Valmieras Ziņas

Valmieras dzīvnieku patversmē nokļūst bezatbildīgi pieradināti dzīvnieku mazuļi

Vasara ir dzīvnieku mazuļu laiks. Arī Valmieras dzīvnieku patversmē vasara ir sezona, kad tajā nokļūst un uzturas salīdzinoši daudz dzīvnieku mazuļu. Pēdējā laikā Valmieras patversmē nokļūst salīdzinoši daudz pie cilvēka pieraduši dzīvnieku mazuļi un grūsnas māmiņas, kas rosina domāt par atbildības trūkumu dzīvnieku aprūpē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Valmieras dzīvnieku patversme ir pagaidu mājvieta klaiņojošiem vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušiem mājas dzīvniekiem. Atbilstoši likumdošanai bez saimnieka palicis dzīvnieks ir tikai tas dzīvnieks, kura mirušajam saimniekam nav mantinieku. Visās citās situācijās pilna atbildība par dzīvnieku ir tā saimniekam vai cilvēkam, kurš uzsācis uz ielas dzīvojoša bezsaimnieka dzīvnieka barošanu, nenododot to dzīvnieku patversmei jaunu māju atrašanai.

Valmieras dzīvnieku patversmes vetārste Iveta Lūsiņa skaidro:

“Situācijas, ka patversmē nokļūst pie cilvēka pieraduši dzīvnieku mazuļi, liecina, ka tā saimnieks nav gribējis uzņemties atbildību par savu dzīvnieku. Ir pieļauta dzīvnieku vairošanās, nepadomājot par iespējām uzturēt pēcnācējus vai atrast tiem jaunas mājas. Ja saimnieks vai bezsaimnieka ielas dzīvnieka barotājs nevar un nevēlas uzturēt dzīvnieka mazuļus, atbildīga rīcība ir dzīvnieka savlaicīga sterilizācija. Uzsākot kāda ielas dzīvnieka aprūpi vai pieņemot savā mājsaimniecībā jaunu mājdzīvnieku, svarīgi ir iepriekš apsvērt arī finansiālās dzīvnieka uzturēšanas iespējas. Ir jāspēj nodrošināt gan atbilstošus dzīvesvides apstākļus un uzturu, gan veselības aprūpi.”

Mēdz būt situācijas, kad bezpalīdzīgā stāvoklī esoši kaķu mazuļi tiek nogādāti dzīvnieku patversmes teritorijā ārpus patversmes darba laika, brīvdienās. Taču šajās dienās dzīvnieku aprūpe patversmē tiek nodrošināta pēc brīva grafika. Tādēļ var gadīties, ka, šādi rīkojoties, tiek apdraudēta mazuļu dzīvība un veselība. Atbilstoši “Dzīvnieku aizsardzības likumam” šāda rīcība ir dzīvnieku labturības un aizsardzības pārkāpums.

Valmieras dzīvnieku patversme aicina būt atbildīgiem par saviem mājdzīvniekiem. Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 5 Valmierā. Tās darba laiks ir darba dienās plkst.8.00-17.00 ar pusdienu pārtraukumu plkst.12.00-13.00. Vēlamais apmeklējumu laiks ir darba dienu pēcpusdienās plkst.13.00-16.00 ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni 29230307. Par Valmierā klaiņojošiem dzīvniekiem ārpus patversmes darba laika iespējams ziņot, zvanot pa bezmaksas operatīvās informācijas tālruni 8484. Informācija par Valmieras dzīvnieku patversmē nokļuvušajiem adopcijai pieejamajiem dzīvniekiem pieejama Valmieras mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Dzīvnieku labturība” – “Dzīvnieku patversme un adopcija Valmierā”, kā arī Valmieras dzīvnieku patversmes Facebook kontā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-04 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri