Valmieras Ziņas

Valmierai otrā vieta Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības foto konkursā

Lasīšanas laiks: 2 min

Oktobrī par godu Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības (Union of the Baltic cities, UBC) 30 gadu svinībām norisinājās foto konkurss “Mūsu savienības pilsētas un iedzīvotāji” (Our member Cities and Citizens). Noslēguma konferencē 29. oktobrī paziņoja uzvarētājus – 12 pilsētu un vairāku desmitu fotogrāfiju konkurencē Valmieras iesūtītā fotogrāfija ieguva otro vietu.

Godpilnā vieta iegūta ar Jāņa Ukasa tverto mirkli – Dzelzs tilts ziemā, ko iecienījuši slēpotāji. Fotogrāfija atspoguļo Valmieras ilgtspēju un iedzīvotāju sportisko garu. Šis industriālā mantojuma objekts ir daļa no kādreizējā dzelzceļa maršruta “Ainaži–Valmiera–Smiltene”, kas kļuvis par populāru objektu “Zaļā dzelzceļa” tīklā. Dzelzīti (kā to sarunvalodā dēvē valmierieši) iecienījuši kustīga dzīvesveida piekritēji, infrastruktūru izmantojot garām pastaigām, braucieniem ar velosipēdiem, slēpošanai ziemā, skriešanai visa gada garumā, pastaigām ar saviem mājas mīluļiem. Tērauda konstrukcija turpina dzīvi arī 50 gadus pēc tam, kad vilciens veica savu pēdējo braucienu pār šaursliežu dzelzceļa tiltu.

Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības fotokonkursā piedalījās 12 pilsētas, pārstāvot Poliju, Zviedriju, Vāciju, Norvēģiju, Lietuvu, Igauniju un Latviju. Par konkursā iesūtītajām fotogrāfijām balsoja UBC komisija un lēmumu pieņēma UBC prezidijs, lemjot par finālistiem secīgi – Kauņa, Valmiera, Tartu un Karlskrūna. Konkursa mērķis – parādīt dzīvi pilsētās, iedzīvotājus, arhitektūru, dabu.

Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības ir organizācija, kas apvieno vairāk nekā 70 pilsētas no 10 valstīm Baltijas jūras reģionā. Latviju šajā savienībā pārstāv Valmiera, kura pievienojās 2021.gada sākumā, Cēsis, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja un Rīga.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Rencēnu pagasta 2.bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, klientu apkalpošanas punkta speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku.   Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; • kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; • palīdzēt iedzīvotājam digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; • organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; • veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; • veikt novadpētniecības darbu; • nodrošināt Valmieras novada pašvaldības klientu apkalpošanas punkta darbu Rencēnu pagasta 2. bibliotēkā; • veikt amata aprakstā norādītos saimniecības vadītāja darbus; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas, labas angļu valodas prasmes; • teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; • kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, precizitāte, vēlme sasniegt mērķus; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • 0,7 slodze - bibliotēkas vadītājs; 0,3 slodze - saimniecības vadītājs; • pamatalgu pārbaudes laikā 900,60 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 948,40 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz daiga.rokpelne@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Pieteikums Rencēnu pagasta 2. bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2023.gada 30.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Nākotnes iela 2, Lizdēni, Rencēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri