Valmieras Ziņas

Valmierā putnu ligzdošanas laikā ierobežota koku kopšana

Lasīšanas laiks: 2 min

Arī pilsētvidē cilvēku aktivitātēm nepieciešams ievērot dabas aizsardzības principus. No 15.aprīļa līdz 30.jūnijam pilsētās, izņemot atsevišķus gadījumus, ir aizliegta koku ciršana. Aizliegums saistīts ar nepieciešamību aizsargāt putnus to ligzdošanas periodā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Tādēļ  šī gada pavasarī plānotos koku sakopšanas darbus paredzēts pabeigt līdz putnu ligzdošanas perioda sākumam. Koku sakopšana tika veikta Raiņa ielas posmā no Valmieras apvedceļa līdz Beātes ielai, Dīvaliņa ielas posmā no Dīvaliņa kapiem līdz Tērbatas ielai, kā arī Cēsu ielas posmā no Kauguru ielas līdz bijušajam šaursliežu dzelzceļam. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Cēsu, Dīvaliņa un Raiņa ielas koku kopšanas pasākumus veica SIA “Arbolat”.

Arī SIA “Valmieras Namsaimnieks” arboristi pavasarī turpināja pašvaldības pasūtīto koku kopšanas pasākumu izpildi. Starp redzamākajiem darbiem bija nokaltušas lapegles nozāģēšana Valmieras Vecpuišu parkā.

Taču no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam koku kopšanas pasākumi veicami īpaši piesardzīgi. Saņemot Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauju, šajā periodā atļauta koku vainagu kopšana (izņemot to pilnīgu galotņošanu), bīstamo zaru izzāģēšana. Iespējama arī tādu koku ciršana, kuri apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, ja pirms darbu veikšanas ir notikusi situācijas fotofiksācija un informēta pašvaldība, saņemta Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauja.

Minētajā periodā ir atļauta arī augļu koku ciršana un koku ar celma caurmēru mazāku par 20 centimetriem ciršana, ja īpašnieks tos cērt sev piederošā zemē. Šādu koku ciršanai ne šajā, ne citā periodā nav nepieciešama pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas atļauja.

Papildu informācija un iesnieguma veidlapa koku kopšanas vai ciršanas saskaņojuma saņemšanai pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Nekustamais īpašums” – “Koku ciršanas saskaņojuma saņemšana”. Koku ciršanas aizliegums no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam noteikts Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumos Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri