Valmieras Ziņas

Valmierā putnu ligzdošanas laikā ierobežota koku kopšana

Arī pilsētvidē cilvēku aktivitātēm nepieciešams ievērot dabas aizsardzības principus. No 15.aprīļa līdz 30.jūnijam pilsētās, izņemot atsevišķus gadījumus, ir aizliegta koku ciršana. Aizliegums saistīts ar nepieciešamību aizsargāt putnus to ligzdošanas periodā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Tādēļ  šī gada pavasarī plānotos koku sakopšanas darbus paredzēts pabeigt līdz putnu ligzdošanas perioda sākumam. Koku sakopšana tika veikta Raiņa ielas posmā no Valmieras apvedceļa līdz Beātes ielai, Dīvaliņa ielas posmā no Dīvaliņa kapiem līdz Tērbatas ielai, kā arī Cēsu ielas posmā no Kauguru ielas līdz bijušajam šaursliežu dzelzceļam. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Cēsu, Dīvaliņa un Raiņa ielas koku kopšanas pasākumus veica SIA “Arbolat”.

Arī SIA “Valmieras Namsaimnieks” arboristi pavasarī turpināja pašvaldības pasūtīto koku kopšanas pasākumu izpildi. Starp redzamākajiem darbiem bija nokaltušas lapegles nozāģēšana Valmieras Vecpuišu parkā.

Taču no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam koku kopšanas pasākumi veicami īpaši piesardzīgi. Saņemot Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauju, šajā periodā atļauta koku vainagu kopšana (izņemot to pilnīgu galotņošanu), bīstamo zaru izzāģēšana. Iespējama arī tādu koku ciršana, kuri apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, ja pirms darbu veikšanas ir notikusi situācijas fotofiksācija un informēta pašvaldība, saņemta Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauja.

Minētajā periodā ir atļauta arī augļu koku ciršana un koku ar celma caurmēru mazāku par 20 centimetriem ciršana, ja īpašnieks tos cērt sev piederošā zemē. Šādu koku ciršanai ne šajā, ne citā periodā nav nepieciešama pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauja.

Papildu informācija un iesnieguma veidlapa koku kopšanas vai ciršanas saskaņojuma saņemšanai pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Nekustamais īpašums” – “Koku ciršanas saskaņojuma saņemšana”. Koku ciršanas aizliegums no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam noteikts Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumos Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri