba laika iespējams ziņot, zvanot pa bezmaksas operatīvās informācijas tālruni 8484. Informācija par Valmieras dzīvnieku patversmē nokļuvušajiem adopcijai pieejamajiem dzīvniekiem pieejama Valmieras mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Dzīvnieku labturība” – “Dzīvnieku patversme un adopcija Valmierā”, kā arī Valmieras dzīvnieku patversmes Facebook kontā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE"   (reģ. nr. 40900035103) aicina darbā virtuves darbinieku filiālē "Rūja" (1.0 slodze) uz noteiktu laiku Prasības pretendentam: - vēlama vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; vēlama pieredze darbam virtuvē; - Valsts valodas prasme - A līmenis 1.pakāpe (izņemot personas, kuras ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību akreditētās programmās latviešu valodā). Galvenie pienākumi: - Veikt sakņu un dārzeņu pirmapstrādi (kalibrēšanu, mazgāšanu un mizošanu ar mašīnu vai rokām). - Saņemt gatavo ēdienu porcijas no pavāra un pasniegt klientiem atbilstoši nozīmētajām diētas formām klientiem. - Nokopt galdus. Novākt ēdienu paliekas, nogādāt netīros traukus uz mazgāšanas vietu apstrādei.  - Uzkopt mitrā veidā pārtikas bloka telpu un ēdamzāļu inventāru (galdus, krēslus u.c.) un grīdu. - Veikt netīro trauku, iekārtu un mašīnu attīrīšanu no ēdiena atliekām, mazgāšanu, dezinfekciju. Mēs piedāvājam: - amata algu no 500.00 līdz 530.00 EUR bruto, (atkarībā no profesionālās darba pieredzes); - profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; - sociālās garantijas; - veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Virtuves darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv. līdz 22.06.2021 plkst.12.00 Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-22 Kontaktpersona: Nadežda Graudiņa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri