Valmieras Ziņas

Valmierā sveikti 2019.gada Zelta pāri

7.decembrī svinīgā ceremonijā Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā sveikti Zelta pāri – tie Valmieras iedzīvotāji, kuri laulībā pavadījuši 50 skaistus kopdzīves gadus un šogad atzīmē Zelta kāzu jubileju.

Šogad pieteicās 19 Zelta pāri – 15 no tiem tika sveikti svinīgā pasākumā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, bet četri pāri pēc pašu izvēles tiks godināti savā dzīvesvietā, jo veselība viņiem neļāva svētku mirklī būt kopā ar pārējiem.

Par 2019.gada Zelta pāri pasludināti: Anatolijs un Alīda Jermacāni, Jānis un Ingrīda Sīmaņi, Juris un Valentīna Lismaņi, Andrejs un Maiga Salnāji, Genadijs un Daina Kupcovi, Guntis un Mārīte Pētermaņi, Alfrēds un Inese Štibes, Guntis un Ērika Bandenoviči, Elmārs un Marija Gaišie, Anatolijs un Asija Ločmeļi, Aleksandrs un Marija Pahomovi, Jānis un Aina Sprinči, Juris un Larisa Palkavnieki, Aivars un Inta Jansoni, Ivans un Anna Marčuki, Dmitrijs un Lilita Blaui, Aleksejs un Velga Vorobjovi, Ārijs un Rūta Riņķi, Andrejs un Zigrīda Jurjāni.

Zelta pārus svinīgās ceremonijas laikā uzrunāja un sveica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa. Svinīgo ceremoniju vadīja un ar pāru kopīgajiem atmiņu stāstiem iepazīstināja Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Vija Kuģe.

Ceremonijas laikā valdīja svētku gaisotne un klātesošie uzzināja par Zelta pāru dzīvesgājumu, kas kopīgi mērots jau 50 gadu garumā, iepazīstoties ar tikai viņiem īpašam vietām un notikumiem – pirmā satikšanās, pirmais skūpsts un atzīšanās mīlestībā. “Iepazīšanās stāsti ir ļoti dažādi – ir pāris, kurš satikās dejā un iemīlējās no pirmās kopīgā ritmā pavadītās dziesmas takts. Ir pāris, kuru mīlas stāsts iesākās, kā romantiskā filmā, kad skolēns iemīlēja savu jauno skolotāju, lai gan viņu ceļi šķīrās armijas un darba vietas maiņas dēļ, tomēr pēc gadiem atkal viens otru uzmeklēja un vēl daudzi citi patiesi un vērtīgi stāsti. Katrs no pāra ir personība, katram no viņiem ir dažādas aizraušanās – veido kolāžas, raksta anekdotes un dzeju, lasa grāmatas, risina krustvārdu mīklas, skatās seriālus, tomēr lielākais prieks dalīties radītajā un piedzīvotajā ar mīļoto. Viens otru iepazinuši un izzinājuši, tomēr joprojām meklē jaunus satikšanās punktus – ceļo uz ārzemēm, apceļo Latviju un dzimtās vietas, apmeklē teātri, dodas uz SPA un iet pastaigās. Starp Zelta pāriem valda īsta mīlestība, jo pēc daudzu gadu kopdzīves viens uz otru joprojām raugās ar mīļu skatu, vīrs sievu tur pie labās rokas un viens otram dāvā siltu smaidu,” stāsta Vija Kuģe.

Pāriem tika pasniegtas jaunās Latvijas Republikas laulības apliecības, Valmieras kalendārs 2020.gadam, kā arī veltīti vairāki muzikālie priekšnesumi. Pēc svinīgās ceremonijas pārus gaidīja sirsnīgas sarunas un laimes vēlējumi, šampanieša glāzes saskandināšana par turpmāko kopdzīvi un tikšanos Dimanta kāzās, kūkas baudīšana, kā arī kopīga fotografēšanās, iemūžinot īpašo notikumu.

Svinīgā Zelta pāru godināšanas ceremonija notika jau 13.reizi. Šo gadu laikā sveikti 173 Zelta pāri. Ceremonijas mērķis ir stiprināt ģimenes un laulības lomu sabiedrībā, kā arī godāt vērtības – ģimeni un laulību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri