Valmieras Ziņas

Valmieras cietumā pagarina karantīnu

Lasīšanas laiks: 5 min

Izvērtējot visus apstākļus un riskus, Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP) izdots rīkojums par ierobežojumu pagarināšanu līdz 30.novembrim, tikmēr Valmieras cietumā līdz 22.novembrim pagarina karantīnu, aģentūru LETA informēja IeVP pārstāve Ksenija Vītola.

IeVP priekšnieka vietniece Tatjana Trocka uzsvēra, ka kopumā uz 9.novembri cietumos ir konstatēti vairāk nekā 100 inficēšanās gadījumi ar Covid-19 ieslodzīto vidū, aktīvie gadījumi šobrīd ir 79.

“Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju valstī, lai maksimāli ierobežotu infekcijas iekļūšanu un izplatību cietumos, kur tā var izplatīties daudz straujāk nekā sabiedrībā kopumā, kā arī neradītu papildslogu veselības aprūpes sistēmai, esam pieņēmuši stingrus ierobežojumus visās ieslodzījuma vietās,” sacīja Trocka, uzsverot, ka viens no lielākajiem inficēšanās riskiem ieslodzītajiem ir trešo personu kustība ieslodzījuma vietā, tādēļ virkne ierobežojumu šobrīd attiecināti uz cietumu apmeklētājiem.

Līdz 30.novembrim visās ieslodzījuma vietās ir ierobežotas satikšanās, kā arī kolektīvie resocializācijas, izglītības, nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas pasākumi. Ir pārtraukta arī ieslodzīto laulību reģistrācija un Ģimenes dienu organizēšana.

Ieviestie ierobežojumi regulāri tiek vērtēti ņemot vērā Covid-19 izplatību ieslodzījuma vietās un sabiedrībā kopumā, kā arī vakcinācijas aptveri ieslodzīto vidū. Sakarā ar to, ka joprojām ir augsti saslimstības rādītāji ar Covid-19 un valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, arī vispārējā epidemioloģiskā situācija nav droša un ieslodzījuma vietās tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, izvērtējot visus apstākļus un riskus, Ieslodzījuma vietu pārvaldē izdots rīkojums par ierobežojumu pagarināšanu līdz 30.novembrim.

Katrs jaunais ieslodzītais pēc nonākšanas cietumā, neatkarīgi no pašsajūtas vai simptomiem, uz 14 dienām tiek ievietots karantīnā, lai pārliecinātos, ka šis cilvēks nav inficējies ar Covid-19. Savukārt cietumu darbiniekiem ik rītu, ierodoties darbā, tiek mērīta ķermeņa temperatūra, un, ja tā ir paaugstināta, darbinieks tiek sūtīts pie sava ģimenes ārsta.

Ikvienā ieslodzījuma vietā tiek ievērotas arī elementāras higiēnas prasības attiecībā uz dezinfekciju, masku lietošanu un telpu vēdināšanu, cik to pieļauj esošā infrastruktūra, uzsvēra Trocka.

Visiem ieslodzītajiem tiek veikta rutīnas skrīninga testēšana vienu reizi nedēļā, konstatējot pozitīvos Covid-19 ieslodzītie tiek izolēti, tiek apzināts kontaktpersonu loks, novērojot to veselības stāvokli.

Uz ierobežojumu laiku ieslodzījuma vietās ir pārtraukta arī pienesumu pieņemšana.

Ieslodzīto personu vakcinācijas aptvere pieaug un uz 9.novembri tā ir sasniegusi 57%. Vakcīnu saņem tās ieslodzītās personas, kuras ir piekritušas vakcinācijai. Ieslodzīto vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls.

Trocka uzsver, ka visās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzīto rutīnas testēšana, kontaktpersonu apzināšana un stingru epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietuma Latvijas Cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas, vidēji smagas saslimšanas gadījumā un ieslodzītie ar hroniskām slimībām, kā arī Latvijas Cietumu slimnīcā neatkarīgi no slimības gaitas un hroniskām slimībām atrodas Olaines cietumā konstatēti Covid-19 pozitīvi ieslodzītie.

Inficēšanās gadījumi ar Covid-19 ieslodzīto vidū lielākoties tiek konstatēti rutīnas testēšanas ietvaros un 90% gadījumos saslimšana norit bez simptomiem un tikai trijās ieslodzītajiem tā noritēja vidēji smagi – ar plaušu bojājumiem, proti pneimoniju, bet uz šodienu tādu ieslodzīto nav.

Papildus Trocka norāda, ka ieslodzītie ne vienmēr piekrīt veikt testu.

Lai mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai jau gadu Olaines cietuma Latvijas cietumu slimnīcā ir izveidota atsevišķa nodaļa Covid-19 inficētajiem ieslodzītajiem, lai viņus norobežotu no pārējiem pacientiem un nodrošinātu kvalitatīvu ārstēšanu un mazinātu nepieciešamību ieslodzītos pārvietot uz ārstniecības iestādēm ārpus ieslodzījuma vietām. 2020.gada novembrī Covid-19 nodaļa uzsāka savu darbu un tika uzņemti pirmie pacienti. Kopš Covid-19 nodaļas atvēršanas tajā ir uzņemti ap 240 pacientiem. Šobrīd nodaļā ārstējās 29 pacienti, visi ar vieglu slimības gaitu. Nodaļā ir ierīkota arī divvietīga intensīvās terapijas palāta, kurā ir nodrošināta iespēja pieslēgt pacientus plaušu mākslīgās ventilācijas aparātam. Šāda iespēja samazina nepieciešamību konvojēt smagi slimos Covid-19 pacientus uz pilsētas slimnīcām.

Valsts vai pašvaldību iestāžu darbinieki, kuri pilda savas tiešās funkcijas ieslodzījuma vietās, šīs funkcijas veic, izmantojot īslaicīgās satikšanās telpas, kur ir sadalošais stikls. Savukārt cietumos, kuros izsludināta karantīna, sazināšanās ar advokātiem un juristiem notiek attālināti.

Ieslodzītajiem ir iespēja izmantot Latvijas Soda izpildes kodeksā katrai ieslodzīto kategorijai noteiktās saziņas iespējas – telefonzvanus, “Skype”, vēstuļu saraksti, jo kā jau tika minēts iepriekš līdz 30.novembrim visās ieslodzījuma vietās ir pārtrauktas gan īslaicīgās, gan ilgstošas satikšanās.

Tāpat Ieslodzījuma vietās ir pārtraukta pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmu apguve.

Vispārējās izglītības programmu apguve notiek saskaņā ar valstī noteikto regulējumu, bija pagarināts brīvlaiks, bet no 2021.gada 1.novembra līdz 2021.gada 15.novembrim vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošana ieslodzītajiem, kas apgūst attiecīgo programmu 7.-12.klasē, tiek organizētā attālināti, Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem Cēsu otrajā vakara maiņu vidusskolā īstenoto izglītības programmu mācību procesa noris klātienē.

Trocka uzsvēra, ka iespējas strādāt ir ierobežotas tikai tajās ieslodzījuma vietās, kurās noteikta karantīna, bet ņemot vērā grozījumus Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, par darba pienākumu veikšanu no 2021.gada 15.novembra, ja darbiniekam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, prasību nepiemēro darbiniekiem, kuri uzsākuši vakcināciju līdz 2021.gada 15.novembrim un vakcinācijas sertifikātu iegūst ne vēlāk kā līdz 2021.gada 15.decembrim.

Līdz vakcinācijas sertifikāta iegūšanai, darbinieks var turpināt pildīt savus darba pienākumus klātienē, uzrādot testēšanas sertifikātu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā OVERLOKA IEKĀRTAS OPERATORU Tava darba apraksts: izgatavot izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt overloka iekārtu; veikt izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze ar overloka iekārtām; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 750 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus un apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Overloka iekārtas operators” gaidīsim līdz 11. februārim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11 Darba sākšanas datums: 2022-02-14 Kontaktpersona: CV ar norādi “Šuvējs” sūtīt uz alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Personāla nodaļas vadītāju uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Valmieras novada pašvaldības administrācijas (turpmāk – Pašvaldība) struktūrvienības “Personāla nodaļa” darbību; nodrošināt Pašvaldības personāla stratēģijas un politikas izstrādi, vadīt tās ieviešanu; izstrādāt darbinieku motivācijas un lojalitātes sistēmas, nodrošināt to ieviešanu; pilnveidot Pašvaldības darbinieku attīstības un novērtēšanas procedūru; organizēt Pašvaldības darba aizsardzības un darba vides iekšējo uzraudzību; piedalīties ar struktūrvienības darbību saistīto normatīvo aktu izstrādē un to pilnveidošanā, kā arī nodrošināt citu struktūrvienībai noteikto funkciju un uzdevumu izpildi; organizēt/nodrošināt pašapkalpošanās sistēmas HoP un Resursu vadības sistēmas Horizon sekmīgu ieviešanu Pašvaldībā, pastāvīgi to pilnveidojot un ja Tev ir: augstākā izglītība tiesību vai sociālajās zinātnēs (personāla vadībā, psiholoģijā vai vadībzinībās); vismaz 2 gadu darba pieredze (vēlams publiskajā sektorā) personāla vadības jomā (personāla atlase, novērtēšana u.tml.) lielā iestādē/uzņēmumā (vismaz 200 darbinieki); pamata zināšanas par pašvaldību, tās darbību; teicamas zināšanas darba tiesību jomā un prasme pielietot praktiskajā darbā; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: stratēģiskās plānošanas prasme, spēja noteikt mērķus un plānot struktūrvienības darbu, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, teicamas komunikācijas prasmes, precizitāte, spēja risināt konfliktsituācijas/iesaistīties to risināšanā, labas organizatora dotības; teicamas prasmes darbam ar biroja tehniku, MS Office programmatūru un darbā ar personāla uzskaites un darbinieku pašapkalpošanās sistēmām (vēlama pieredze darbā ar Resursu vadības sistēmas Horizon Personāla moduli); sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; stabilu atalgojumu (atbilstoši 13.mēnešalgu grupai no 1565 līdz 1805 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), ietverot arī informāciju par līdzšinējo pieredzi personālvadības jomā (norādot konkrētus piemērus par būtiskākajiem izstrādātajiem dokumentiem, ieviestajiem pasākumiem/sistēmām; noorganizētiem darbinieku izaugsmes/saliedēšanās pasākumiem u.tml.); CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz indra.cakure@valmierasnovads.lv (Personāla nodaļas vadītāja p.i.), vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Personāla vadītāja amatam” līdz 2022.gada 11.febuārim plkst.16.00. Tālrunis papildus informācijai: 29448574 vai 64807156. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Valmieras novads ir otrs lielākais Latvijā ar vairāk kā 3000 darbiniekiem pašvaldības dibinātajās iestādēs. Profesija: PERSONĀLA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Mūsu partneri